Masza i Niedźwiedź. Czytanka dla malucha

Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Czytanka dla malucha praca zbiorowa
Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Czytanka dla malucha
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytanka dla malucha opowieści dla młodszych dzieci
20 str. 20 min.
2018-08-01
20 min.
Masza niedźwiedź jesień liście

Na półkach: , , , , , , , , , ,

10⭐ na 10⭐ (dla dzieci) oraz 9⭐ na 10⭐ (dla mnie).
Jest to książeczka według mnie do dwóch możliwość czytania:
1️⃣. Dla dzieci w wieku od 2-wóch do 4-rech lat (jeśli rodzic bądź jakaś inna osoba czyta dziecku). 2️⃣. Jeśli dziecko uczy się czytać samodzielnie tj. około od 5-ciu do 7-dmiu lat (w zerówce maksymalnie pierwszej klasie),wtedy jest to dobra opcja.
Natomiast powyżej tego wieku (zarówno w pierwszej jak i drugiej opcji) nie będzie to dobra lektura do czytania, ponieważ według mnie nie będzie przykuwać uwagi dziecka zbyt mocno przez maleńką ilość tekstu i gigantyczne obrazki.

Wszystkie powyższe słowa to jednak tylko moja opinia Wy oczywiście możecie uważać zupełnie inaczej.

10⭐ na 10⭐ (dla dzieci) oraz 9⭐ na 10⭐ (dla mnie).
Jest to książeczka według mnie do dwóch możliwość czytania:
Natomiast...

Mała łobuziara w akcji :)

Bardzo przyjemna - zwłaszcza dla dziecka ;) - czytanka na dobranoc. Bohaterzy zaś są bardzo dobrze znani z serialu, z serii książek, z półek sklepowych na działach z zabawkami.. ;) Masza i Niedźwiedź nie są obcy większości dzieci i ich rodziców ;)

Oś fabularna książeczki (króciutkiej, co wymuszone jest jej objętością) to perypetie pewnej świnki zbierającej liście i, z drugiej strony, Maszy chcącej pójść spać ze swoją podusią. Wiele jak widać można wymyślić łącząc te dwa wątki ;) (z duchami włącznie ;) ).

Książeczka bardzo ładnie wydana, z cieszącą oko szatą graficzną i praktycznym wykonaniem - karton tak szybko sie nie zniszczy, zwłaszcza dzięki zaokrąglonym brzegom.

Polecam.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Mała łobuziara w akcji :)

1974

Wydawnictwo Egmont nie próżnuje i każdego miesiąca dogadza naszym milusińskim, co rusz wydając kolejne tytuły książkowe. Tym razem mali czytelnicy mogą zaznajomić się z przygodami bajkowych bohaterów.

Na podwórku Maszy świnia znalazła liść, który pofrunął do pokoju dziewczynki. Zwierzątko pragnie odszukać swoją zgubę, chowając się przed Maszą, co okazuje się nie lada wyczynem.

Biorąc pod uwagę całą serię, ta historia jest zdecydowanie najsłabsza. Nie dość, że sama opowieść jest nudna, to dodatkowo niczego nie wnosi do życia. Brakuje mi tu jakiegokolwiek motta, skłaniającego do przemyśleń i rozważań nad pewnymi sprawami. Owszem, pomiędzy wierszami można przekazać dziecku, że niekiedy warto poświęcić się dla zrealizowania swoich marzeń, jednak jest to podane w mocno topornej formie.

Binga odwiedza Koko i Charlie - wszyscy postanawiają bawić się klockami. Tytułowy bohater pragnie zbudować wieżę, a Koko tęczę, jednak problem pojawia się w momencie, kiedy obojgu brakuje jednego klocka, który jest w łapkach Charlie. Króliczek nie chce go oddać, zatem Koko rozwala budowlę Binga, a on odpłaca się tym samym, z czego wynika nie lada problem.

Ta książeczka jest dowodem na to, że nawet w krótkiej historii można zawrzeć mądrości, które warto wnieść do swojego życia. Wspólna zabawa daje wiele radości i w każdej sytuacji można dojść do porozumienia, jeśli tylko się tego chce. Nie wolno niszczyć czyjejś pracy, sprawiając przykrość drugiej osobie. Lepiej złączyć siłę i razem zrobić coś przepięknego.

• Na jej podstawie jest film/serial
  • PRZECZYTANE: Razem z dziećmi/kiem
  • PRZECZYTANE: W (2023 r.)
  • KATEGORIA Bajki, Książki dla malucha/dla dzieci
  • OKŁADKA: Postać, Osoba z bajki