Kolor samotności

Patronat LC
Rhiannon Navin
literatura piękna 336 str.
Only Child
2018-10-17
2018-02-06
Alina Patkowska
HarperCollins Polska
literatura piękna
brat poszukiwanie sensu życia rozpacz samotność szkoła śmierć w rodzinie trauma zamach terrorystyczny

Only Child
2018-10-17
Alina Patkowska
HarperCollins Polska
literatura piękna

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Strach ma kolor czarny, wstyd czerwony, a samotność jest przezroczysta

15 Link do recenzji

Bardzo dobra książka. Tytuł oryginału to "Only child" - z większym ładunkiem emocjonalnym niż tłumaczenie. Narracja prowadzona z perspektywy sześciolatka jest niezmiernie autentyczna (w domu mam obecnie dwie ośmiolatki, więc pozostaję "w temacie"). Poruszająca historia widziana oczami dziecka, które wydaje się mądrzejsze i bardziej poukładane niż większość d...

Niesamowita! Cudowna historia małego chłopca, który próbuje poradzić sobie z traumą po stracie brata. Pięknie pikazana walka i niezwykle trudna samotność dziecka. Wzruszająca.

Totalna huśtawka emocjonalna. Trafia do samych pięt. Narracja prowadzona przez sześciolatka jest wręcz rewelacyjna. Już nie pamiętam kiedy płakałam nad książką. Bardzo, bardzo poruszająca historia. Przemyślenia i działania chłopca tak tragicznie doświadczonego i próbującego znaleźć jakąś drogę wyjścia dla siebie i całej rodziny pokazane w bardzo przejmujący sposób. Trudno się o...

Niezwykle wzruszająca i poruszająca książka o radzeniu sobie ze śmiercią osoby bliskiej.
Historia o tyle niezwykła, że ukazana oczami 6-letniego Zacha, który w tragicznych okolicznościach traci swojego brata.
Opisuje jak żałobę przeżywa główny bohater, jak postrzega radzenie sobie z nią jego rodziców i jakie działania podejmuje, żeby rodzina zaczęła żyć i funkcjonować n...

Kolejny raz wybrałam książkę po okładce … I niby nie powinno się tak robić bo i te z powiedzmy brzydką okładką mogą mieć piękne wnętrze, ale no cóż. Tutaj było coś co mnie po prostu przyciągnęło i powiem Wam, że nie zawiodłam się.
Tę książkę po prostu powinno się przeczytać. Nie bo trzeba, bo ktoś poleca … Tak po prostu, aby zrozumieć i pojąć także wiele rzeczy które na co ...

Poruszająca historia małego chłopca,który nie dosyć co przeżył traumę siedząc z klasą zamknięty w szatni gdy po szkole grasował szaleniec z bronią ,to jeszcze w tej strzelaninie zginął jego starszy brat.
Opisany jest tu dramat całej rodziny widziany oczyma właśnie tego sześcioletniego chłopca.
Cała rodzina nie może pogodzić się z tą straszną tragedią ,a każdy z nich na ...

"Kolor samotności" przeczytałam, bo... wygrałam książkę w konkursie na lubimyczytac.pl
Po przeczytaniu opisu ("Osamotniony Zach odnajduje sposób na wyjście z traumy. Ucieka w świat wyobraźni - czyta i maluje, co pomaga mu zrozumieć i uporządkować własne uczucia...".), spodziewałam się czegoś innego.
Na początku czytało mi się źle, ponieważ męczyły mn...

Bardzo poruszająca, emocjonalna historia małego Zacha. Niesamowicie mnie wzruszyła.

Czytało się bardzo dobrze. A to co przechodził chłopiec było bardzo realne i w naprawdę wnikliwy sposób opisane. Jestem po wrażeniem i oczywiście polecam.

Opowieść o rodzinnej tragedii, która odmieniła życie każdego z członków rodziny.
Tata - pogrążony w rozpaczy w swoich czterech ścianach, nie ukazujący uczuć wśród innych, które mu towarzyszą
Mama - za wszelką ceną dążąca do sprawiedliwego wyroku i "zemsty" na rodzinie napastnika, aby wreszcie poczuli stratę i głęboką pustkę po bliskiej osobie
Zach - samot...

już dawno żadna książka nie wywołała we mnie tyle emocji
i to negatywnych emocji, ale zacznę od początku

zach to sześcioletni chłopiec, który przeżył masakrę w szkole i już takie doświadczenie jest wielką traumą dla dziecka
na dodatek starszy brat zacha - andy - został wtedy zastrzelony, kolejny wielki cios dla tak małego dziecka
niestety świat zacha załamu...

Dyskusje