Kroniki wariata z kraju i ze świata

Wojciech Mann Wydawnictwo: Znak rozrywka

Wyjątkowo adekwatny tytuł.

Pośmiałam się podczas czytania jakiś absurdalnych historyjek, z lekką dozą parodii Polskiej rzeczywistości, ale jak ktoś spyta o czym jest ta książka to tylko wzruszę ramionami. Jakiś absurd, jakas opowieść, a w sumie jest o niczym

Uwielbiam abstrakcyjne poczucie humoru pana Wojciecha, pamiętam lata okołolicealne gdy dzień zaczynał sie od jego hasła: "dla dorosłych i dla dzieci zaczynamy program trzeci"
Z ogromna przyjemnością, czasem rycząc ze śmiechu zasłuchiwałem sie w jego skecze w Trójce (również w "Powtórce z rozrywki") o Gandalfie czy Żelaznym karle Wasylu.
Ale tu jest tego absurdu troche za...

Żart Pana Wojtka! Urodziłam i wychowałam się na radiowej „trójce”, uwielbiałam skecze z Panem Materną, dlatego tak odrealnione „Kroniki....” były dla mnie w punkt!

Jest to niezwykle zabawna książka, jedna z bardziej zabawnych, jakie przeczytałam kiedykolwiek. Ale poczucie humoru pana Wojtka Manna trzeba rozumieć, czuć i też posiadać takowe. Boże, jak ja się przy tym uśmiałam. Polecam gorąco.

No niestety . Słaba. Chyba juz mnie nie bawią wyssane z palca kawałki.

Jakoś ze śmiechu się nie skręciłem. Wolę słuchać pana Wojtka w radiu niż czytać jego książki.

Totalnie abstrakcyjna książka, krótkie teksty o żelaznym Krasnalu Wasylu uśmiercającym wszystko na swojej drodze, o państwu Koźlikach i ich rozterkach oraz innych postaciach kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Bardzo podoba mi się humor pana Manna :)

Wiele można by robić z Gandalfem i mgr Czupurnym. Wiele pożytecznych rozrywek, nierzadko ciekawych i pouczających. Pomińmy grę "Gdzie jest ciasteczko?", ale np. zabawić się w jakieś " gry na głos". Tylko, czy do końca chodzi tutaj o gry słowne? Hmm... Należałoby dopytać żelaznego karła Wasyla. Ten to się zna na turniejach, zwłaszcza królewskich, bo lubi otrzymywać dużo...

Humor może być albo uniwersalny (każdy go zrozumie) albo dedykowany (zrozumie go tylko przygotowana grupa odbiorców). Klasycznym przykładem humoru dedykowanego są wszystkie komedie pomyłek. Tam wiemy, że bohater myśli, że rozmawia ze swoją miłością, a tak naprawdę rozmawia z jej matką. Wiemy, bo wcześniej jako widzowie dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach do tej...

Dyskusje

• 2013
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Literatura polska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kroniki wariata z kraju i ze świata

Video

Video