Lśnienie

Okładka książki Lśnienie Stephen King
Okładka książki Lśnienie
Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lśnienie (tom 1) Ekranizacje: Lśnienie (1990) horror
horror
2023-09-07
Zofia Zinserling
Ekranizacje:
Lśnienie (1990)
literatura amerykańska dziecko medium szaleństwo śmierć telepatia wizje zbrodnia hotel opętanie

Bardzo, bardzo, bardzo mnie to przeraziło. Kobieta z wanny śniła mi się tygodniami. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wróciłam do tej książki po 15 latach i uważam, że z czasem robi się nawet lepsza. Jak to u Kinga, początek czasem się dłuży, ale gdy rozpoczyna się akcja, ciężko się oderwać. To za co kocham jego książki to postacie. Gdy czyta się o powolnym obłędzie Jacka, czuje się prawdziwa grozę. Chyba najbardziej przerażające jest jednak uświadomienie sobie, że hotel nie miał wielkiego wpływu na niego. Po prostu wyciągnął z niego to co najgorsze.
Książka jest już klasykiem i bardzo polecam, bo naprawdę jest bardzo dobra.

Niezmiennie mrozi mi krew

Niezmiennie mrozi mi krew

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na Legimi dostępny jest rewelacyjny audiobook, a raczej słuchowisko, fantastyczne przeżycie.

A książka to klasyk Kinga, idealnie skrojona historia, genialne portrety psychologiczne głównych bohaterów, mocno odczuwalne emocje, napięcie, które trzymały się mnie do ostatniego rozdziału. Nic więcej dodawać nie trzeba.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Majstersztyk. Jedna z najlepszych powieści Stephena Kinga. Mroczny klimat aż wylewa się uszami, szczególnie w drugiej połowie książki. Świetnie zarysowany portret psychologiczny Jacka, Wendy i Danny'ego. Nic tylko brać się za kontynuację.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do końca trzymała mnie w napięciu.

Do końca trzymała mnie w napięciu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy trzeba mówić jak dobra jest ta książka? Nie. Audiobook jest REWELACYJNY. Klasyk. Każdy powinien przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"– Danny? Posłuchaj mnie. Porozmawiam z tobą o tym ten jeden raz i nigdy więcej tak samo. Pewnych rzeczy nie powinno się mówić żadnemu sześcioletniemu chłopcu na świecie, lecz rzadko bywa tak, jak być powinno. Świat to trudne miejsce, Danny. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nikt nie potrafi wytłumaczyć. Dobrzy ludzie umierają w zły, bolesny sposób i pozostawiają tych, co ich kochali, całkiem samych. Czasem się wydaje, że tylko złym ludziom dopisuje zdrowie i powodzenie. Świat cię nie kocha, ale kocha cię mama i ja także. Dobry z ciebie chłopiec."

Co za cudo.
Kolejna jedna z najlepszych książek Kinga.
Przepadłam w tym stworzonym przez mistrza świecie, nawet Jacka polubiłam. W tej gorszej wersji.
Ochy i achy, cóż więcej mogę napisać.
Polecam!!!

Co za cudo.
Kolejna jedna z najlepszych książek Kinga.
Ochy i achy, cóż więcej mogę napisać.
Polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

King wspaniale buduje bohaterów, nie tylko w lśnieniu, ale we wszystkich książkach. I tu dał tego kolejny dowód.

• Stephen King
  • Horror