Mopek na tropie zamkowego ducha

Okładka książki Mopek na tropie zamkowego ducha Ewa Martynkien
Okładka książki Mopek na tropie zamkowego ducha
Ewa Martynkien Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2023-09-07
2023-09-07
9788382082050

Okładka książki Wielka księga Klary Zofia Dzierżawska, Marcin Wicha
Wielka księga ... Zofia Dzierżawska,&...
Okładka książki Niesforne ziarenko i straszny wieczór Jory John, Pete Oswald
Niesforne ziar... Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie Pavla Hanácková, Karolina Medkova
Jak dzieci świ... Pavla Hanácková, Ka...

Poznajcie Mopka - sympatycznego nietoperza, który uwielbia sok łopianowy, niesamowite opowieści i zagadki.

Razem z Mopkiem będzie mieli okazję rozwiązać zagadkę szczekającego ducha, który jęczy żałośnie gdzieś w Zamku Książ.

Jak Mopek trafi do zamku? Otrzyma list od zrozpaczonego Kuzyna Gacka, który od wielu dni przez hałasy szczekającego ducha, nie może spać.
Chociaż Mopek pokłócił się kiedyś ze swoim kuzynek, postanawia mu pomóc. Przecież nie powinno się zostawiać nikogo w potrzebie, prawda?

Jeśli jesteście ciekawi czy Mopek i Gacek mają okazję się dogadać, kim okaże się duch z zamku Książ i jak zakończy się całą historia- przeczytajcie koniecznie.

To ciekawa historia, która porusza ważny temat komunikacji i rozmowy. Dzięki niej da się wyjaśnić wiele nieporozumień.

Chociaż...

„Mopek na tropie zamkowego ducha” to kolejna ciekawa książka dla dzieci od Wydawnictwa Literatura. Tym razem bohaterem opowieści jest nietoperz o imieniu Mopek, który pewnego dnia dostaje list od kuzyna Gacka z prośbą o pomoc. Gacek mieszka w zamku, gdzie straszy duch hałasując niemiłosiernie i nie pozwalając mu zasnąć. Mopek jednak jest skłócony z kuzynem i dobrze pamięta ich ostatnią sprzeczkę. Gacek postanawia puścić to w niepamięć i poprosić kuzyna o pomoc, bo sprawa jest poważna. Przez ducha nie może w ogóle spać. Mopek ma naprawdę duży dylemat, bo podczas kłótni przysiągł, że więcej nie odwiedzi kuzyna. Już miał pisać do niego list z odmową, jednak doszedł do wniosku, że kuzyn może być w poważnych tarapatach. Oprócz tego Mopek miał sen, który mógł być proroczy. Czy nietoperz zdecyduje się pomóc Gackowi i co jeszcze wydarzy się w tej opowieści? 🦇 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/mopek-na-tropie-zamkowego-ducha.html

Gdyby choć przez chwile móc zamienić się w nietoperza i polatać wieczorem w najbardziej tajemniczych zakamarkach zamku Książ😊, a do tego spotkać na swojej drodze szczekającego ducha – świetna sprawa. Każde dziecko chciałoby przeżyć tak wspaniałą przygodę.

Poznajcie Mopka – ten mały, bardzo sympatyczny nietoperz, którego największym przysmakiem jest świeży sok łopianowy skradł ostatnio nasze serca, szczególnie że moje dzieci uwielbiają historię związane z zamkowymi duszkami😊.

Nasz bohater zamieszkujący Dolinę Żalu nad Jeziorem Łez uwielbia stare zamczyska i tropienie duchów. Pewnej nocy listonosz Puchacz przynosi mu list od kuzyna Maksymiliana Gacka III zamieszkującego piękny Zamek Książ. Gacek prosi go o pomoc w sprawie rozwiązania pewnej bardzo tajemniczej sprawy. Chodzi o szczekającego ducha, który nie daje mu się wyspać. Mopek waha się, szczególnie że ostatni raz jak się widzieli poważnie się posprzeczali i postanowili nigdy więcej się nie zobaczyć. To nie była zwykła mała sprzeczka ale wręcz Wielka Nietoperzowa Kłótnia. Z jednej strony bardzo chce zobaczyć kuzyna i Zamek, z drugiej pamięta, że wyniosły krewny nazwał go zwykłym „jaskiniowcem”. Jednak po rozważeniu wszystkich okoliczności, Mopek postanawia niezwłocznie wyruszyć w podróż i pomóc kuzynowi. I tak zaczyna się wielka nietoperzowa przygoda. O tym czy Mopek pogodzi się z Gackiem i czy uda się nietoperzom poskromić szczekającego ducha możecie przeczytać już w książce.

To piękna i ciepła opowieść, którą dzieci na pewno pokochają. Autorka stworzyła rewelacyjną historię, która może stać się punktem wyjścia do rozmowy z naszym dzieckiem. Pokazuje i przypomina, że warto na bieżąco wyjaśniać wszystkie duże i małe konflikty. Zawsze szczera i mądra rozmowa może pomóc dogadać się z drugą osobą, nawet całkowicie różną od nas. I to jest piękny morał tej historii. Całości dopełniają świetne ilustracje Artura Nowickiego, które idealnie odzwierciedlają naszych bohaterów i cały klimat opowieści.
Wyruszycie wraz z waszymi dziećmi w tajemniczą, pełną przygód wyprawę razem z przesympatycznym nietoperzem Mopkiem i jego przyjaciółmi.

@bajkowy.zawrot.glowy

Bohaterem opowiadania jest nietoperz o imieniu Mopek, który pewnego razu dostaje list od kuzyna Gacka z prośbą o pomoc.
Gacek mieszka w zamku, w którym pojawia się straszny Duch. Pomimo, że Mopek jest skłócony z kuzynem, wyrusza w podróż, aby pomóc krewnemu.

Mopek i Gacek, to dwa zupełnie różne charaktery. Pierwszy z nich jest otwarty, przyjacielski, pomocny i gotowy sprostać każdemu wyzwaniu. Tymczasem Gacek jest nonszalancki, skupiony przede wszystkim na sobie i w swoich potrzebach.

Opowiadanie przypomina o tym jak ważna jest relacja międzyludzka, że warto rozmawiać, wyjaśniać niezgody…

Kształtowanie umiejętności negocjacji od najmłodszych lat, to ważna rzecz w życiu codziennym. Rozwiązywanie konfliktów jest nieodłączną częścią życia społecznego, a przecież każdemu z rodziców zależy na tym, aby jego dziecko potrafiło radzić sobie z trudnościami w dorosłym życiu.

Książka stanowi znakomity wstęp do rozmowy z najmłodszymi na temat przebaczania, ale także tworzenia pozytywnych relacji z innymi.
Relacje rodzinne bywają bardzo trudne i czasami niezrozumiałe dla dzieci. Ale to właśnie na dorosłych spoczywa nauka, uświadomienie najmłodszym, że rodzina stanowi miejsce, gdzie przekazywana jest wspólna historia, tradycje i kultura.
To w rodzinie dzieci uczą się swojej tożsamości kulturowej i narodowej.

Omawiając książkę warto również zwrócić uwagę na ilustracje autorstwa Artura Nowickiego. Obrazy utrzymane są w czarno białej stylistyce i przypominają trochę komiksową kreskę.

Autorką książki jest scenarzystka i pisarka. Oprócz wielu książek, tworzy również seriale na kanale Mini Mini i Tele Toon. W 2020 nagrodzona w konkursie im. Astrid Lindgren za powieść „Mój kumpel Jeremi”. Znalazła się na Złotej Liście Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Cieszę się, że powstają takie książki, które oprócz samej opowieści niosą także morał. Że uchylają drzwi do tematów w które warto wchodzić z naszymi pociechami.
Polecamy!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Przyjemna, mądra opowieść do przeczytania w jeden wieczór. Przypomina o tym, że warto rozmawiać i rozwiązywać stare konflikty. Pięknie ilustrowana, szkoda tylko, że nie była dłuższa! Chętnie poczytam kolejne przygody Mopka, Gacka i innych bohaterów.
Polecam :)

Polecam :)

• Wrzesień 2023
  • Ebooki
  • Do biblioteki
  • Samodzielne
  • 2023 r.

Dodaj cytat z książki Mopek na tropie zamkowego ducha