Rok we mgle

kryminał, sensacja, thriller
2018-09-19
Krzysztof Uliszewski
Krzysztof Uliszewski dziewczynka zniknięcie tajemnice uczucia poszukiwania

Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby dziecko mogło zaginąć. Taka właśnie sytuacja została przedstawiona w książce pt."Rok we mgle" autorstwa Michelle Richmond. Już na samym początku książki przez chwilową nieuwagę głównej bohaterki znika kilkuletnia dziewczynka (Emma), która jest córką jej narzeczonego. Kobieta powiadamia policję i zaczynają się poszukiwania, które trwają...

Bardzo ciekawa książka, fajnie przedstawia spojrzenie na naszą pamięć i wspomnienia.

Nie dajcie się zwieść opisom na okładce. To nie jest thriller psychologiczny. To powieść psychologiczna. Nie porównujcie do powieści Abbie Taylor "Dziecko Emmy", bo będziecie zawiedzeni.
Abby jest na plaży z sześcioletnią córeczką swego narzeczonego. Wystarczyła chwila nieuwagi i dziecko znika. Rozpoczyna się mozolne poszukiwanie dziecka i prawdy o jego zniknięciu, które...

Książkę czytało się szybko, chociaż czasami nudno.

Bohaterów polubiłam, chociaż niektóre ich zachowania czy wybory wydawały mi się być niewłaściwe.

Fabuła jest prosta, ale ciekawa. Przez większość czasu książka lekko mnie nudziła, a zakończenie nie zaskoczyło mnie jakoś bardzo. Samo zakończenie historii jak dla mnie jest nie dopowiedziane.

Mimo wszystko książka nie była...

Strasznie nudna. Najpierw myślałam, że będzie ciekawie. Potem zrobiło się strasznie nuuudnoooo. Opuściłam całkowicie środek i zajrzałam na koniec, bo ciekawiło mnie jak się sprawa rozwiąże. Ten koniec też był bezpłciowy.

Kilka stron mnie wciągnęło, ale ta przeszłość powtarzająca się co kilka stron zbijała rosnące napięcie. Ciekawe czy inne książki tej Autorki są równie zagmatwane?

Ale się wynudziłam…
Nie mam pojęcia jak można tak zepsuć świetnie zapowiadającą się historię.
Wciąż zastanawiam się, co sobie autorka myślała wplątując wspomnienia z wydarzeniami bieżącymi, które mieszały się jedne z drugimi, które sprowadziły w mojej głowie chaos.
Jestem zła, zrezygnowana. Spodziewałam się czegoś więcej, bo intrygująco się zaczęło.
Zamiast zaskakujących...

Niestety bardzo przeciętna książka ... dużo niepotrzebnych opisów i wracania do przeszłości, a za mało akcji, zaskakujących zwrotów akcji, czy nawet strachu. Prawdę mówiąc wynudziłam się czytając tę książkę.

Rozczarowanie. Po bardzo dobrym, trzymającym w napięciu i wciągającym początku, nastąpił gwałtowny spadek akcji. Niektóre historie były tak od czapy, że je zwyczajnie omijałam - czasami i całe strony - by znaleźć coś ciekawego, co doprowadzi mnie do rozwiązania zaginięcia dziecka. Zakończenie nierealistyczne, dziwne, mocno naciągane. Język książki w porządku, czytało się ją...

Jestem fanką kryminałów, thrillerów. Gdy wzięłam książkę do ręki wydała się być bardzo ciekawa. Jednak ten był zbyt specyficzny... i ciągnący się. Książka ma 460 stron, więc nie jest zbyt długą lekturą lecz biorąc pod uwagę fabułę trochę to trwało 😅 Po głównym zdarzeniu niewiele się dzieje. Na początku myślałam że rozkręci się w połowie. Jest sporo opisów, rozmyślań...

• 2018
  • 2019