Podstęp

Patronat LC
Maria Adolfsson Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Doggerland (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Felsteg
Doggerland (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Agata Teperek
Literatura szwedzka kryminał hipisi śledztwo morderstwo wyspa wyspy

To pierwsza przeczytana przeze mnie powieść nieznanej mi wcześniej autorki.

Zaintrygował mnie opis wydawcy i kupiłem.

Umieszczenie akcji na fikcyjnym archipelagu na Morzu Północnym jest dość ciekawym rozwiązaniem.
Ginie starsza samotna kobieta.
Nikt jej nie lubił, nie miała przyjaciół, nie miała też wrogów.
Ktoś jednak ją zabił.
Rabunek ? Raczej nie, więc dlaczego...

To książka petarda koncowka powala nieszablonowym zakończeniem. Rzeczywiście początek i środek to dłużyzny ale wypełnione ciekawymi historiami i opisami przyrody, które ja akurat lubię.

Słuchałam audiobooka, dłużyzny w części środkowej powieści spowodowały że relaks przeszedł w drzemkę. Końcówka ożywia i ratuje powieść.

Odkryłam nową autorkę świetnych kryminałów - tak, znów skandynawskich, bo takie lubię najbardziej, choć czasem już czuję przesyt :) Jeżeli Empik Premium na to pozwoli, bardzo chętnie sięgnę również po drugi tom.

"Milczenie przemawia głośniej niż protesty."

Mnie osobiście zawsze milczenie dotyka bardziej niż jakąkolwiek kłótnia. A Ciebie?
Milczenie jest bardzo wymowne i może ranić bardziej niż sztylet.

Początek książki mnie nużył. Wydawało mi się, że już wszystko wiem, i że nic nie będzie w stanie mnie zaskoczyć. A jednak! W miarę dalszego poznawania fabuły miałam coraz...

Gdyby z tych prawie 500 stron zrobić 150 to byłoby ok. Fajny koniec, nieprzewidywalny.

Pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre. Przyznam, że przez jakieś 100 stron bardzo się męczyłam. Myślę sobie, dam jej szansę. Było warto. Ze strony na stronę historia morderstwa Susanne robiła się coraz ciekawsza i ostatecznie, chciałam zamówić kolejną część, ale tu spotkała mnie smutna niespodzianka. Premiera drugiej części dopiero w marcu. Więc pozostaje mi tylko czekać,...

Dzień po lokalnym festynie ostrygowym dochodzi do brutalnego morderstwa. Komisarz Karen Eiken Hornby ma poprowadzić tą sprawę. Ta sprawa będzie jednak inna niż wszystkie. Okazuje się, że ofiarą jest była żona jej szefa. Szefa z, którym Karen poszła co łóżka podczas festiwalu.

Bardzo lubię skandynawskie kryminały za taki specyficzny, mroczny klimat, który już od samego...

Dobra, wciągająca ale przez 3/4 czasu wieje nudą, akcja toczy się dość wolno, główny bohater szablonowy ze swoją nieszczęśliwą przeszłość z którą się z nikim nie chce dzielić. Mimo wszystko mam ochotę już na kolejny tom który powinien być bardziej konkretny, znamy scenerie znamy bohaterów także powinno zdecydowanie mniej powiewać nudą.

Bardzo przyjemny, jeśli tak można napisać, skandynawski kryminał. Główna bohaterka, komisarz Karen Eiken Hornby, od razu podbija serce i chce się czytać dalej. Daggerland to stworzony na potrzeby powieści archipelag, a jednak wszystko osadzone jest dobrze w skandynawskiej obyczajowości i przez to wydaje się bardzo wiarygodnym i realnym miejscem na ziemi. Początkowo akcja...

Dyskusje

• 2020