Stephen King: instrukcja obsługi

Robert Ziębiński Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
Albatros
biografia, autobiografia, pamiętnik
Inne

Bardzo fajna pozycja dla fanów twórczości Stephena Kinga. Wszystko pięknie poukładane. Powieści przedstawione według kolejności pisania (wyjaśnione co, jak, kiedy, gdzie i po co?), a zaraz potem ekranizacje no nich. Bardzo fajnym pomysłem jest dodanie okładek książek, oraz plakatów filmowych.
Dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy.
Nie nudziłam się

Bardzo fajnie napisana, świetnie się czyta, wiele ciekawych informacji. Dla każdego fana S. Kinga pozycja obowiązkowa.

potraktowała bym to jako deser po solidnej uczcie z Kingim
na pewno, nie można rozpocząć swojej przygody z tym autorem z tą książką
tytuł mocno może kogoś zwieść
jest to książka na deser po solidnym śniadaniu i obiedzie, ale jeszcze przed kolacją

ogólnie polecam, bo dzięki niej mam zupełnie inne spojrzenie na kilka jego dzieł

Na półkach: , , , , , ,

To nie jest biografia Kinga, tylko spis jego dzieł z ekranizacjami. Do tego sporo ciekawostek i recenzji. Zaznaczałam samoprzylepnymi karteczkami, które książki muszę jeszcze przeczytać i mam teraz z tysiąc odnośników... Jak można mieścić tyle pomysłów w jednej głowie?!

Przystępne, interesujące kompendium wiedzy na temat twórczości Kinga, niepozbawione jednak niepotrzebnych dłużyzn o autorach inspirujących "Mistrza" i gniotowatych serialach, o których nikt w Europie nie słyszał. Niemniej, warto zajrzeć.

Ogólnie książka jest całkiem ciekawa. Ale raczej jest ona przeznaczona dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z amerykańskim autorem.

Nie mam żadnego problemu z Kingiem. Naprawdę lubię tego człowieka, cenię jego twórczość, może nie przeczytałam wszystkiego, co wyszło spod jego pióra, ale sporo książek znam, a kilka z nich to moje ulubione.
Mam natomiast problem z Panem Ziębińskim i jego "Instrukcją obsługi", która jest czymś dziwnym, ale z pewnością nie instrukcją. Jak dotąd wydawało mi się, że...

Stephen King - wystarczą dwa słowa, by pobudzić do dyskusji czytelników z całego literackiego świata – od miłośników reportażu po fanatyków fantastyki – nie sposób nie znać i nie mieć własnej opinii na temat utworów mistrza grozy (choć dla samego zainteresowanego jest to łatka nieco krzywdząca). Jedni uwielbiają go za wnikliwą analizę zachowań człowieka, duszny klimat...

Trudno powiedzieć do kogo skierowana jest ta książka.
Z jenej strony dostajemy bardzo ciekawy rys Kinga jako pisarza i interesujące wywiady z autorami, na których on wpłynął. Dla tej części zdecydowanie warto książkę przeczytać. Jest tu sporo ciekawych faktów i anegdot z życia pisarza, które miały wpływ na jego twórczość.

Z drugiej strony dostajemy przegląd...

Kawał porządnej knigi :D Jednak chyba nie jestem taką wielką fanką jak sądziłam, bo dużo rzeczy było nowością.
Książka nie tylko dla fanów, robi smaka na Kinga :)

Dyskusje

• 2019