Pokrewne dusze

Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Literatura polska

Literatura obyczajowa z domieszką thrillera psychologicznego. Okazuje się, że terapeuta to też człowiek i też może mieć swoje traumy. Mało tego, nieprzepracowane problemy mogą wypaczać widzianą rzeczywistość. Jeśli natomiast wypaczają rzeczywistość widzianą przez terapeutę, to pojawia się ogromne zagrożenie dla jego klientów.
Książka zdecydowanie wciągająca i ciekawa,...

"Pokrewne dusze" wciągająca dostarcza dużo emocji, świetna historia dosyć ciekawa. Polecam czytało mi się przyjemnie i lekko.

Wciągająca, intrygująca książka, pełna emocji, które narastają wraz z rozwojem wydarzeń. Pokazuje, że nie tylko nie znamy ludzi wokół nas i wiemy tylko tyle ile chcą o sobie powiedzieć, ale także, że o nas samych niewiele wiemy i wierzymy w to co podsuwa nam nasz mózg. A on też czasem nas okłamuje.

Świetna historia, niestety słaby warsztat pisarski.

Milena ma 38 lat i pracuje w instytucie psychoterapii. Jej zainteresowania są zmienne, rzadko co przykuwa jej uwagę na dłużej. Marta prowadzi pensjonat, ma stany lękowe i czuje się samotna. Milena nie rozmawia z matką. Marta zawsze podziwiała siostrę.
Różnice i podobieństwa...
Co więcej Marta chodzi na sesje do Mileny, czeka wręcz na te wizyty z utęsknieniem. Przy niej...

Tego się nie spodziewałam.
Zaczyna się bardzo dobrze. Wprowadzenie, przedstawienie bohaterów. Każdy trafia do psychologa z innym problemem. Zapowiada się fenomenalnie. Szkoda tylko, że Pani doktor Milena sama nie przepracowała swoich problemów. Chyba jeszcze większych niż jej pacjenci.
Był taki moment kiedy akcja wręcz zmarła, aż nie chciało się wrócić do książki, jednak...

Czy jesteśmy w stanie poznać ludzką psychikę? Czy najznamienitsi terapeuci, psychologowie i psychiatrzy są w stanie dotrzeć do najgłębszych jej zakamarków? "Pokrewne dusze" to powieść, która uświadomi nam, jak wielką zagadką jesteśmy my, tworzące nas doświadczenia i przeżycia. Główna bohaterka, Milena Gajewska, jest terapeutką, która próbuje za wszelką cenę pomóc swoim...

Zaczęło się super , akcja niezła, intrygująca. Ciekawy pomysł. Ale potem coś się zadziało dziwnego i zaczęło być gorzej. Tak jakby brakło pomysłu. Zakończenie zaskakujące ale to takie poślizganie się po temacie.

Wciągająca, intrygująca, główna bohaterka z tajemnicą. Momentami trochę się ciągnie.

Do pewnego momentu książka mi sie podobała. Ciekawy wątek psycholożki z własnym bagazem niełatwych doswiadczeń i grona jej pacjentów. zapowiadało sie naprawde fajnie, postaci, wątki, powiązania i styl bez zarzutu. Ale gdzieś pod koniec autorka poszła już w taki absurd,ze zepsuło mi to całą przyjemność.

• 2019
  • 2018
  • Polscy autorzy
  • Rok 2019
  • Biblioteka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pokrewne dusze