Woodwalkers. Przemiana Caraga

Okładka książki Woodwalkers. Przemiana Caraga Katja Brandis
Okładka książki Woodwalkers. Przemiana Caraga
Katja Brandis Wydawnictwo: Srebrny Las Cykl: Woodwalkers (tom 1) fantasy, science fiction
Woodwalkers (tom 1)
Woodwalkers. Carags Verwandlung.
Srebrny Las
2018-01-01
2018-01-01

Całkiem fajne, ale chyba spodziewałam się czegoś więcej.

Całkiem fajne, ale chyba spodziewałam się czegoś więcej.

PRZEMIANA Caraga zachwyciła mnie całkowice. Wystarczyłoby dodać lepszy font, zakładkę w stylu wstążki oraz lepszy font (przypomnę: nie mówi się czcionka, tylko font, kiedy coś jest drukowane - czcionka jest na stemplach lub na maszynie do pisania) na okładce i byłoby 10 na 10! Ale chyba nigdy nie jest idealnie... Tylko znalazłem też jeden błąd: nie w ortografii, lecz w tym, że Carag przemieniał się na początku książki niemal bezbłędnie, a potem mu to za bardzo nie szło... Ale pomimo tego, że jest to książka idealna dla dzieci, to dla dorosłych także: trudno przewidzieć niektóre rzeczy (niektóre oczywiście łatwo). Emocje tryskają jak sok z cytryny, a całość nie ciągnie się ani trochę. I like this! I love this!

Bardzo ciekawa książka. Po raz pierwszy czytałam ją w wieku mniej-więcej 11 lat i ogromnie mi się spodobała. Teraz, po upływie kilku lat zdecydowałam do niej wrócić - i nie zawiodłam się :) Autorka świetnie wykreowała świat Przemieńców, inaczej Woodwalkers - osób, które posiadły rzadką umiejętność przemieniania się w zwierzęta. Bohaterowie również są wymyśleni wspaniale. Najbardziej chyba jednak spodobała mi się końcówka - zupełnie niespodziewana.
Co do rzeczy niezwiązanych z treścią, bardzo spodobało mi się wydanie (okładka jest cudowna!). Dobrze, że jest wydana w twardej oprawie, bo czytana przeze mnie miliony razy i targana w każde miejsce, w którym tylko mogłam czytać, po prostu nie dotrwałaby do dzisiaj w tak dobrym stanie. Oprócz okładki samo wnętrze jest bardzo przystępne: ilustracje oraz duża wielkość czcionki sprawiają, że czyta się ją bardzo szybko.
Polecam osobom w wieku 9+.

Pierwszy tom tej trzytomowej serii skupia się na Caragu, przemienieńcu-pumie. Jest on chłopcem tak zafascynowanym ludźmi, że postanawia przestać żyć jako puma. Zostawia nie bez smutku rodzinę i wyrusza do miasta, gdzie udaje ofiarę amnezji. Odtąd będzie członkiem rodziny zastępczej, ale wcale nie będzie to życie, które sobie wymarzył. Jest inny, jest Mystery Boy. Nikt nie zna jego przeszłości, a tym bardziej jego sekretu. W szkole nie ma przyjaciół, w domu męczy go starszy brat. Nie jest wesoło. Po dwóch latach nauki życia jak człowiek wśród ludzi trafia na niego inny przemienieniec, Lissa Clearwater, która proponuje mu przeniesienie się do szkoły z internatem idealnie przystosowanej dla osobników takich jak on: woodwalkersów. Dopiero tu odnajduje przyjaźń i może nawet coś więcej: miejsce do życia.
Więcej na https://konfabula.pl/woodwalkers-przygoda-czytelnicza-ze-zwierzetami-w-swiecie-fantasy/

Książka super.. Nie mogłam odciągnąć się od czytania. Z chęcią sięgnę po następne tomy.

• Brak Legimi A
  • Czekam Premiera