Bieguni

Wydawnictwo Literackie
2018-01-01
2018-01-01
Inne

To moje pierwsze spotkanie z naszą noblistką, którego bardzo się bałem. A to że Tokarczuk jest ciężka, że pisze niezrozumiale, że nie wiadomo o co chodzi itp. Tak szczerze to od ponad roku przemierzałem się i nie żałuję spotkania z książką „Bieguni” Język Pani Tokarczuk jest poetycki, taki kwiecisty czytało mi się bardzo przyjemnie i sięgnę po kolejne książki. POLECAM.

Fantastyczna

Fantastyczna

Najlepsza spośród książek Noblistki

Najlepsza spośród książek Noblistki

Początek książki pokazał w sposób który się ciągnie ale potem pokazany inny świat . Słuchając czułem się że zostało świata i zostałem w pełni przekonana przez autorkę ze cały świat ciągle podróżuje..ale także Dzieło „ Bieguni ” Olgi Tokarczuk zaskoczy Cię swoją wielowymiarowością.
Życie zmusza nas do ciągłego życia w biegu.
Wiele osób podróżuje służbowo albo prywatnie lub też emigruje w celach zarobkowych,
poszukuje własnego miejsca na świecie.
Gdy czytałem byłem świadkiem przeprowadzonej przez chirurga operacji, uciętej nogi, bo to właśnie martwe ciało jest idealnym narzędziem do eksperymentów, by odkryć naturę człowieka. Książka “Bieguni” ma charakter fascynującej podróży w wyobraźni.

Życie zmusza nas do ciągłego życia w biegu.
Wiele osób podróżuje służbowo albo prywatnie lub...

Lektura co prawda nie należy do najlżejszych - jeśli ktoś szuka rozrywki w najprostszej postaci, nie dostanie jej tutaj. Niemniej jednak uważam, że to must-read, powieść jest zwyczajnie fenomenalna.

Myślę, że nazwanie tej książki "nietuzinkową" nie byłoby pomyłką. Olga Tokarczuk w niezwykle ciekawy sposób manipuluje czasem i przestrzenią, dzięki czemu tworzy wiele różnych historii, które z jakiegoś powodu bardzo do siebie pasują. Znakomity język autorki (charakterystyczny z resztą dla Tokarczuk) sprawia, że książka jest naprawdę czarująca i niezwykle interesująca....

Ciekawa, coś innego, dlaczego? Jest w niej kilka bardzo dziwnych, odmiennych historii. Dlatego polecam.

Gdybym nie przeczytał - nic by się nie stało :)

Gdybym nie przeczytał - nic by się nie stało :)

Nie spodziewałem się tego, że książka ta zrobi na mnie aż tak pozytywne wrażenie. Ujęła mnie niezwykle kunsztowna narracja i warsztat Autorki, który sprawił, iż chwilami miałem wrażenie, iż obserwuję opisywane przez nią sytuacje i nastroje niczym okiem kamery, poruszającej się bezgłośnie nad i obok bohaterów.
Tematyka podróży, chwilami , zwłaszcza na początku wszystko wydawało mi się bardzo luźnym zbiorem związanych z nią spostrzeżeń Autorki. Dalsza narracja przekonała mnie jednak o celowym zabiegu kompozycyjnym i doborze tematów sprawiając, iż momenty, w których sięgałem po książkę sprawiały mi prawdziwą przyjemność. Przy tym dużo spostrzeżeń i przemyśleń Autorki o naturze człowieka, doskonałości i ułomności jego ciała, a także o naturze Istoty Stworzenia.
Już cieszę się na myśl o czekających na swą kolej Księgach Jakubowych.

Tematyka podróży, chwilami , zwłaszcza na początku wszystko...

Polecam.

Polecam.