rozwińzwiń

Czarodziejska góra

Okładka książki Czarodziejska góra Thomas Mann
Okładka książki Czarodziejska góra
Thomas Mann Wydawnictwo: Muza literatura piękna
800 str. 13 godz. 20 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Der Zauberberg
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2008-01-30
Data 1. wyd. pol.:
1953-01-01
Data 1. wydania:
2003-01-01
Liczba stron:
800
Czas czytania
13 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374954266
Tłumacz:
Józef Kramsztyk, Władysław Jan Tatarkiewicz
Tagi:
Europa kryzys czas przełom
Inne
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki HERITO nr 40 / 2020 Mindaugas Kvietkauskas, Thomas Mann, Adam Mazur, Piotr Paziński, Redakcja kwartalnika HERITO, Bartosz Sadulski, Maciej Topolski, Miłosz Waligórski
Ocena 7,5
HERITO nr 40 /... Mindaugas Kvietkaus...
Okładka książki Opowieści niesamowite z języka niemieckiego Ludwig Bechstein, Joseph von Eichendorff, Paul Ernst, Hanns Heinz Ewers, Friedrich Gerstäcker, Johann Wolfgang von Goethe, Jeremias Gotthelf, Wilhelm Hauff, Paul Heyse, E.T.A. Hoffmann, Henryk Mann, Thomas Mann, Dauthendey Max, Gustav Meyrink, Paul Rohrer, Georg von Schlieben, Oskar A.H. Schmitz, Theodor Storm, Karl Hans Strobl, Ludwig Tieck, Friedrich de la Motte Fouqué, Heinrich von Kleist
Ocena 7,3
Opowieści nies... Ludwig Bechstein, J...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
4343 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
183
38

Na półkach:

Ładnie napisana książka o niczym. Po 35% przestałem czytać bo ponoć druga część jest jeszcze nudniejsza.

Ładnie napisana książka o niczym. Po 35% przestałem czytać bo ponoć druga część jest jeszcze nudniejsza.

Pokaż mimo to

avatar
614
546

Na półkach:

Najnudniejsza i najbardziej JAŁOWA książka, jaką miałem nieprzyjemność czytać.

Dramat w sanatorium pełnym umierających na drętwotę. Kto jaką miał temperaturę, w co się ubrał, co jadł na śniadanie, na kogo zerknął i z kim się nie przywitał. Raz na 50 stron pojawia się jakiś wykład z biologii o ciele lub chorobach. Raz na 100 stron w rozmowach jakieś nieporadne dywagacje o filozofii na poziomie licealistów (niezaznajomiony z historią filozofii niewiele z tego wyniesie, a pasjonat filozofii może najwyżej wzruszyć ramionami nad banałami).

Męczyłem i męczyłem, sam nie wiem dlaczego. Chyba udzieliła mi się drętwota postaci... i czekałem końca... książki, lub mojego.

Wielokrotnie ten tytuł pojawia się na listach wszechczasów, a znajduje się niemało indywiduów twierdzących, że gdyby miało wybrać tylko jedną książkę, to właśnie tę. Psssst, polecam wizytę u psychiatry.

Ochy i achy nad językiem, stylem czy skłanianiem do zadumy można wsadzić między zachwyty nad produktami Tv Mango. Całość jest po prostu poprawna gramatycznie.

Sprawozdanie z najdłuższego pojedynku golfowego byłoby wiele bardziej emocjonujące.

Gdyby bezpieka puszczała mi audiobooka Czarodziejskiej Góry w ramach tortur, wyśpiewałbym wszystko.

Chcecie rozważań o śmierci? Zapodajcie sobie "Choroba na śmierć" Sorena Kierkegaarda.

PS.
A potem dowiedziałem się, że ten autor jest od "pedofila w łódce" ("Śmierć w Wenecji).

Najnudniejsza i najbardziej JAŁOWA książka, jaką miałem nieprzyjemność czytać.

Dramat w sanatorium pełnym umierających na drętwotę. Kto jaką miał temperaturę, w co się ubrał, co jadł na śniadanie, na kogo zerknął i z kim się nie przywitał. Raz na 50 stron pojawia się jakiś wykład z biologii o ciele lub chorobach. Raz na 100 stron w rozmowach jakieś nieporadne dywagacje o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
295
163

Na półkach: ,

Wspaniała książka

Wspaniała książka

Pokaż mimo to

avatar
509
230

Na półkach:

Do sforumowałań typu: opus magnum, arcydzieło, ....można dołożyć kolejne Czarodziejska Góra, ale nie jako tytuł książki, ale jako typ dzieła, które jest doskonałe.
A doskonałość już taka jest, że jeśli nawet nie idzie zgodnie z duchem czasu, jeśli nawet zalatuje myszką i pachnie pleśnią spraw już przebrzmiałych to i tak poraża, zachwyca, i rzuca na kolana.
Czarodziejska Góra.
Czytajac można być spokojnym, bowiem powieść do żadnego współczesnego tematu wprost się nie odnosi, żadnym współczesny komentarzem też nie jest i ogólnie wydaje się, że nie w tym kościele dzwony dzwonią, ale.
Geometria to nauka, która opiera się na kilku niepodważalnych aksjomatach, do treści których, wszystko co geometria proponuje się sprowadza. Cała nauka wynika z kilku podstawowych praw. Ciekawe co?
Ta książka jest tego samego rodzaju intelektualnym cudem, czyli zbiorem kilku prawd opisujących i definujacych człowieka. Chcesz poznać lepiej sąsiada lub sąsiadkę przeczytaj książkę.
Wspaniałe nie?
Czytam piąty raz, ale tak jest zawsze przed szóstym.

Do sforumowałań typu: opus magnum, arcydzieło, ....można dołożyć kolejne Czarodziejska Góra, ale nie jako tytuł książki, ale jako typ dzieła, które jest doskonałe.
A doskonałość już taka jest, że jeśli nawet nie idzie zgodnie z duchem czasu, jeśli nawet zalatuje myszką i pachnie pleśnią spraw już przebrzmiałych to i tak poraża, zachwyca, i rzuca na kolana.
Czarodziejska...

więcej Pokaż mimo to

avatar
210
75

Na półkach:

To jedna z moich najdłuższych lektur - tę powieść czytałam 2,5 miesiąca. Niekiedy ciężko było mi się przebić przez filozoficzne rozważania dwóch oponentów. Były nużące i niezbyt mnie interesowały, tym bardziej, że miałam wrażenie, że ich poglądy się mieszają i obaj filozofowie zmieniają swoje stanowiska o dyskutowanych sprawach. Niemniej jednak "Czarodziejska góra" okazała się być naprawdę magiczna. Przyciągała mnie podobnie jak i głównego bohatera. To opowieść, w której pojęcie czasu ulega zamazaniu, a sanatorium Bergof staje się miejscem, które usidla jego tymczasowych mieszkańców i skutecznie zastępuje im życie "na nizinach". Koniec powieści przyjęłam z ulgą, bo nie byłabym w stanie jej odstawić przeczytanej tylko częściowo. Moim zdaniem zasługuje ona na swoje miejsce w kanonie literatury. Jest w niej coś pociągającego i mimo dłużyzn warto dać jej szansę.

To jedna z moich najdłuższych lektur - tę powieść czytałam 2,5 miesiąca. Niekiedy ciężko było mi się przebić przez filozoficzne rozważania dwóch oponentów. Były nużące i niezbyt mnie interesowały, tym bardziej, że miałam wrażenie, że ich poglądy się mieszają i obaj filozofowie zmieniają swoje stanowiska o dyskutowanych sprawach. Niemniej jednak "Czarodziejska góra"...

więcej Pokaż mimo to

avatar
157
139

Na półkach:

Każdy powinien przeczytać.

Każdy powinien przeczytać.

Pokaż mimo to

avatar
319
155

Na półkach:

7.5 Sięgając po klasyczną książkę Manna, przypuszczałem, że to standardowa powieść, z bohaterami, fabułą, światem przedstawionym. Te elementy są w Czarodziejskiej górze zawarte, ale forma powieściowa jest dalece nowoczesna, to znaczy traktowana z wielką swobodą, a opowieść to pretekst do snucia nawet nie rozważań, a dyskusji na różne tematy, w szczególności dualizmu liberalizmu i konserwatyzmu, życia i śmierci, zdrowia i choroby, a także czasu, miłości. narracji czy muzyki.
Okładkowy i zamieszczony na portalu opis wyjawia fakty z samego końca książki. Hans Castorp przybywa do sanatorium położonego nieopodal szwajcarskiego Davos w odwiedziny u swego chorego kuzyna i sam okazuje się chory. Zostaje zatem mieszkańcem-pacjentem ośrodka i w tym właściwie zamyka się główna oś fabularna.
Spora część przemyśleń autora realizuje się w dyskusjach pomiędzy postaciami. Sam fakt, iż Thomas Mann identyfikował się z poglądami Lodovico Settembriniego nie jest w Czarodziejskiej górze zaznaczony, to coś, o czym można dowiedzieć z późniejszych opracowań. Na tym polega problem powieści - różne punkty widzenia są reprezentowane, ale ostatecznie nie następuje opowiedzenie się narratora po żadnej ze stron. Zagadką wydaje się to, jak chory był Hans - jeździł na nartach, poruszał się w śnieżycy i mroźnych warunkach, zabawiał się wycieczkami i przyjęciami w samym ośrodku. Na kartach książki kryje się aluzja, iż to lekarze i dyrekcja sanatorium zatrzymywali podatnych na sugestie pacjentów. Jednak taka jest idea książki, by nie mówić o wszystkim. Na tym polega jej tytułowy czar, iż ważne są elegancja, estetyka, liryzm, element poetycki. Nie mam wątpliwości, iż to pozycja, którą warto znać, nie zestarzała się dzięki nowatorstwu formalnemu.

7.5 Sięgając po klasyczną książkę Manna, przypuszczałem, że to standardowa powieść, z bohaterami, fabułą, światem przedstawionym. Te elementy są w Czarodziejskiej górze zawarte, ale forma powieściowa jest dalece nowoczesna, to znaczy traktowana z wielką swobodą, a opowieść to pretekst do snucia nawet nie rozważań, a dyskusji na różne tematy, w szczególności dualizmu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
651
540

Na półkach: ,

Dopóki nie obniżą ceny w audiotece, nie mam zamiaru jej kończyć. 70zł, w abonamencie, gdzie wiekszość innych, wspaniałych ksiażek kosztuje 22zł to jakaś przesada. Z czego to wynika? Zakładam, że z czyjejś chciwości, dlatego nie mam zamiaru w tym procederze uczestniczyć.

Dopóki nie obniżą ceny w audiotece, nie mam zamiaru jej kończyć. 70zł, w abonamencie, gdzie wiekszość innych, wspaniałych ksiażek kosztuje 22zł to jakaś przesada. Z czego to wynika? Zakładam, że z czyjejś chciwości, dlatego nie mam zamiaru w tym procederze uczestniczyć.

Pokaż mimo to

avatar
191
25

Na półkach:

Mann czarodziej słowa

Mann czarodziej słowa

Pokaż mimo to

avatar
113
76

Na półkach:

Chyba powielę opinię wielu już się wypowiadających: to jest cholernie dobre do połowy.
A później.... Naphta + Settembrini uśpiliby nawet Argosa.

Chyba powielę opinię wielu już się wypowiadających: to jest cholernie dobre do połowy.
A później.... Naphta + Settembrini uśpiliby nawet Argosa.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  9 444
 • Przeczytane
  5 838
 • Posiadam
  1 277
 • Teraz czytam
  647
 • Ulubione
  401
 • Klasyka
  110
 • Chcę w prezencie
  97
 • Literatura niemiecka
  72
 • Nobliści
  44
 • 2022
  41

Cytaty

Więcej
Thomas Mann Czarodziejska góra Zobacz więcej
Thomas Mann Czarodziejska góra Zobacz więcej
Thomas Mann Czarodziejska góra Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także