Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia

Okładka książki Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia Victoria Schwab
Okładka książki Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia
Victoria Schwab Wydawnictwo: Wilga Cykl: Upadek Bestii. Spirit Animals (tom 2) Seria: Spirit Animals fantasy, science fiction
Upadek Bestii. Spirit Animals (tom 2)
Spirit Animals
Broken Ground
Wilga
2017-06-14
2017-06-14
Bartosz Czartoryski
spirit animals upadek bestii victoria schwab

Okay, I'm in!

Tak cos czułam, że ten drugi tom już mnie zaczaruje. Jakie to jest cudownie mroczne! W porównaniu z pierwsza serię, tutaj dzieje się o wiele więcej, jest brutalniej. Nie czekamy na rozwinięcie akcji, bo już wszystko wiemy i od razu zostajemy rzuceni na głęboką wodę. Jest zachwyt, a ja biegnę dalej, bo musze wiedzieć, co będzie dalej <3

Okay, I'm in!

Kolejna część przygód Czwórki Przyjaciół oraz ich wyjątkowych Zwierzoduchów nieprzerwanie trzyma świetny poziom. Oj udał się autorom ten cykl!
Po rozdzieleniu na dwie grupy dzielni bohaterowie próbują powstrzymać Zerifa przed kradzieżą kolejnych Wielkich Bestii oraz zniszczyć okrutnego Wyrma chowającego się w korzeniach umierającego Wszechdrzewa. Niestety sprzymierzeńców jest coraz mniej, zaś wrogów nieprzebrana miara. Coraz więcej czarnych spirali zdobi czoła ludzi, których Zerif przemienił w bezwolne maszyny do zabijania. Nic nie idzie po myśli tych Dobrych, lecz muszą walczyć do ostatniego tchu o całe Erdas i o siebie nawzajem. Czytelnik dzięki nim może przenieść się do niesamowitego świata i wraz z nimi pisać fascynującą historię. Niezmiennie polecam!

Po raz kolejny przenosimy się w świat naszych ulubionych bohaterów, mieszkańców fantastycznej krainy Erdas, którzy ze wszystkich sił walczą o jej spokój i bezpieczeństwo. To nierówna walka, ponieważ Meilin, Abeke, Conor i Rollan mimo posiadania magicznych zwierzoduchów nadal są tylko dziećmi, a przeciwnik jest potężny i nie przebiera w środkach.
Każdy kolejny tom czytamy z przyjemnością i mam wrażenie, że coraz bardziej pochłania nas fabuła i to widmo rozerwalności więzów ze zwierzoduchami. Coś, co kilka tomów wcześniej wydawało się trwałe i nienaruszalne, teraz wisi na włosku, dlatego emocji podczas lektury na pewno nie brakuje, zwłaszcza gdy starożytne zło coraz bardziej bezwzględnie kieruje swoje niszczycielskie narzędzia prosto w Wielkie Bestie. Dla naszych bohaterów perspektywa utraty więzi z przypisanymi im zwierzoduchami to rzecz najgorsza ze wszystkich.
I chociaż rzeczywiście, w porównaniu do poprzednich, w tym tomie akcja bardziej płynie, niż gna, to jednak śledziłyśmy ją z zainteresowaniem i ciekawością. Zdecydowanie więcej miejsca autorka poświęciła opisom (jakże pięknym i sugestywnym!) i analizie, niż samej akcji, jednak w żaden sposób nie wpływa to na jakość serii.
W drugiej części grupa młodych wojowników w dalszym ciągu pozostaje rozdzielona. Zmagający się z postępującym zakażeniem Conor i Meilin w towarzystwie Takody i Xanthe pokonują kolejne podziemne korytarze, a ich celem jest odnalezienie i pokonanie Wyrma - sprawcy tajemniczej choroby Wszechdrzewa. Natomiast Rollan z Abeke podróżują poszukując jednocześnie jedenastolatków, które przywołały magiczne zwierzoduchy. Cóż z tego, kiedy wróg depcze im po piętach, a zapewnienie bezpieczeństwa Wielkim Bestiom wcale nie jest tak proste, jak im się na początku wydawało. Wręcz przeciwnie, gra toczy się o najwyższą stawkę i niejednokrotnie dwa zespoły staną twarzą w twarz ze śmiercią. Będzie strasznie, niebezpiecznie i emocjonująco, zwłaszcza gdy dojdzie do walki o miejsce, które nasi bohaterowie uważali za swój dom. Co zrobią, kiedy okaże się, że ich więzi z sokolicą Essix, wilkiem Brigganem, pandą Jhi i lamparcicą Urazą z dnia na dzień stają się coraz słabsze? Natomiast okrutny Zerif z każdym pozyskanym w niegodny sposób magicznym zwierzoduchem staje się coraz bardziej wytatuowany, potężny i pewny swojego zwycięstwa?
„Spirit Animals. Upadek bestii” to seria z gatunku fantastyki, od której naprawdę ciężko jest się oderwać i nawet jeśli jakimś cudem (w co wątpię) w jakimś momencie ogarnie czytelnika nuda, zaraz dzieje się coś, pojawia się ktoś, następuje wyprawa gdzieś…i na powrót przepada się w lekturze. Jest to seria nie tylko o walce dobra ze złem, ale również o odwadze i wytrwałości, o fizycznym i duchowym bólu i nieustającej wierze w ideały, o utracie i pozyskiwaniu. Jest o ufności oraz o tym, iż w naprawdę poważnych sprawach zawsze można liczyć na pomoc prawdziwych przyjaciół.
Dzięki Wydawnictwu Wilga cała seria prezentuje się idealnie. Twarda, kolorowa, trochę filmowa okładka ze srebrnym tytułem serii i postaciami zwierzoduchów zachęca wprost do sięgnięcia i zatopienia się w lekturze.
W środku mnóstwo tekstu. Polecamy bardzo, bardzo dzieciom 10+. I dorosłym!

Każdy kolejny tom czytamy z...

Dobra kontynuacja serii. Irytują mnie jednak fragmenty, w których są odniesienia do przeszłości głównych bohaterów, np. sprzed kilku lat. Obecnie mają 12 lat, a są ich wspomnienia sprzed kilku lat, kiedy to już byli świetnymi wojownikami itp. O ile mogę jeszcze zrozumieć, że na chwilę obecną są zdolni, odważni i wiele potrafią (choć najczęściej zatraca się to, że są dziećmi),to nie widzę logiki w tych wspomnieniach. 7-letnie dzieci wykonujące misje dla uratowania świata? Trochę to dla mnie za wiele.

Druga seria jest ciekawsza i ma lepsze pomysły niż pierwsza.
Pomysł na zupełnie nowy świat, który od zawsze był pod naszymi stopami, czy nowa frakcja, która do tej pory z ukrycia obserwowała świat, to strzały w dziesiątkę!
Polecam!

Druga seria jest ciekawsza i ma lepsze pomysły niż pierwsza.
Polecam!

Wróg nie śpi i robi się coraz groźniejszy...
Rollan i Abake szukają kolejnych osób, które przywołały Wielkie Bestie i robią wszystko, aby nie dopadł ich przerażający nieprzyjaciel. Napotykają na swojej drodze sporo uniedogodnień.
Conor wraz z Meilin kontynuują swoją niebezpieczną, podziemną podróż... Muszą liczyć na wiedzę swojej swojej nowej towarzyszki na temat przetrwania w podziemnym świecie. Conor coraz bardziej martwi się pasożytem wędrującym po jego ciele... Boi się tego, co może się wydarzyć, w momencie, gdy pasożyt dotrze do celu...
Więzi łączące zwierzoduchy z ich opiekunami są coraz słabsze...
_________________________
Szczerze mówiąc ta część w porównaniu z poprzednią wypadła trochę słabiej. Oczywiście nie zrozumcie mnie źle - podobała mi się, jednak była nieco gorsza od swojej poprzedniczki pod względem fabuły. Znajdowało się w niej trochę mniej akcji, natomiast więcej opisów. Czytało mi się ją przyjemnie i tak, jak wcześniejsze bardzo szybko. Autorka dodała trochę charakteru bohaterom i dobrze poradziła sobie z kreacją Erdas. Duży plus muszę dodać za oprawę - okładka najlepsza ze wszystkich. Schwab skupiła się bardziej na świecie na powierzchni i przygodach Rollana oraz Abake. Pojawia się ciekawy wątek dotyczący tajemniczych postaci przedstawionych w szkarłatnych płaszczach. Ponownie mogę tylko zachęcić do zapoznania się z tą świetną serią.

Wróg nie śpi i robi się coraz groźniejszy...

"Spalona ziemia" to druga część serii Upadek bestii - kontynuacji Spirit Animals. Po tę książkę planowałem sięgnąć dopiero za kilka dni - nie mogłem się jednak powstrzymać i przeczytałem ją szybciej, czego absolutnie nie żałuję.

Podobnie jak w pierwszym tomie, akcję śledzimy z perspektywy Conora, Meilin, Takody, Abeke i Rollana. Dzieci są podzielone na dwa zespoły - mają dwie, równie ważne misje. Conor, Meilin i Takoda starają się pokonać Wyrma - stworzenie, które zagraża Wszechdrzewu. Abeke i Rollan wyruszają w kolejną podróż, podczas której próbują uratować nowo odkryte Wielkie Bestie.

"Spalona ziemia" to historia, która w świetny sposób przedstawia przyjaźń, odwagę i oddanie sprawie. Przyjaciele mimo młodego wieku narażają swoje życie, żeby uratować Wszechdrzewo i zapobiec inwazji Zerifa - ich największego wroga. Jestem pełen podziwu dla zaradności tych przyjaciół. Niezależnie od sytuacji, zawsze znajdą jakieś wyjście.

Mimo tego, że z każdym dniem ich więzi ze zwierzoduchami słabną, nie poddają się. Wykazują się ogromną wolą walki, co jest naprawdę godne podziwu - szczególnie u tak młodych osób.

W tym tomie możemy bardziej poznać tych bohaterów. Bardzo podoba mi się kierunek, w którym idzie relacja Meilin, Conora i Takody. Choć Meilin z początku była sceptycznie nastawiona co do drugiego chłopca, wydaje mi się, że naprawdę go polubiła.

Książkę tę tym razem napisała V. E. Schwab - autorka, która jest z pewnością dla większości z Was znana. Będąc szczerym, nie zauważyłem dużej zmiany jeśli chodzi o styl pisania. Książkę czytało mi się tak samo przyjemnie, jak pierwszą część.

Polecam tę pozycję każdemu, aczkolwiek najpierw najlepiej jest zapoznać się również z pozostałymi częściami. Jeśli lubicie zwierzęta, przyjaźń i hart ducha - będzie to idealna pozycja dla Was.

Ciekawa książka, wciągająca seria, czyta się szybko i przyjemnie, polecam

Ciekawa książka, wciągająca seria, czyta się szybko i przyjemnie, polecam

Druga część, drugiej serii z cyklu Spirit Animals w wydaniu autorki o dużej popularności i dużym talencie pisarskim - Victorii Schwab. Czytało się szybko, nie sposób było się oderwać. Nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po kolejny tom>

Smutna i bardzo wzruszająca książka. Meilin, Conor, Abeke, Rollan oraz wszystkie inne Zielone Płaszcze czują słabnącą więź ze swoimi zwierzoduchami. Conor z Brigganem, Meilin, Jhi, Takodą, Kovo i Xanthe nadal pod ziemią próbują dojść do Wyrma i go pokonać, a Abeke, Uraza, Rollan i Essix znajdują Tashe z Ninani. Jak potoczy dalej się akcja nie mogę zdradzić. Powiem tylko, że upadła Zielona Przystań, a ja wtedy się popłakałam. Polecam.

• Spirit Animals
  • Audiobooki