Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne

Wojciech Mann Wydawnictwo: Znak literatura piękna
Znak
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Kocham Pana, Panie Wojtku!

[ 23 ] Link do recenzji

Powrót do dzieciństwa, bo........byłam taka...o taka......jak się słuchało tego elektryzującego głosu....czyta się głosem Pana Wojtka :)

„Fotografomannia...” Wojciecha Manna to prezent mikołajkowy, jaki otrzymałam od koleżanki w 2017 roku z dopiskiem „(...) bo kto jak nie MY???”. Nawet dla osób nie orientujących się nader dobrze na polskim rynku muzycznym, ale słuchających audycji radiowych podczas chociażby codziennych zakupów, słowa te skojarzą się z utworem „Jak nie my to kto?” z płyty „Rollercoaster”...

Pana Wojciecha Manna uwielbiam od czasów "Szansy na sukces", Trójka to kolejny etap przechodzenia z "oglądacza" do słuchacza. Doszło do tego, że nie wyobrażam sobie piątkowego poranka bez Draculi ;)
Książka jest podróżą we wspomnienia. Całość niezwykle autoironiczna, zabawna, miejscami surrealistyczna. Dystans do własnej osoby i poczucie humoru ogromne, godne...

Na poprawę humoru - idealne.
Początek może trochę sugeruje jakąś opowiastkę dla dzieci, typu, co to jest słoń, jak się jeździ na kucyku itp ... ale później jest już tylko lepiej.

Fajny pomysł na przedstawienie fragmentów swojego życiorysu, dużo lepsze to niż nadęte biografie lub pseudo pisarskie opowieści o ćpaniu, chlaniu i burdelach ...

Wesoło, z dystansem i ciekawie.

Trochę fotografii z albumu rodzinnego i różnej jakości komentarze do niech. Można by się było spodziewać dużo więcej po tak znamienitym dziennikarzu. Wygląda to na typowy skok na kasę bardzo niskich lotów.

2059

Zbiór sympatycznych, ironicznych i z przymrużeniem oka fotografii, przeważnie z autorem w roli głównej i jego, jakże trafnym, komentarzem- wspomnieniem.

Jak napisać książkę o niczym kiedy pana Manna ścigają zobowiązania pisarskie wobec wydawnictwa:/

Tylko dlaczego tak krótka!?

Pierwszą książkę p. Wojciecha Manna przeczytałam z przyjemnością, druga lekko mnie znudziła, ale nie oparłam się pokusie. Trzecią ominęłam (celowo).
Czwarta wpadła mi w ręce nieplanowanie, a ponieważ akurat nie miałam nic innego do czytania, to poświęciłam jej cenne dwie godziny swojego czasu.
O dwie za dużo.
Może opowiastki o zdjęciach z dzieciństwa sprawdzają się na...

idealna lektura na bezsenną noc lub na niezobowiązujące plażowanie

Dyskusje

• 2015