Gra w życie

Burda Publishing Polska
2019-04-03
2019-04-03
Aga Zano
manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie thriller wyścig z czasem zaginięcie

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Zagraj, jeśli się odważysz

841 1 275

Taki lekki kryminał, dla osób, które niewiele oczekują od książek. Bez zwrotów akcji, bez krwawych wydarzeń, książka o psychopatach, ich cechach, zachowaniu. Irytujące było ciągłe powtarzane słowo "psycholożka" albo "kardiochirurżka". Kobiety chcą aby były odpowiedniki żeńskie zawodów, ale nie wciskajmy wszędzie feminizmu.

Książkę tę czytam po raz drugi...Kiedy czytałam pierwszy raz ,zapomniałam napisać opinię na jej temat,więc postanowiłam jeszcze raz wziąć ją w ręce.Z biegiem czytania fabuła przypominała się ale nie rezygnowałam z jej powtórnego czytania.Książkę czyta się szybko ,w naturalny sposób łączy szybką i porywającą akcję z barwnym opisem postaci oraz relacji ich łączących.
Do miana bardzo dobrej książki zabrakło tylko fajerwerków – czegoś wyjątkowego, zaskakującego, albo może po prostu dołożenia kilku wątków i rozbudowania fabuły. Zakończenie było zaskoczeniem, choć z pewnością nie dla każdego.Może nie jest to książka, która zachwyci absolutnie każdego, ale jest ciekawa, zgrabnie napisana i pochłania się ją w zastraszającym tempie.

Do...

Książka niby całkiem ciekawa, ale zapomnisz o niej zaraz po przeczytaniu :)

Książka niby całkiem ciekawa, ale zapomnisz o niej zaraz po przeczytaniu :)

Psychopaci są wśród nas. Są inteligentni, bystrzy, wręcz uroczy a równocześnie zimni, pozbawieni emocji i skupieni na sobie. Wielu z nich wykorzystuje swoje cechy w codziennym życiu dokonując odpowiednich, pozytywnie odbieranych wyborów. Są też jednak inni: manipulatorzy, oszuści i wreszcie mordercy. Czy można ich wyselekcjonować? Jeśli tak, to w jakim celu? To właśnie pytanie zadają sobie bohaterowie ‘Gry o życie’ dr. Bloom i Jameson próbując wyśledzić sposób rekrutacji do gry oraz stojącego za tym przedsięwzięciem celu. Aby dotrzeć do prawdy sami muszą podjąć grę z czasem, zaplanowaną przez psychopatycznego rozgrywającego. Czy podjęte przez nich wybory doprowadzą ich do odpowiedzi na pytanie kto porwała Jane?
Książkę czyta się dobrze, jest naprawdę dobra i trzymająca w napięciu. Nie będę ukrywać, że dużym plusem są miasta, w których odbywa się akcja, które znam z osobistych wycieczek.

Wspaniale wymyślona historia psychopatów, sterujących z nadludzką sprawnością, manipulujących bezbłędnie ludźmi. Zupełnie niewiarygodne (dla mnie), ale powieść trzymająca w napięciu od pierwszych do ostatnich zdań. Jestem wielbicielką Joanny Chmielewskiej, Agathy Christi, ale od czasu do czasu lubię takie mroczne wątki. Byle nie za często.

Nie pamietam jak sie ta gra nazywala.Chodzi mi o taki dom w ktorym zamyka sie ludzi na 24 godz.i kaze im sie wykonywac pewne zadania,jesli je wykonaja to wypuszczalo sie ich.Tutaj bylo to samo ,,zagraj jesli sie odwazysz''po prostu ludzie byli manipulowani do czegos czego nie bylo .Ksiazka swietna,szybko sie czyta.Trzyma w napieciu do samego konca.Polecam!!!

Początek nawet ciekawy, temat też niezły ale ogólnie całokształt słaby. Mogło być znacznie lepiej....

Nie polecam.

Nie polecam.

Bardzo dobry kryminał, fajnie zbudowani bohaterowie. Jesli chodzi o styl napisania - lekko i łatwo się czyta, ale miałam książkę w oryginale, więc nie mogę poręczyć za tlumaczenie (czasem, jak wiadomo psuje ono nieco odbiór książki). Główna bohaterka wielowymiarowa, jej przemyślenia i decyzje są klarowne i dość jasne do zrozumienia, świetny twist, a książka do ostatniej chwili trzyma w napieciu.

Książka świetna, trzyma w napięciu, zakończenie mega ciekawe , polecam bardzo :)

Bardzo dobra książka. Czytałam ją w oryginale, więc nie mogę wypowiedzieć się co do tego, jak się ją czyta w polskim tłumaczeniu, ale fabuła naprawdę fajnie wykreowana, ciekawi bohaterowie

Dodaj cytat z książki Gra w życie