Sitwa

Okładka książki Sitwa Paulina Świst
Okładka książki Sitwa
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Karuzela (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Karuzela (tom 2)
Akurat
2019-10-16
2019-10-16
9788328711945

Polecam. Grosicki i Liliana . Też uwielbiam. Cały czas akcja. Jak zwykle kle świetna książka

To było mega! Lecę po kolejną część! Akcja dzieje się cały czas. Polecam

To było mega! Lecę po kolejną część! Akcja dzieje się cały czas. Polecam

Nie wiem nawet co napisać. Być może znajdę tu wielu miłośników tego typu literatury.
Mnie ta książka nie porwała, a powiem nawet więcej, zmęczyła mnie.
Wulgarna, ordynarna, okropna.
Zdecydowanie to nie jest moja tematyka.
Z całego serca nie polecam fanom dobrych kryminałów.

Mnie ta książka nie porwała, a powiem nawet więcej, zmęczyła mnie.
Wulgarna, ordynarna, okropna.
Zdecydowanie to nie jest moja tematyka.
Z całego serca nie polecam fanom dobrych kryminałów.

Zdałam sobie sprawę,że zostało mi już tylko 9 książek tej autorki do przeczytania 😭 ubolewam bardzo,bo świetnie się przy nich bawię, jak na karuzeli! 🤣 Kocham dialogi w tych książkach i w sumie przez całą lekturę banan nie schodzi z mojej twarzy 😁
Jednak jak doszłam do końca to już nie byl banan a wielkie O 😱 no tego się nie spodziewałam kompletnie! I nie do końca mi się podoba!
W tej części jest mój cebeeś Michał 😁 no uwielbiam go zaraz po Wyrwie! Taki wpada, robi rozpi...ol i wypada 😁 Chuck Norris normalnie 😁
Postać Lilki zresztą też super, chociaz dalej moja ulubiona damska postacią w książkach tej autorki jest Kinga!
Aż mam ochotę zaczac czytać od nowa Prokuratora 🙈 No ale poczekam jednak az trochę zapomnę 😅
Tak mało zostało więc muszę oszczędzać... idę popatrzeć na "Przekret" I wybrać coś innego 😅

Dlaczego ja to sobie robię? Nie wiem.
To trzecia książka Pani Pauliny, którą przeczytałam. Pierwsza to Przekręt. Podobała mi się. Kolejna to Paprocany. Po niej powiedziałam sobie, że nigdy więcej 🙈 I co? Teraz przeczytałam Sitwę. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że to trylogia i byłam ciekawa jak to się zaczęło.
🐣
Do sedna. Książka zwaliła mnie z nóg. Jest w niej tyle kiczu i absurdu, że wyskakuje on ze stron. Główna bohaterka to w jednej minucie mówi jedno a w drugiej robi co innego. Jest infantylna i zarozumiała. Niczego sobą nie reprezentuje i prowadzi wieczne monologi, które mają podbudować jej ego. W jednej minucie jest wierna a za chwilę puszcza się na całego. W bardzo perfidny sposób naśmiewa się z osób przy kości czy z policji. Podejmuje irracjonalne decyzję niczym nie poparte. Dialogi są na poziomie gimnazjalistów. Chciałam znaleźć tutaj jakikolwiek sens i logikę. Przysięgam 🙈 I na samej próbie się skończyło 🤦🏻‍♀️

Dlaczego ja to sobie robię? Nie wiem.
🐣
Do sedna. Książka zwaliła mnie z nóg. Jest w niej...

Rewelacja, jak każda Pauliny.

Rewelacja, jak każda Pauliny.

Historia Michała Grosickiego i Lilki Płonki. Para zdecydowanie nieidealna, ale równocześnie dająca się lubić. Michał pod przykrywką wkręca się w pracę dla Sitwy. Ma za zadanie rozpracować grupę, a przy okazji na tapecie wyskakuje mu prawniczka prowadząca sprawę pozornie zupełnie niezwiązaną z tematem. Z czasem dostrzegają coraz więcej punktów wspólnych.

Nie wiem czy to kwestia bohaterów czy samej sprawy, ale ta część serii podobała mi się zdecydowanie bardziej niż pierwsza. Być może to dlatego, że bohaterowie działają jednak w lepszej sprawie. Zresztą są też sympatyczniejsi i da się ich polubić.
Jeśli lubisz morze sarkazmu i seksu, a do tego trochę akcji kryminalnej, to ta książka jest na pewno dla Ciebie. Polecam, dobrze się to czyta.

Nie wiem czy to...

Książka „Sitwa” autorstwa Pauliny Świst to druga część cyklu Karuzela. Jak dla mnie było o wiele lepiej niż poprzednio. Orzeł i Olka uciekli więc teraz więcej wydarzeń dzieje się wokół Lilki. Z kolei u boku Lilki pojawił się Michał. Michał Grosicki to funkcjonariusz CBŚ z Gdańska, który zostaje skierowany na Śląsk do nie lada zadania bowiem ma przeniknąć w przestępcze środowisko gdzie m.in. przemyca złoto. Tak dobrze poszedł mu kamuflaż, że zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. Wtedy pojawia się kolejny pomysł jak nie wtopić akcji do końca i jednak złapać tego, który powinien być złapany. Tylko co z tym wspólnego mają wspominani już wcześniej Orzeł i Olka. Jesteście ciekawi? Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami.

Dużo akcji, szybko się czyta i już sięgam po kolejna część. Polecam

Dużo akcji, szybko się czyta i już sięgam po kolejna część. Polecam

Wciągająca część, tak samo jak pozostałe. Na pewno kiedyś wrócę do nich :)

Wciągająca część, tak samo jak pozostałe. Na pewno kiedyś wrócę do nich :)