Khyona. We władzy srebrnego sokoła

2019-10-07
2019-10-07
9788366462038
Anna Wziątek

Bardzo mi się podobała, jest to moja ulubiona książka. Mam nadzieję, że niedługo ukaże się 2 część w polskim wydaniu. Serdecznie polecam

Niesamowite. Właściwie kartki same znikały. Tak się wciągnęłam, jak dawno nie. Ta pomysłowość Katji Brandis jest niepojęta. Szkoda, że jest tylko jedna część (przynajmniej w Polsce),bo chętnie przeczytałabym serię. Czuję niedosyt pod względem relacji Kari i Andrika. No ale cóż.

Piękna opowieść o odwadze i przyjaźni. Magiczna, nie sposób się oderwać.

Piękna opowieść o odwadze i przyjaźni. Magiczna, nie sposób się oderwać.

Oj długo zbierałam się, żeby w końcu sięgnąć i przeczytać tą powieść. A gdy już ją zaczęłam miałam wielką chęć ją odłożyć. Jednakże cieszę się, że tego nie zrobiłam. Jak widać każdej książce trzeba dać szansę. Z każdą stroną opowieść robiła się coraz ciekawsza, czytelnik przywiązuje się do bohaterów i ich świata. Książkę oceniam pozytywnie (7,5/10, zaznaczyłam 7🌟)
No a powiedzcie mi, czy dobrze myślę-jest 2 cześć, ale tylko w języku niemieckim, prawda? Z chęcią bym przeczytała, ciekawią mnie dalsze losy bohaterów

No a...

Powieść opowiada o szesnastoletniej Kari, która wraz z młodszą siostrą i matką spędza wakacje na Islandii. Wyjazd ten ma na celu nie tylko zwiedzanie, ale też nawiązanie lepszych relacji między dziewczynami, a nowym ojczymem i jego synem. Podczas jednej z wycieczek Kari w wyniku pomyłki zostaje uznana za kogoś innego i przeniesiona do królestwa Isslar, gdzie władczyni zleca jej zabójstwo doradczyni córki.
Dziewczyna szybko musi się odnaleźć w tym nowym świecie, pełnym magii, trolli, elfów, a nawet lodowych smoków, jednocześnie nie ujawniając kim naprawdę jest, bowiem ludziom grozi tam śmierć. Czy Kari poradzi sobie z zadaniem? Czy odważy się kogoś zabić?
Tymczasem w naszym świecie trwają poszukiwania zagubionej nastolatki, w których zaczyna pomagać bardzo do niej podobna Cecily... Kim jest i czy zagraża rodzinie Kari?

Powieść czyta się przyjemnie i szybko, choć było kilka rzeczy, które nie do końca mi pasowały, ale mogło to być błędem w tłumaczeniu. Mogłabym się też przyczepić do kilku błędów logicznych, jednak nie mogę tu o nich napisać, bo byłby to spojler.
Podsumowując: jest to ciekawa książka młodzieżowa , magiczna przygoda wśród lodów i wulkanów Islandii, która może nie jest wybitna, ale pozwoliła miło mi spędzić ten weekend 😉 Jest to też pierwszy tom, choć drugi jeszcze nie został wydany w naszym kraju, ale na szczęście akcja pierwszej części jest w miarę zakończona.

Książka była bardzo przyjemna. Ma cudowną i piękną okładkę. Pomysł na fabułę rewelacyjny. Jest niestety nieznaną książką i nie wiem dlaczego przeczytało ją tu tylko razem ze mną 5 osób. Dostałam ją na zakończenie roku z czego się bardzo cieszę. Serdecznie polecam tą książkę każdemu.

Dawno nie czytałam młodzieżowego fantasy, więc z chęcią skusiłam się na tę książkę. Katja Brandis jest autorką m.in. serii 'Woodwalkers', której nie znam, ale po lekturze tej pozycji mam ochotę poznać. Chciałabym częściej sięgać po fantasy, bo coraz bardziej wciągam się w takie historie.

Kari spędza wakacje na Islandii ze swoją rodziną. Niespodziewanie trafia do równoległego świata, do królestwa Isslar. To magiczny świat, w którym spotkać można trolle, lodowe smoki, elfy, a także tajemniczego młodzieńca rządzącego wulkanami. Kari jest przekonana, że doszło do pomyłki, ale czy na pewno? Jest bardzo podobna do młodej asasynki, która na zlecenie księżniczki miała popełnić morderstwo. Wszyscy uważają, że tą zabójczynią jest Kari, sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana. Czy dziewczyna odnajdzie się w nieznanym świecie? Czy będzie musiała odegrać rolę morderczyni?

Sięgnęłam po tę pozycję, bo opis wydał mi się ciekawy i dawno nie czytałam fantasy. Wiedziałam, że to książka skierowana bardziej do młodzieży, ale przecież i takie lubię czytać. Okazało się, że to był naprawdę dobry wybór. Jestem pozytywnie zaskoczona, że tak dałam się porwać tej historii. Wciągnęłam się już od pierwszych stron, byłam ciekawa co będzie dalej. Autorka często kończy rozdział w takim momencie, że musiałam od razu dowiedzieć się co jeszcze wymyśliła i czytałam dalej. Nie sądziłam, że książka, która skierowana jest głównie do młodzieży tak mi się spodoba. Przyjemnie spędziłam z nią czas, mogłam razem z główną bohaterką przenieść się do innego świata, który tak bardzo różni się od naszego. Fabuła jest ciekawa, potrafi również wzbudzić emocje. Co prawda można się domyślić jaki będzie finał, ale i tak niektóre wątki zaskakują i trzymają w niepewności. Autorka wykreowała intrygujący świat, który bez problemu można sobie wyobrazić, zaangażować się w losy bohaterów. Znajdziecie tutaj walkę dobra ze złem, wątek przyjaźni, a także miłości. Czasem jest smutno i też niebezpiecznie, a czasem radośnie. Śledzimy nie tylko losy Kari w równoległym świecie, ale także losy jej rodziny, która szuka dziewczyny. W obu światach sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna. Myślę, że nie tylko młodzież będzie zadowolona z lektury, ja bawiłam się naprawdę dobrze czytając tę książkę i z chęcią sięgnę również po inne powieści autorki. Jeśli będzie kontynuacja tej historii to również ją przeczytam, bo ciekawa jestem jakie mogą być dalsze losy bohaterów.

Główna bohaterka Kari mieszka z matką i siostrą, a także z partnerem swojej matki i jego synem. Nie jest za bardzo zadowolona z obecności obcych mężczyzn w jej życiu, nie przepada za ich towarzystwem. Jej życie się zmienia w momencie, w którym trafia do królestwa Isslar. Na początku jest mocno zdezorientowana, nie wie jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją, ale po jakimś czasie ma już pewne plany. Okazuje się, że mieszkańcy krainy wzięli ją za asasynkę, która miała przybyć do królestwa i zamordować jedną z czarodziejek. Kari nie chce zabić człowieka, ale nie wyprowadza ludzi z błędu. Udaje zabójczynię, ale księżniczka zaczyna się niecierpliwić jej bezczynnością. Robi się coraz bardziej niebezpiecznie, a dziewczyna musi postanowić co robić dalej. Czy uda jej się przetrwać? Czy wróci jeszcze do swojego świata? Oprócz losów nastolatki możemy śledzić jednoczenie wydarzenia rozgrywające się w jej świecie po jej zniknięciu. Jej rodzina nie przestaje jej szukać, wszyscy się o nią martwią. Niestety sprawy nie ułatwia to, że do poszukiwań przyłącza się prawdziwa zabójczyni, która miała trafić do Isslaru zamiast Kari. Jest wściekła na dziewczynę, że zajęła jej miejsce i postanawia się zemścić nie tylko na niej, ale również na jej rodzinie. Podoba mi taki pomysł, w którym możemy śledzić losy bohaterów w nieznanym świecie, ale także towarzyszymy tym, którzy pozostali i szukają dziewczyny. W obu światach jest niebezpiecznie, Kari zmaga się z obcymi zasadami, z nieznanymi stworzeniami, a jej rodzina z niemającą skrupułów zabójczynią. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem, a czytelnik angażuje się w losy bohaterów.

W książce mamy narrację trzecioosobową. Bardzo dobrze się ją czyta, zanim się obejrzałam przeczytałam ją całą. Autorka ma lekki styl pisania, przystosowany głównie do młodzieży, czasem pojawiają się jakieś opisy, ale nie są nużące, są po prostu dopełnieniem fabuły, pozwalają lepiej sobie wszystko wyobrazić. Trafiłam na kilka literówek czy małych błędów w tekście, ale mogłam przymknąć na nie oko, bo nie są jakieś znaczące. Całość mnie do siebie przekonała, moim zdaniem to naprawdę ciekawie wykreowana historia.

"Khyona. We władzy srebrnego sokoła" to książka skierowana głównie do młodzieży, ale nie tylko. Potrafi wciągnąć, czasem trudno się od niej oderwać, bo od razu chce się wiedzieć co będzie dalej. Można bez problemu wczuć się w opisywaną historię, losy bohaterów nie są czytelnikowi obojętne. Jeśli lubicie fantasy albo książki w takim właśnie klimacie to polecam tę pozycję. Można miło spędzić z nią czas, to taka odskocznia od poważniejszych książek.

"Pewne jednak było to, że nikogo nie zamierza zabić. Nie zrobiłaby tego w żadnym wypadku! Nie potrafiłaby, kto w ogóle potrafi takie rzeczy?
,, A jeśli będziesz musiała to zrobić, jeśli będziesz miała do wyboru swoje albo cudze życie?'', podszepnął jej wewnętrzny głos."

Kari spędza wakacje na Islandii ze swoją rodziną. Niespodziewanie trafia do...

• Kupione
  • Znalazły nowych właścicieli