Postawić na szczęście

Okładka książki Postawić na szczęście
Anna Sakowicz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Plan Agaty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

z przyjemnością i niecierpliwością czekam na kolejne tomy z Agatą i Polą

z przyjemnością i niecierpliwością czekam na kolejne tomy z Agatą i Polą

Zacznę od książki :) potrzebowałam super obyczajówki. Kolejny raz NIE zawiodłam się na książce Pani Ani. Cudowna opowieść o sile dwóch sióstr. Książka porusza ważne wątki społeczne jak np. osoba poruszająca się na wózku; aby gonić za własnymi marzeniami (jak rodzice bohaterek); jak super mieć swoje pasje i pracę, którą się lubi. Mamy tutaj wątki wykonywanych różnych prac żeby przekonać się jak ciężko pracują niektóre kobiety choć wykonują zawody, które na pierwszy rzut oka byśmy wyśmiali. Mamy opiekę nad psiakiem. I co ważne po prostu mamy życie ... wszystko to okraszone dawką humoru. POLECAM !!!

Przyjemna historia dwóch sióstr, Poli i Agaty. Obie szukają szczęścia, miłości i akceptacji. Obie są zabawne, mają tysiące pomysłów na minutę i chętnie je realizują. Tak samo chętnie wpadają w tarapaty. Ale zawsze są dla siebie wielkim wsparciem i opoką.
To książka o siostrzanej miłości, przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Zabawna komedia pomyłek! Lekko i szybko się czyta ten tom.

Lubię książki Pani Anny Sakowicz. W każdej poruszany jest inny temat. I w tej pozycji możemy znaleźć ciekawe wątki. Może nie wszystkich to interesować, ale podoba mi się sposób w jaki pokazane są osoby z niepełnosprawnościami, ich problemy i ich codzienne życie. Z przyjemnością sięgnęłam po drugą część.

Siostry Żółtaszek Agata i Pola to główne bohaterki pierwszej część serii Plan Agaty. Na kartach powieści poznajemy ich życiowe perypetie. Agata siedem lat starsza blogerka i dziennikarka. Poszukuje szczęścia i miłości. Trochę inspiruje się Bridget Jones. Postanawia schudnąć, znaleźć faceta i zajść w ciąże :)
Pola po wypadku samochodowym, który wydarzył się, gdy dziewczyna ma 15 lat spowodował, że jeździ na wózku.
Podobnie jak siostra w głębi swojej duszy pragnie miłości. Tęskni wciąż za swoim chłopakiem Pawłem, który zginął w tym wypadku. Jej pokiereszowana przez wypadek psychika nie jest silna.
Na drodze każdej z nich staje mężczyzna... czy odnajdą to czego szukają?
Anna Sakowicz w komediowy sposób opisuje przygody dziewczyn, ale też porusza głęboki problem osób niepełnosprawnych czy hejt w internecie.
Mimo wszystko przy tej książce można się zrelaksować, spędzić miło czas, ale też wzruszyć.
Bardzo jestem ciekawa dalszych ich przygód w drugiej części.

Pola po wypadku samochodowym, który wydarzył się, gdy dziewczyna...

Agatę i Polę Żółtaszek dzieli różnica siedmiu lat. Obie marzą o prawdziwej miłości, ale okoliczności nie są sprzyjające. Pola po wypadku motocyklowym od piętnastu lat przykuta jest do wózka inwalidzkiego. Choć depresja powypadkowa minęła, jest aktywna zawodowo i gra w koszykówkę, jednak zdaje sobie sprawę, jak ludzie reagują na takie dziewczyny jak ona. Agata z kolei ma nadwagę i poczucie upływającego czasu, szczególnie w temacie dziecko, którego pragnie. Za trzy lata stuknie jej czterdziestka, tymczasem po rozstaniu z miłym ale nudnym chłopakiem, rycerza na białym koniu czy choćby nowych kandydatów na ojca nie widać. Oczywiście do czasu...

Ładna, bezpretensjonalna, pełna ciepła i humoru historia z życia dwóch sióstr, której głównym atutem są ich osobowości. Obie są charakterne, bywają czupurne i złośliwe, ale łączy je bezwarunkowa siostrzana miłość i aura normalności, jaka prędzej czy później musi oddziaływać na ludzi, z którymi styka je los. Na pewno tak podziałała na mnie jako czytelnika. Choć tytuł serii, Plan Agaty, wysuwa na pierwszy plan starszą Żółtaszkównę, trudno przecenić społeczną wagę właśnie tej naturalności, jaka emanuje z zachowania Poli i stosunku do niej najbliższych, szczególnie wobec rozdziawiających gębę w niedowierzaniu na widok aktywności dziewczyny na wózku. „Wiesz, niektórzy mają sparaliżowane nogi, inni mózg” - złośliwie reaguje Agata na jednego osobnika tego rodzaju, który zresztą odegrał niechlubną rolę w życiu obydwu sióstr.

Trochę się obawiam, czy w następnych częściach Planu Agaty ta atmosfera się nie rozmyje, nie rozpłynie w sentymentalizmie, zmianie wektorów zainteresowań autorki czy pokusie kreowania szczęśliwych przypadków. No coż, na podstawie dotychczasowych doświadczeń z twórczością Anny Sakowicz mam nadzieję, że tak się nie stanie.

Bardzo fajna, lekko i szybko się czyta. Pełna humoru, a zarazem skłaniająca do pomyślenia o tym jak traktowane są osoby niepełnosprawne przez otoczenie. Ciekawa jestem co będzie w części drugiej.

Przeciętna, ale niesłychanie polubiłam główne bohaterki. Co ciekawe, mimo wszystko wybija się na tle innych tego typu książek o tzw. niczym. ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajnie się czyta historię sióstr Żółtaszek,pełne humoru i mądrości życiowych perypetie jakie im towarzyszą pozwalają spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy.

Podobała mi się ta książka, w sam raz na zimowy sezon. Uśmiałam się nie raz i wzruszyłam.

Dodaj cytat z książki Postawić na szczęście