Sitwa

Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Karuzela (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
9788328711945
Akurat
Karuzela (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
9788328711945

Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst
7,6
Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. G...
Okładka książki Gorące lato J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Siepielska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst
7,1
Gorące lato J.B. Grajda, Anna L...

Fajna ksiazeczka. Czekam na kolejną część!

Dalsze losy bohaterów "Karuzeli". Wg mnie zdecydowanie lepsza część. Może dlatego, że autorka nieco mniej dawkuje "seksu" na rzecz rozwijającej się bardzo ciekawie fabuły? Zdecydowanie zwrot na TAK. Nabiera się ochoty na przeczytanie "Przekrętu".

cool!

Druga część przygód bohaterów Karuzeli. Tym razem w rolach głównych Pani adwokat Liliana Płonka i policjant z CBŚP Michał. Nasz bohater dostaje zadanie przeniknięcia do grupy mafijnej na Śląsku, przy okazji dowiaduje się , że w aktach sprawy pojawia się Pani mecenas. Kto czycha na jej życie, kto próbuje go w to wrobić i czy Ci którzy wydają się jego przyjaciółmi na pewno...

Nie gustuję jakoś w polskich kryminałach, ale ta seria mnie wciągnęła. Bohaterzy piękni, błyskotliwi i seksowni, co wzbudza raczej śmiech gdy zna się prawdziwe środowisko prokuratury i policji w naszym kraju. Książkę jednak szybko się czyta, jest w sam raz na deszczowy weekend.

Na tle rozczarowującej "Karuzeli" "Sitwa" wypada moim zdaniem dużo lepiej. Mniej "łaciny", przyzwoita intryga i wolno rozwijający się wątek romansowy, co sprawia, że z zaciekawieniem czeka się na rozwój wypadków. Kilka razy akcja była zaskakująca i nieprzewidywalna. Dowcipne dialogi dodają książce lekkości (przy drugiej części już nie miałam złudzeń, że wątek sensacyjny...

Lubię czytać książki napisane lekkim piórem i z ostrym językiem, ze scenami łóżkowymi. Historia wciąga od pierwszych stron i nabiera od razu tempa. Wątek kryminalny z nutką erotyzmu, to ciekawy przerywnik.

Dialogi petarda🙂

🍷📖
"Sitwa"
Drugi i napewno nie ostatnio (mam nadzieję), tom z serii "Karuzela". Autorka którą znamy jako Paulina Świst, po raz kolejny zafundowała nam czytelnikom totalny roller coaster podczas czytania. W książce nie zabrakło obecności bohaterów poprzednich książek lecz tym razem pierwsze skrzypce grają Lilka a dokładnie mecenas Liliana Płonka i Michał Grosicki,...

Historia lubi się powtarzać, tak jak Paulina Świst lubi powtarzać schematy w swoich książkach. Oczywiście każdy gangsterski wątek na szczęście jest inny, więc nie przekreślałbym definitywnie twórczości polskiej pisarki.

Paulina Świst ma na swoim koncie 9 książek. 3 z pierwszej serii (Prokurator, Komisarz i Podejrzany), 3 z drugiej serii (Karuzela, Sitwa i Przekręt) oraz 3...

Dyskusje

1 836