Dżozef

2018-05-09

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Każdy ma swojego kozła

34 Link do recenzji

Książce i autorowi dziękuję przede wszystkim za zainspirowanie mnie do odkrywania Conrada.

Chyba każdy ma swojego drewniaka...Cudowna, skłaniająca do refleksji, bogata w treści, a przy tym nie przytłaczająca lektura. Czegóż chcieć więcej? Polecam

Trochę inna niż dotąd przeczytane Jakuba Małeckiego. Intrygująca, mroczna, w niepodrabialnym stylu.

A może żeby pozbyć się swojego Drewniaka trzeba o nim komuś powiedzieć?

dziwna dziwna dziwna
ale w tym dziwnieństwie jest metoda

podobała mi się
chce więcej

Dla mnie to najtrudniejsza książka Jakuba Małeckiego spośród tych, które do tej pory czytałam. Ale jak zwykle wywołująca u mnie ogromne emocje, powodująca w trakcie czytania wielokrotnie wstrzymanie oddechu. W tym przypadku była to książka dodatkowo z nutką grozy i magicznych opowieści.
Trzech mężczyzn nawiązuje znajomość podczas pobytu na oddziale szpitalnym. Niesamowite...

Moja inicjacja z panem Małeckim - na pewno będę kontynuować znajomość. Dżozef momentami bawi, ale tak naprawdę to nie ma nic do śmiania. Kawał dobrej roboty, dramatycznie złożony portret psychologiczny pomnożony przez kilka skomplikowanych postaci. Opowieść o zagubieniu, niedostosowaniu, presji, izolacji i pragnieniu by życiem żyć. Ważna lektura, łakomy kąsek dla bardziej...

Krótka, szybko się czyta. Bardzo luźna i lekka historia :)
coś dobrego na odmóżdżenie

W życiu są tylko opowieści. Chciałbym kiedyś spotkać jakiegoś Pana Staszka i spisać jego opowieści..

Moje pierwsze starcie z Jakubem Małeckim.

Bardzo udane, "Dżozef" trafił bardzo w moje gusta. Podchodziłam do niego ostrożnie, nie bardzo wiedząc czego się spodziewać. Początek nie zachwycił, dresiarz Grzegorz trafia do szpitala po bójce. Wraz z nim na sali leży trzech mężczyzn. Dopiero gdy trawiony gorączką Czwarty zaczyna snuć swoją opowieść o małym Stasiu i koźle...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje