Kup teraz - 13 ofert w cenie od 17.00 zł do 34.47 zł

2018-09-19
Krzysztof Uliszewski
Krzysztof Uliszewski dziewczynka zniknięcie tajemnice uczucia poszukiwania

Na półkach: , , , ,

Książka swoją fabułą wciąga czytelnika już od pierwszego wersu i nie pozwala się oderwać od lektury, aż do samego końca. Polecam!

To nie jest thriller, ani kryminał, to powieść obyczajowa z wątkami psychologicznymi.
Męczyłam się z tą książką okropnie, główna bohaterka strasznie irytująca, a rozwiązanie zagadki tragiczne.
W tym " thrillerze" nie ma żadnego plot twistu.
Wątki są niedokończone, niewyjaśnione.
Szkoda czasu, nie polecam.

takiego gniota dawno nie czytałam. nie polecam strata czasu

Ja dla mnie świetna. Wiele wątków psychologicznych, dająca do myślenia nie tylko co do akcji samej powieści , ale też i otaczającego świata

"(...) jakoś znajdzie się sposób, by poradzić sobie z najgorszymi rzeczami, rzeczami, które w naszym pojęciu mogą nas zabić. (...) Dni mijają jeden po drugim, a ty żyjesz wraz z nimi - czasem zaskoczony, nie do końca czujący ulgę, ale w końcu dociera do ciebie, że wciąż żyjesz."

Abigail, którą czytelnicy znają głównie jako Abby, to kobieta, która próbuje ułożyć sobie...

Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby dziecko mogło zaginąć. Taka właśnie sytuacja została przedstawiona w książce pt."Rok we mgle" autorstwa Michelle Richmond. Już na samym początku książki przez chwilową nieuwagę głównej bohaterki znika kilkuletnia dziewczynka (Emma), która jest córką jej narzeczonego. Kobieta powiadamia policję i zaczynają się poszukiwania, które trwają...

Bardzo ciekawa książka, fajnie przedstawia spojrzenie na naszą pamięć i wspomnienia.

Nie dajcie się zwieść opisom na okładce. To nie jest thriller psychologiczny. To powieść psychologiczna. Nie porównujcie do powieści Abbie Taylor "Dziecko Emmy", bo będziecie zawiedzeni.
Abby jest na plaży z sześcioletnią córeczką swego narzeczonego. Wystarczyła chwila nieuwagi i dziecko znika. Rozpoczyna się mozolne poszukiwanie dziecka i prawdy o jego zniknięciu, które...

Książkę czytało się szybko, chociaż czasami nudno.

Bohaterów polubiłam, chociaż niektóre ich zachowania czy wybory wydawały mi się być niewłaściwe.

Fabuła jest prosta, ale ciekawa. Przez większość czasu książka lekko mnie nudziła, a zakończenie nie zaskoczyło mnie jakoś bardzo. Samo zakończenie historii jak dla mnie jest nie dopowiedziane.

Mimo wszystko książka nie była...

Strasznie nudna. Najpierw myślałam, że będzie ciekawie. Potem zrobiło się strasznie nuuudnoooo. Opuściłam całkowicie środek i zajrzałam na koniec, bo ciekawiło mnie jak się sprawa rozwiąże. Ten koniec też był bezpłciowy.

• 2018
  • 2019