Artysta. Opowieść o moim ojcu

Znak
literatura polska wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska wspomnienia

Drodzy czytelnicy, książka jest naprawdę godna polecenia. Dlaczego? Wyjaśniam. Biografia została napisana przez osobę najbliższą K. Mannowi - syna. Autor wyszukiwał wszystkie dostępne źródła (nawet te więzienne). W wielu opisach W. Mann porównywał swoje życie do tego ojcowskiego. UWAGA! KSIĄŻKA BARDZO WCIĄGA!

Pięknie ilustrowana książka będąca wspomnieniem Wojciecha Mana o ojcu, który był wspaniałym artystą sądząc po jego dziełach. Niestety dla mnie był on do tej pory nieznany, choć pewnie jego obrazy, pocztówki widziałam kiedyś "mimowolnie". Warto przeczytać.

Mimo że jestem dzieckiem późnego PRL-u i całkiem prawdopodobne jest, iż zetknęłam się z szeroko pojmowaną twórczością Kazimierza Manna w (bardzo) młodych latach, to dopiero ta książka odkryła dla mnie tego artystę. I chwała jej (czyli de facto Wojciechowi Mannowi) za to, bo jego obrazy i ilustracje niezwykle cieszą oko oraz duszę.

Mam wielki żal do wydawcy o to, że żadna z...

Przyjemna w odbiorze opowieść o człowieku "niezwykłym" - artyście grafiku i malarzu, a zarazem "zwyczajnym" ojcu znanego dziennikarza Wojciecha Manna.
Czyta się ją jednym tchem, bo i postać Kazimierza Manna ciekawa i tekst zilustrowany mnóstwem jego prac. To duża zaleta opracowania, dzięki nim można poznać artystę bliżej i docenić jego talent, wyjątkowy szczególnie dzięki...

Nie wiedziałąm,że ojciec Manna miałtak owocne i długieartystyczne życie,a dotego posiadał niezwykły talent i wielką plastyczna wyobraźnię. Cała ksiażka wydana jako kunsztowny piękny album ocalający spuściznę artysty. Zresztą Wojciech Mann i jego syn Marcin przyznają,że od lat tropią małe sentymentalne obiekty typu pocztówki, plakaty by odzyskać rodzinny skarb.
Kazimierz...

Świetna okazja by wizualnie się zapoznać z twórczością Kazimierza Manna, ale niestety literacko nie wzbudziła wielkiego zachwytu.

(1) świetna treść, intrygujący bohater, ciekawe ilustracje
(2) nienajlepsza korekta językowa (błędy)

Książka dla miłośników ilustracji i nie tylko, piękna wizualnie i emocjonalnie. Polecam na przyjemny wieczór w domu, chociaż dla mnie stanowczo za krótki, chciałoby się więcej.

Wojciech Mann jest dżentelmenem mikrofonu, po lekturze książki "Artysta - opowieść o moim ojcu" stwierdzam, że jest też dżentelmenem pióra. To piękna książka, napisana z czułością i szacunkiem wobec artysty. Pięknie mieszają się w niej dyskretne wspominki osoby Kazimierza Manna jako ojca, z nakreśleniem jego postaci jako artysty. Artysty, którego twórczość nie jest szeroko...

Na półkach: , , , ,

Piękna graficznie i czuła tekstowo opowieść Wojciech Manna o swoim Ojcu - Kazimierzu Mannie. I nie wiem co bardziej do mnie przemawia - obraz czy tekst. Obie rzeczy w świetnym stylu. Będę wracać.

• 2019
  • 2020