Miasteczko Salem

Stephen King Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy horror
Salem’s Lot
Arkadiusz Nakoniecznik
Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka
Salem’s Lot
horror
Arkadiusz Nakoniecznik
Kolekcja Mistrza Grozy

Opinie [1 132]

Jest to jedna z moich ulubionych książek Kinga. Przyznam, że widząc w tytule ,,Miasteczko SALEM'', myślałam, że historia będzie się toczyć bardziej od strony wiedźm, a nie wampirów. W każdym razie, bardzo dobra książka, polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak byłam mała, uwielbiałam Stephena Kinga. Afekt ten skończył się wraz z poznaniem bardziej reprezentatywnego zestawu jego pisanych na jedno kopyto powieści. Dziś, gdy widzę, że kolejna powieść Kinga wygrała jakiś plebiscyt, myślę sobie „rly?” i natychmiast spisuję plebiscyt i głosujących na straty. A jednak – z regularnością godną lepszej sprawy zdarza mi się co jakiś...

Jestem rozczarowana. Przeczytałam nieco ponad połowę książki i nie mam ochoty na więcej.
King tym razem mnie rozczarował.
Historia ciągnie się i ciągnie. Są bardzo ciekawe momenty i nudne przez które ciężko przejść. Stwierdziłam, że tyle ciekawych historii przede mną, że żal tracić czas na takie, które mnie nudzą. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Sami sprawdźcie ;)...

Na półkach: , , , , ,

Małe miasteczko, gdzie dzieją się dziwne rzeczy... Bardzo mroczne i bardzo kingowe. Polecam.

Gdy czytałem ją jako nastolatek wydała mi się bardzo dobra. Teraz, po kilkunastu latach przerwy, dosyć przeciętna. Myślę że gdyby pan King zajął się powieścią obyczajową a nie horrorem byłby znacznie lepszym pisarzem.

Już sie raczej nie przekonam do pana Kinga. Przeczytałam 6 książek, a jakbym czytała tą samą. Ani styl, ani treść do mnie nie trafiają. Są przewidywalne, nudne, z mało pomysłowym zakończeniem.
Ta też nie odbiega od szablonu.
Jak sie napisało 150 książek, wypalenie jest naturalną konsekwencją...

Powieść niezła a nawet fajna. Jak to u Kinga czyta się szybko i szybko wciąga. Niestety mimo że zakwalifikowano ją do gatunku horror to dla mnie nie była ani troszkę „straszna” i jej czytaniu nie towarzyszyły jakieś większe emocje ( tak jak w przypadku choćby „Outsidera”) Może dlatego że postacie literackie jakimi w tym wypadku są wampiry, były dla mnie raczej śmieszne niż...

Bardzo dobrze napisana książka. Jak to u Kinga klimat fantastyczny, fajni różnorodni bohaterowie. Czerpałem dużo radości z czytania i mimo sporej objętości nie nudziła. Dla mnie, jednak nie było wystarczająco straszna, oczywiście były pewne momenty napięcia, ale oczekiwałem czegoś więcej. Mimo wszystko, polecam gorąco, bo to kawał dobrej literatury.

Kocham tak bardzo. <3

Rodzice chwalili, a dla mnie to kolejna książka o wampirach. Zazdroszczę im, że dla nich ten klimat to było coś wyjątkowego i nowego. Niemniej jednak King to zawsze będzie King. Polecam.

21 510
    7 606