Pięciu na Deimosie

Okładka książki Pięciu na Deimosie Władimir Michajłow
Okładka książki Pięciu na Deimosie
Władimir Michajłow Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry fantasy, science fiction
Особая необходимость
Wydawnictwo Iskry
1965-02-01
1965-02-01
Zofia Dudzińska
loty kosmiczne eksploracja kosmosu wytwory obcej techniki księżyce Marsa

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Jana Ciągwy władza nad materią Roman Danak, Tadeusz Zbigniew Dworak
Jana Ciągwy wł... Roman Danak, Tadeus...
Okładka książki Kryształowy sześcian Wenus Isaac Asimov, Alfred Bester, Fredric Brown, Fritz Leiber, Richard Matheson, Eric Frank Russell, Robert Sheckley, Alfred Elton van Vogt
Kryształowy sz... Isaac Asimov, Alfre...
Okładka książki Wołanie na Mlecznej Drodze Andrzej Czechowski, Tadeusz Zbigniew Dworak, Michał Fotyma, Henryk Gajewski, Andrzej Grajek, Krzysztof Wiesław Malinowski, Andrzej Matoszek, Andrzej Mercik, Maciej Parowski, Zbigniew Prostak, Andrzej Stoff, Wojciech Streich, Sławomir Swerpel, Jacek Szypulski, Janusz A. Zajdel, Zbigniew Żak, Wiktor Żwikiewicz
Wołanie na Mle... Andrzej Czechowski,...

Historia podobna do późniejszego "Spotkania z Ramą" Clarka. Nikogo nie posądzam o plagiat, ale to całkiem miłe - że debiutant z ZSRR opisał historię bliźniaczą do tej, która amerykańskiemu pisarzowi przyniosła wielką sławę.

Dość typowe dla czasu i miejsca powstania. Nic nadzwyczajnego, a wiele punktów zbieżnych z zachodnią fantastyką.

• 🚀 Fantastyka naukowa
  • 📣 Ach! Moja kolekcja
  • Galaktyka Gutenberga
  • Galaktyka Gutenberga (chce)

Dodaj cytat z książki Pięciu na Deimosie