Królestwo

Oficjalne recenzje i

Kontynuacja godna króla

[ 64 ] Link do recenzji

Książka jest znakomita, ale ta narracja już przesadzona i zaczynała mnie drażnić. Te mieszanie czasu przeszłego z teraźniejszym,typu "tam idę, poszedłem" albo "czołgam się, czołgałam", po co to? Ale to w sumie mała rzecz, bo jak już się człowiek przyzwyczai, to po prostu wsiąka w tę historię. Doskonale pokazane życie Żydów w czasie okupacji i potem kolejnych powstań....

Gorsza od poprzedniczki a i tamta była słaba. Ponieważ książka przedstawia historie nielinearnie, nie ma w niej żadnego napięcia. Książka w kółko powtarza to samo, taki styl bliższy pamiętnikom, celowe, ale nadal bardzo irytujące.

Chyba jeszcze lepsza niż "Król".
Zdecydowanie polecam!

Niezłe, ale dużo słabsze od "Króla".

Polacy nie są odpowiedzialni tylko za koklusz i gradobicie. Przynajmniej według autora, a i z tym gradobiciem do końca pewne nie jest. Dużo słabsze od "Króla".

Świetny styl i język, swietnie sie czyta, świetna powiesc. Kontynuacja Króla bardzo udana. Biorę sie za Pokorę.

Świetna kontynuacja historii okołowojennej. Opisy tej męczarni widziane oczami bohaterów są momentami wzdrygające. Bardzo wartościowy cykl, świetnie napisany. Szapo ba przed Twardochem:) Ocenę daję wysoką za cały cykl, warto przeczytać obie książki :)

Petarda. Król oraz Królestwo. Mega dobre książki. Wszelkie wątki jakie są możliwe to są wplecione przez autora w opowieść. Intryga, miłość, przyjaźń, wojna, bandziorka, rodzina. I getto, które w każdej postaci chwyta za gardło. Brawa dla fenomenalnego pisarza, Mrozu może mu buty czyścić. Szczerze polecam!!!!

"Król" to moim zdaniem najlepsza powieść Szczepana Twardocha spośród tych, które jak dotąd czytałam. Sięgnęłam po kontynuację pełna obaw, bo autor ustawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. I chociaż moje przeczucia się sprawdziły, i tak uważam że to bardzo dobra książka.
Po pierwsze, "Królestwo" nie jest kontynuacją w pełnym znaczeniu tego słowa. Jeśli liczymy na kolejną...

Świetna książka. Coś pośredniego między "Morfiną" a "Królem". Jest zdecydowanie trudniejsza w odbiorze od "Króla", ale moim zdaniem lepsza.
Mniej jest tu dialogów i akcji, więcej psychologii: mamy tutaj obrazowe studium upadku fizycznego i moralnego człowieka, od gangstera trzęsącego całym miastem, poprzez kapo w getcie, po wrak człowieka, bezsilne, bezwolne zwierzę...

Dyskusje

3 872