Dom z dwiema wieżami

Maciej Zaremba Bielawski
biografia, autobiografia, pamiętnik 288 str.
Huset med de två tornen
9788365271938
Mariusz Kalinowski
Karakter
biografia, autobiografia, pamiętnik
antysemityzm autobiografia biografia emigracja II wojna światowa literatura faktu manipulacja Marzec ’68 Polacy PRL Poznań relacje rodzinne represje Szwecja wspomnienia życie codzienne Żydzi

Huset med de två tornen
9788365271938
Mariusz Kalinowski
Karakter
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

I to jest właśnie prawdziwa Literatura Piękna. Po prostu majstersztyk, diamencik prawdziwy. Wspaniały, soczysty, liryczny, czasem zabawny styl. Tę książkę się czyta błyskawicznie i zatraca się w niej. Równocześnie bardzo intensywnie wchodzi w skórę głównego bohatera i zaczyna odczuwać podobnie ze zrozumieniem. Czytanie tej książki jest rozkoszą, jak najwspanialszy seks...

Książka Bielawskiego jest nie tylko bardzo intymną, prywatną historią rodziną, ale i uniwersalną opowieścią.
Książka napisana bardzo poetyckim językiem, który to język służy do dostrzegania „słów kluczowych” w opisywanych historiach, a później analizie ich działania na bohaterów opowieści. Bielawski pokazuje związek słów z czynami, które niosą za sobą poważne...

Bardzo ważna książka. Tak mało wiemy o historii naszego narodu, o historii naszych własnych rodzin... Bielawski zabiera nas w podróż, podczas której odkrywa przemilczane przez rodzinę tajemnice. Ta forma tropienia śladów przeszłości bardzo mi się podobała, podobnie jak elegancki styl, dbałość o szczegóły i precyzja w formułowaniu wniosków - tak istotnych dla nas, Polaków.

Eye opener

Świetna!!Dziękuję autorowi za cały wysiłek włożony w prace nad książką. Podziwiam talenty. Historia która otwiera oczy, koniecznie czytajcie!!

Książka po której naprawdę poczułem się mądrzejszy: bogatszy o nową wiedzę i szerszą perspektywę pozwalającą lepiej zrozumieć historię XXw jak i wydarzenia bieżące. Ponadto doskonała, wciągająca i ciesząca świetnym językiem literatura.

Wspaniała literatura, wybitne tłumaczenie.

Tak pogłębionego portretu podwójnego trudno szukać: rodzice autora mieli tak pogmatwaną historię, jak tylko mogą mieć uczestnicy tej burzy dziejowej, która przeszła przez Europę w latach 1939-45. Udokumentowany faktami portret, a jednocześnie namalowany najsubtelniejszymi emocjami. Widzę ich, stają mi przed oczami, rozumiem ich miłość i rozumiem ich rozstanie.

Formalnie...

To tylko twoje subiektywne odczucia, słyszymy czasem i czujemy się trochę przynajmniej urażeni. Ten, kto wypowiada te słowa, daje do zrozumienia, że on zna prawdę wartościowszą, bo obiektywną. Tak sobie jednak myślę, że prawda obiektywna dana jest nam przy ważeniu kartofli, bo w ważeniu idei, cierpienia, radości, wrażeń już nie. Jeśli ona istnieje to tylko jako pochodna, a...

Dyskusje

• 2019