Kurs na kolizję

Męczyłem się nad książką. Niby wszystko jest jak być powinno, akcja, historia, wyważone opisy.... a jednak nie ma w tym frajdy. Większość wątków już gdzieś czytałem, już o nich słyszałem. Z nudów można zajrzeć, ale znajdzie się wiele lepszych tytułów.

Bardzo dobrze i wartko się czyta

Niby niezła, ale...
Niektóre sytuacje zupełnie mnie nie przekonują, jakoś w kosmosie w dodatku w czasie walk za dużo nieracjonalnych zachowań.
I zabiorę się za drugi tom tylko ze względu na Skunów... trzymam za nich kciuki. Pierwsze uniwersum w którym czekam na dokopanie ludzkości.

Super . Ksiażka w stylu Odeseya one.

Od jakiegoś czasu chciałam przyjrzeć się z bliska cyklowi Shadow Raptors Sławomira Nieściura, który z Zony postanowił przenieść się „do gwiazd”. Dywagowałam trochę nad formą i w sumie, gdy już zdecydowałam się na zakup e-booka obczaiłam, iż w EmpikGo jest dostępny audiobook Kurs na kolizję i czyta go Wojciech Masiak. Więc w tym miejscu decyzja mogła być już tylko jedna. ;)...

Jest to moje pierwsze spotkanie z prozą Autora i muszę powiedzieć - jestem mile zaskoczony. wartka akcja, strzelaniny, sympatyczne postacie, bardzo ciekawy wątek z Olim ( AI) , Nie bardzo rozumiem dlaczego w niektórych opiniach podkreśla się sprawy "technikaliów"- wg mnie jest tego stosunkowo mało, czasem nawet brakowało mi rozwinięcia wątków naukowych ( bez pewnej wiedzy ...

Książka momentami trudna ze względu na wiele inżynieryjnych opisów, ale jednak fabuła poprowadzona dość ciekawie. Nie super wciągająco, po prostu ciekawie.

To był pierwszy tom wspaniałej serii jaką przeczytałem. Książka jest fascynująca oraz interesująca. Nie mogłem się oderwać od czytania. Dodatkowym plusem jest to , że akcja dzieje się na statkach kosmicznych a to bardzo lubię. Wspaniała książka.
Polecam

Opera kosmiczna, najeżona terminami technicznymi.
Autor zdecydowanie zadbał o szczegóły, związane z funkcjonowaniem ludzkości w przyszłości. Duży akcent postawił na wyjaśnienie czytelnikowi w sposób precyzyjny podstaw inżynieryjnych. Nawet się zdziwiłem, gdy odkryłem, że Pan Nieściur z wykształcenia jest prawnikiem, gdyż obstawiałem raczej wykształcenie techniczne.

Co do...

Wszyscy wiemy po co czytamy takie książki... Ta jest taka jak inne i w tej skali można ocenić ją jako "dobrą". Fabuła zawiera klika ciekawych pomysłów przy jednoczesnym zachowaniu ogólnie przyjętych form. Nie rozumiem jednak aż tak wysokiej średnie oceny na poziomie 8 gwiazdek. Podsumowując - spokojne polecam na dwa wieczory. Z pewnością jest to lepsza alternatywa dla...

Dyskusje

• Audiobook
  • 2020
  • Science Fiction
  • E-book
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kurs na kolizję