Pola i Piotruś. Zimowy dzień

Okładka książki Pola i Piotruś. Zimowy dzień Camilla Reid, Axel Scheffler
Okładka książki Pola i Piotruś. Zimowy dzień
Camilla ReidAxel Scheffler Wydawnictwo: Wilga Cykl: Pola i Piotruś (tom 8) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Pola i Piotruś (tom 8)
Wilga
2023-09-27
2023-09-27

Okładka książki Karol Kleczka i jego ulubiona książeczka Julia Donaldson, Axel Scheffler
Karol Kleczka ... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Koszatka ma katar Julia Donaldson, Axel Scheffler
Koszatka ma katar Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Pan Żabka na wycieczce Julia Donaldson, Axel Scheffler
Pan Żabka na w... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo i prz... Julia Donaldson, Ax...

Pola i Piotruś zobaczyli, że na dworze napadało śniegu. A, że uwielbiają zabawy w śniegu, szybko się ciepło ubrali i wybiegli się bawić. Tam doszło do nieporozumienia. Jak sobie poradzili przyjaciele?

Jest to kolejna z serii książeczka o dwójce przyjaciół. Tym razem porusza takie tematy jak się wspólnie bawić mimo różnic. Daje też przykład, że nawet jak się pokłóciło, to warto przeprosić i dość do porozumienia. Dzięki temu dalej można się wspólnie bawić. A to o wile przyjemniejsze niż kłótnia.
Książeczka jest urocza oraz daje przekaz ważnym wartościom. Do tego ciekawe ilustracje dodają dla dziecka większej atrakcji przy czytaniu. Polecam, na pewno wraz z maluszkiem nie raz sięgniemy po tę serię.

"Pola i Piotruś" to kolejne książeczki o przeuroczych przyjaciołach, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. To nasze drugie spotkanie z tymi dwoma uroczymi bohaterami. Pola i Piotruś nigdy się nie nudzą, zawsze wymyślają sobie zabawy, czasem dochodzi między nimi do kłótni, jednakże dzięki swojej życzliwości, dobroci i zrozumieniu, szybko potrafią sobie z nimi poradzić i bawić się dalej. Tym razem mamy historie o "przerażającym potworze" oraz o zimowym dniu, w którym nasi bohaterowie postanowili wykorzystać śnieżny dzień i ulepić bałwana.
"Pola i Piotruś. Zimowy dzień" to jak już sama nazwa wskazuje, książka, w której nasi główni bohaterowie będą korzystać z uroków zimy. Pamiętacie jak za dzieciaka, jak napadało śniegu to pierwsze o czym się myślało, to żeby wybiec na podwórko i szaleć w śniegu? Ależ życie wtedy było beztroskie. Nie myślało się zbytnio o tym, czy jest zimno czy nie, najważniejsza była dobra zabawa! Pola i Piotruś dokładnie tak samo myślą! Długo się nie zastanawiając, ubierają się ciepło i wybiegają pobawić się na dworze. Frajdę sprawia im robienie śladów na śniegu, łapanie opadających śnieżynek na język, oraz robienie orzeka z wielkimi skrzydłami. Postanawiają nawet pojeździć na sankach razem z innymi dziećmi. Problem pojawia się w momencie, gdy oboje chcą ulepić bałwana, ale każde z nich chce zrobić mu inną głowę. Piotruś, chce, żeby bałwan miał głowę królika, a Pola - myszki. Nie mogąc się dogadać, Pola zaczyna się bardzo złościć i rzuca głową mikołaja w swojego przyjaciela, który nie pozostaje jej dłużny i ją popycha, przez co Pola ląduje w śniegu. Oboje naraz stają się bardzo smutni, dlatego po chwili postanawiają przeprosić się za swoje zachowanie. A że obojgu jest zimno i mokro, postanawiają przenieść zabawę do domu.
"Pola i Piotruś. Zimowy dzień" to historia, która uczy, jak pomimo różnic, można dobrze się bawić, oraz pokazuje, że czasem warto samemu wyciągać rękę na zgodę i przeprosić za swoje zachowanie, jeśli było ono naprawdę niepotrzebne.
W książeczkach stworzonych przez Camille Reid, ogromnie podoba mi się to, że oboje bohaterów popełnia błędy, jednakże umią oni się do nich przyznać i przeprosić. Cechuje ich ogromne zrozumienie i taka czysta dobroć, które pomimo problemów pozwala im przetrwać i dalej cieszyć się wspólnymi chwilami. Nie chowają urazy, nie rozpamiętują przez co stanowią idealny przykład dla każdego dziecka. Książeczki pomimo bardzo krótkiego tekstu, niosą w sobie ważne przekazy, które powinno wpajać się każdemu dziecku od najmłodszych lat. Mamy też bardzo ładne, kolorowe obrazki, które z pewnością przykują uwagę niejednego małego człowieka. Historyjki dedykowane są dla maluchów w wieku 0-2, choć powiem Wam szczerze, że i moje dzieciaki je lubią, a są już trochę starsze 😉

To już moje kolejne spotkanie z Polą i Piotrusiem i kolejny raz jestem bardzo na tak. Ta dwójka przyjaciół potrafi zainteresować najmłodszych czytelników. Przeżywają codzienne rozterki i pokazują, jak sobie z nimi radzą. A że dzieci lubią utożsamiać się z książkowymi bohaterami, to te zwierzątka mogą pomóc maluchom w ich trudnych sytuacjach. Książki , chociaż mają krótki tekst, to niosą ze sobą ważny przekaz, a ciepłe i przyjemne dla oka ilustracje dodatkowo wpływają na pozytywny odbiór książeczek.

W książeczce „Zimowy dzień” dzieci mogą zobaczyć, jak Pola i Piotruś spędzają czas na śniegu. A pomysłów na zabawy nie brakuje. Niestety, wspólne lepienie bałwana kończy się kłótnią. Najmłodsi widzą, że czasem w złości robimy rzeczy, które nas zasmucają i których żałujemy. Nasi bohaterowie pokazują, jak tę relację można naprawić.

Świetna propozycja do wspólnego czytania. Polecam razem z córką i siostrzenicą 😊

Prosto, krótko i na temat. Nie ma kompromisu, nie ma zabawy, ooo.

Prosto, krótko i na temat. Nie ma kompromisu, nie ma zabawy, ooo.

"Pola i Piotruś" to seria książek dla najmłodszych czytelników. Niedawno premierę miały kolejne dwa tytuły.

"Pola i Piotruś. Zimowy dzień"

Spadł śnieg. Pola i Piotruś postanawiają wyjść na zewnątrz pobawić się. Jednak gdy zaczynają lepić bałwana nie potrafią zdecydować, czy zrobić mu uszy królika czy myszki. Zaczynają się kłócić a w efekcie oboje lądują w śniegu. Na szczęście szybko sobie wybaczają i kontynuują zgodnie zabawę w domu.

To krótkie historyjki dotyczące jednego zdarzenia, z małą ilością tekstu - dosłownie jedno bądź dwa zdania na stronie. Zawierają urocze, bardzo kolorowe ilustracje. I chyba dlatego moi synowie je uwielbiają. Nigdy nie kończy się na czytaniu jednej.
To po prostu świetne książki do wspólnego poczytania!

"Pola i Piotruś. Zimowy dzień"

Kolejny tom fantastycznej serii dla dzieciaczków POLA I PIOTRUŚ ZIMOWY DZIEŃ, to wiadomość cudowna zwłaszcza, że zima za progiem, a ten tom jest jednym z najlepszych i moich ulubionych. Naprawdę, trudno oprzeć się urokowi tej dwójki, a gdy dodamy do tego piękne ilustracje i mądre przesłanie - i dla dużego i dla małego - to czegoż jeszcze można chcieć?!
Tym razem na pierwszy plan wyłania się BAŁWAN i obiecuję, jego obecność zamiesza w kociołku przyjaźni. Pola i Piotruś będą musieli nauczyć się współpracować i iść na kompromisy, a także (co jest arcytrudne) mówić "przepraszam".
Jak zawsze Axel Scheffler zachwyca ilustracjami - jest to jeden z najlepszych artystów ilustracji dla dzieci współcześnie i w pełni zasłużenie. Świetnie rozumie dzieci i w piękny sposób obrazuje moc wyobraźni.
Książki te wyglądają zjawiskowo. Dla mnie to perełki w gatunku książeczek dla młodszych dzieci. Cała seria, to bomba! Kolorowy tort pełen mądrych i kochanych opowieści. Bardzo polecam!

ulepmy bałwanka
POLA i PIOTRUŚ