Powiedz mi to szeptem

Okładka książki Powiedz mi to szeptem
Kerry Anne King Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Whisper Me This
NieZwykłe
2019-04-10
2019-04-10
Justyna Spandel
wspomnienia kłamstwa wybory przemoc tajemnice

"Powiedz mi to szeptem" opowiada o kobiecie, która dowiaduje się, że jej matka jest w śpiączce, a na ojca pada podejrzenie, że się do tego przyczynił. Maisey miała trudne relacje z mamą, nigdy nie spełniła jej oczekiwań, mimo, że bardzo się starała. W końcu dochodzi do sytuacji kiedy musi podjąć decyzję czy w razie konieczności reanimować matkę czy pozwolić jej odejść. Przyjazd do domu rodzinnego wraz z dwunastoletnią córką podrażnia stare rany i budzi wiele nowych pytań o sprawy z przeszłości, które ojciec próbuje ukryć.

Powieść opowiada o ważnych tematach. Ciężka sytuacja rodzinna, choroba i śmierć rodzica, żałoba, przemoc domowa... Wszystko to bardzo dobrze się ze sobą zazębia i tworzy spójną historię, momentami trochę naciąganą, ale opowiedzianą bardzo poprawnie.

Niestety mimo ciekawego tematu nie mogłam się specjalnie wczuć w sytuację głównej bohaterki i jej wewnętrzne przeżycia. Ciężko też mi określić dlaczego, ale emocjonalnie podeszłam do przedstawionej opowieści jak do reklamy tabletek do zmywarki. Słuszny produkt, ale po co mi jak pomywam ręcznie. I nie chodzi o to, że muszę czytać tylko o tym co sama przechodziłam, bo mocno bym sobie zawęziła dostępną literaturę, ale muszę mieć to podane w przystępny dla mnie sposób, tak, żebym poczuła to co autorka chce mi opowiedzieć, zwłaszcza jeżeli jest to książka głównie o uczuciach i relcjach.

Natomiast to, że ja jestem gruboskorna i mnie ta powieść nie poruszyła nie znaczy, że nie polecam, bo wydaje mi się, że znajdzie swoich odbiorców.
Nie mamy tu do czynienia z przesadnie szybką akcją, ale faktycznie posuwa się do przodu i mimo, że jest przewidywalna to nie nuży.

Jest to poprawna, trochę płaska opowieść o ludziach po przejściach i o tym jak tajemnice z przeszłości mogą wpływać na ich wybory życiowe.

Taki trochę thriller a nie obyczajówka :)) świetna jest.

Taki trochę thriller a nie obyczajówka :)) świetna jest.

Napisana dobrym językiem, więc pod tym względem nie ma się do czego przyczepić.

Główna bohaterka jak dla mnie jest strasznie niesamodzielna, do tego niezdecydowana, nie potrafi odróżnić rzeczy dobrych od złych, gdyż cały czas szuka czegoś co mogłoby usprawiedliwić daną sytuację.

Spodziewałam się że będzie to coś bardziej podchodzącego pod kryminał, tymczasem była to średnia obyczajówka. Historia rodziny jest ciekawa, ale nudna, od połowy książki wiemy już jak ona się skończy, więc dalsze czytanie nas nie zaskakuje. Nie rozumiem jednego wątku, a raczej tego po co został on wprowadzony. Zakończenie jest takie sobie, gdyż liczyłam na coś bardziej ciekawego.

Nie odradzam, ale i nie polecam, na pewno jest wiele osób, którym przypadnie do gustu, ale mnie rozczarowała.

Napisana dobrym językiem, więc pod tym względem nie ma się do czego przyczepić.

Bardzo piękna historia, chociaż poruszająca trudne i smutne sprawy. Autorka świetnie opisuje emocje bohaterów, przez co książka wciąga od pierwszych stron. Nie miałam nawet do końca świadomości jaki to rodzaj literatury i co mnie czeka, ale tym bardziej przyjemnie odkrywało się kolejne strony nie mając pojęcia w jakim to wszystko idzie kierunku. Dla mnie idealna lektura na jesienne wieczory, ale nie tylko :)

Ciekawa, wciągająca książka na trudny, rodzinny temat.

Ciekawa, wciągająca książka na trudny, rodzinny temat.

27/52/2020
#powiedzmitoszeptem @wydawnictwoniezwykle
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ⭐️⭐️⭐️⭐️
10/10
Powieść poruszająca trudną kwestię przemocy domowej. Powieść o odnajdywaniu w sobie siły by przeciwstawić się złu, przemocy wypływającej od najbliższych osób, o nadziei na nowe, lepsze życie, o odwadzę, która kryje się w każdym z nas, o odbudowywaniu relacji rodzinnych, o tajemnicach, które trzeba odkryć, by poznać siebie i móc stać się naprawdę wolnym i pewnym siebie, o przyjaźni, miłości, o sile jaką jest rodzina. Wzruszająca książka, szczególnie fragmenty z Dziennika Leah, matki głównej bohaterki Maisey. Polecam, mnie poruszyła. Moja ocena to 10/10 ❤

27/52/2020
#powiedzmitoszeptem @wydawnictwoniezwykle
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ⭐️⭐️⭐️⭐️
10/10

Moje pierwsze spotkanie z @kerry_anne_king i nie jestem do końca usatysfakcjonowana. Po dość wysokich ocenach i bardzo dobrych opiniach, miałam duże wymagania do tej książki. Cóż, za wysokie. .
Maisey jest roztargnioną, zagubioną kobietą i mamą. Ciężko jej podjąć jakąkolwiek ważną decyzje, ma problem z samooceną i poczuciem wartości. Czytając mamy nawet wrażenie, że jej córka jest dużo bardziej dojrzała.
Pewnego dnia Maisey dostaje telefon,z którego dowiaduje się, że jej matka jest w ciężkim stanie w szpitalu. Pakuje swoją dwunasto letnią córkę i jedzie wspierać rodzinę przy trudnych chwilach. To co zastaje na miejscu, przechodzi jej najśmielsze oczekiwania. Demony przeszłości się odzywają, a ludzka ciekawość bierze górę. Co odkryje Maisey? Jak to zmieni jej życie?
Sięgając po tę książkę liczyłam na coś lepszego, bardziej wciągającego z efektywnym, mocnym zakończeniem. Tajemnice, dramat rodzinny, który pochłonie mnie bez reszty. Jednak tak się nie stało. Historie czyta się dobrze, spokojnie i bez spektakuralnych wydarzeń. Akcja powoli brnie do przodu, bez zawirowań i emocjonujących sytuacji. Skrywana tajemnica przeszłości, również nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Odrkywana powoli, a w pewnym momencie można się domyśleć jakie będzie rozwiązanie tej zagadki. Najbardziej wyczekiwanymi przeze mnie momentemi, są urywki dziennika mamy głównej bohaterki, w którym sceny tam opisane, nadają największego znaczenia historii. To właśnie one dodają charakteru i takiego poczucia, że chce się tę książkę przeczytać.
Autorka porusza również ważny temat przemocy domowej. Historia nie w bezpośredni sposób pokazuje jak kobiety mocno ukrywają, że są bite i poniżane. Boją się konsekwencji wyjawienia sekretu, a również podjęcia decyzji o rozstaniu. .
Moim zdaniem, nie jest to zła książka, która rozczarowała mnie po całości. Miała momenty małego zaskoczenia, fragmenty, które ciekawiły, jednak jako całość wypada bardzo słabo. Dla mnie było po prostu za prosto jak na skrycie trzymamy sekret.

Nie wiem dlaczego, ale zabierając się za książkę "Powiedz mi to szeptem" byłam przekonana, że to thriller. Może zmylił mnie tytuł, może po prostu czytając w kryminalnym wrześniu wyłącznie książki tego gatunku, nie rozważałam, że coś innego w ogóle istnieje:p A nie mam w zwyczaju czytać opisów książka, także przeczytałam sobie obyczajówkę z wątkiem miłosnym.
Maisey Addington jest samotną matką wychowującą błyskotliwą, niezwykle odpowiedzialną i zorganizowaną dwunastoletnią córkę Elle. Ich życie zostaje zachwiane i wywrócone do góry nogami po rozmowie telefonicznej, podczas której Maisey dowiaduje się, że matka leży w śpiączce w szpitalu, natomiast ojciec może mieć postawione zarzuty o zaniedbanie żony i doprowadzenie jej do takiego stanu zdrowia.
Rodzinne tragedie zmuszają samotną matkę do podjęcia radykalnych działań...
Zważywszy na to, że oczekiwałam thrillera ciężko mi ocenić książkę. Drażniła mnie Maisey - zakompleksiona, nieporadna, niemogąca się odnaleźć w życiu. W książce znajdowały się momenty emocjonalne, jednakże była ich zaledwie garstka. Książka nie do końca mnie przekonała...

Maisey Addington...

Fajna. Polecam:)

Fajna. Polecam:)

Książka jest genialna. Od pierwszej strony do ostatniej dostarcza emocji. Nie mogłam się od niej oderwać. Jest bardzo życiowa, taka prawdziwa, nic nie ubarwia. W doskonały sposób opisuje relacje rodzinne i małżeńskie. Wstyd się przyznać, ale płakałam jak bóbr. Polecam!!

Dodaj cytat z książki Powiedz mi to szeptem