Kawa na Petersburskiej czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie

Księży Młyn Dom Wydawniczy
historia regionalna Piotrków Trybunalski XIX wiek
historia
historia regionalna Piotrków Trybunalski XIX wiek

Opis na okładce doskonale oddaje, czego możemy się spodziewać po lekturze.
Mimo, że przez ponad 40 lat mieszkałam w tym mieście, to okazało się, że moja wiedza o nim jest bardziej, niż mizerna. Ot, takie tam ogólne dane, że w piotrkowskim zamku lubił bawić Zygmunt August, a jego matka chętnie przebywała w dworku w pobliskich Bykach. Ponoć pływała tam łódką po Strawie, która...

Ciekawa propozycja dla miłośników historii i Piotrkowa (wtedy jeszcze nie Trybunalskiego). Przechadzamy się ulicami XIX-wiecznego miasta, zaglądamy do teatru, Towarzystwa Cyklistów, parku Foksal. To wszystko "okraszone" licznymi fotografiami, wycinkami z gazet. Napisane w przystępnym stylu, choć momentami zbyt szczegółowo.

• historia
  • Piotrcoviana
  • 2018
  • Najbliższe plany czytelnicze..