Pod wodą

Okładka książki Pod wodą Catherine Steadman
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pod wodą
Catherine Steadman Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
Something in the Water
Burda Publishing Polska
2018-08-22
2018-08-22
Jacek Żuławnik
niebezpieczeństwo nienawiść relacje damsko-męskie szantaż tajemnica thriller ucieczka

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu zajmuje wykopanie grobu?*

A NIECH MNIE!
... a co by było, gdybym nie trafiła na tę książkę?!

Rewelacyjny debiut.
Autorka jest blisko nas - mówi do nas - do Ciebie - jakby siedziała w fotelu naprzeciwko (.. już po wszystkim).
Ta bliska relacja z nami ją wyróżnia.
Powoduje, że przygarbiona, w niezmiennej pozycji, siedzę kilka godzin naprzeciwko niej i słucham dopóki nie skończy opowiadać.

A NIECH MNIE!
... a co by było, gdybym nie trafiła na tę książkę?!

Rewelacyjny debiut.
Ta bliska relacja z nami ją wyróżnia.

Po drugiej części serii "After", postanowiłam sięgnąć po thriller. Okładka i opis, przyciągnęły mnie i postanowiłam przeczytać książkę.

Erin Locke jest szczęśliwa - ma narzeczonego, planuje z nim ślub i wspólną przyszłość. Kręci film dokumentalny o więźniach i cieszy się na myśl o ślubie i podróży poślubnej.
Niestety kiedy Mark traci pracę, zaczynają się problemy finansowe. Postanawiają z Erin oszczędzić na weselu.

Kiedy są na Bora-Bora, znajdują tajemniczą torbę z dziwną zawartością. Kiedy odkrywają jej zawartość, postanawiają się pozbyć obciążających dowodów. Wierzą, że te pieniądze rozwiążą ich problemy...

Czy zawartość torby sprawi, że małżeństwo przetrwa próbę? Czy stanie się wręcz odwrotnie? Czy miłość i przysięga małżeńska naprawdę się liczy, kiedy w grę wchodzą pieniądze?

Trzy dni. Tyle zajęło mi przeczytanie tej książki. Początek i koniec są naprawdę niezłe, środek może niekoniecznie, ale przyznam, że się wciągnęłam. Bohaterowie są zwykłymi ludźmi, ale nie zapominajmy, że to w trudnych sytuacjach ujawnia się prawdziwy charakter człowieka. Jak na naiwną bohaterkę przystało, Erin się udaje zamknąć ten rozdział w swoim życiu. Ciekawa jestem co się znajdowało na tym pendrivie.

Wątek więźniów na plus. Najbardziej podobał mi się Eddie, który w sumie był dla Erin jak ojciec. Mogła na niego liczyć w tych trudnych sytuacjach, a tymczasem mężczyzna, którego poślubiła okazał się być draniem.

Jeśli autorka wyda następną książkę, to na pewno ją przeczytam.

Niestety kiedy Mark traci pracę, zaczynają się problemy...

Przyjemnie się czyta. Chciałabym czytać więcej takich książek.

Przyjemnie się czyta. Chciałabym czytać więcej takich książek.

Książka napisana przyjemnie, szybko mi się czytało, aczkolwiek zakończenie nudne i przewidywalne od samego początku.

Powieść zarówno z humorem, jak i nutą niepokoju. Splot niecodziennych i zadziwiających sytuacji sprawił, że życie Erin się dość mocno skomplikowało. Ze spokojnego i bajecznego życia nagle musiała stawić czoła dziwnym sytuacjom.
Sama fabuła dość wciągająca, przyjemny był ten misz masz śmiechu i gęsiej skórki.

Uff... po 2 tygodniach doszłam do końca. Książka momentami nudna, za dużo opisywania miejsc, odczuć głównej bohaterki i jej domysłów. W niektórych momentach miałam wrażenie, że jest nastolatką, a nie dorosłą kobietą. Fabuła fajna, pomysłowa, ale opisana zbyt sztucznie. Drugi raz nie przeczytam tej książki i nie wiem, czy powrócę do tej autorki.

Możliwe, że książka jest momentami zbyt przewidywalna, a momentami zbyt dużo zbiegów okoliczności, ale nie pozbawiło mnie to przyjemności czytania. Spodobała mi się ta historia i przeczytałam bardzo szybko.

Dobra książka na wakacje. Młode małżeństwo, piękne plaże i tajemnicza przesyłka, która wszystko komplikuje. Mało wiarygodne w rzeczywistości ale czyta się w miarę ok. W połowie domyśliłam się zakończenia.

Irytująca główna bohaterka. Niektóre wątki dziwnie zakończone.

Irytująca główna bohaterka. Niektóre wątki dziwnie zakończone.

Wypożyczyłam książkę w bibliotece bo opis z tyłu był zachęcający. Książkę czytało się łatwo i przyjemnie - jej przeczytanie zajęło mi 4 dni. Ocena niższa z powodu łatwo przewidywalnego zakończenia . Ogólnie polecam.

• Ebooki