Stróż brata mego

Okładka książki Stróż brata mego
Władimir Michajłow Wydawnictwo: Stalker Books Seria: Klasycy Radzieckiej SF fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Klasycy Radzieckiej SF
Stalker Books
2020-09-01
2014-05-19
statek kosmiczny planeta

Patronaty LC

Okładka książki Klasyka rosyjskiej SF. Tom 2 Dmitrij Bilenkin, Wiktor Kołupajew, Władimir Michajłow, Leonid Panasienko, Siergiej Sniegow, Ilja Warszawski
Ocena 6,5
Klasyka rosyjs... Dmitrij Bilenkin, W...
Okładka książki Klasyka rosyjskiej SF. Tom 1 Dmitrij Bilenkin, Sewer Gansowski, Wiktor Kołupajew, Olga Łarionowa, Władimir Michajłow, Leonid Panasienko, Michaił Puchow, Siergiej Sniegow, Ilja Warszawski
Ocena 7,2
Klasyka rosyjs... Dmitrij Bilenkin, S...

Mogą Ciebie zainteresować

Niesamowita mnogość wątków, poglądów i tematów poruszonych w jednej powieści. I jednocześnie mimo takiego nagromadzenia wyśmienita lektura. Mało komu taka sztuka się udaje.

Wielość bohaterów prezentujących różnorodne postawy, konfrontacja odmiennych sposobów postrzegania świata, a równocześnie wartka akcja, trzymająca w napięciu nie tylko do ostatniej strony, ale również i po zakończeniu lektury.

Uczestnicy opisywanych wydarzeń stoją przed licznymi skomplikowanymi decyzjami. Nie jest łatwo określić co jest czarne, a co białe, a problem ten dotknie także samego czytelnika, który długo jeszcze może się zastanawiać co sam zrobiłby na miejscu bohaterów.

Mimo, że akcja dzieje się w bardzo dalekiej, wręcz nieokreślonej przyszłości jest to jednocześnie opowieść o wydarzeniach rozgrywających się w XX wieku, których autor był naocznym świadkiem.

Stróż brata mego napisany został w 1978 roku (prawie 40 lat temu), ale moim zdaniem skutecznie oparł się próbie czasu, jest to bowiem powieść skłaniająca do refleksji odnośnie wartości, którymi kierować powinien się każdy człowiek.

Wspaniała, rewelacyjna książka (a dla miłośników gatunku – pozycja obowiązkowa)!

Dodaj cytat z książki Stróż brata mego