Drobne zmartwienia Spencera

2018-05-20
2018-05-20
lgbt

Reszta recenzji i więcej ciekawych pozycji znajdziecie na blogu:

,,[...] Od samego początku książka kojarzyła mi się z anime Junjou Romantica, lekko złagodzone i przedstawione w formie dłuższego opowiadania. Główny bohater wprowadza się do przyjaciela kogoś z rodziny, co ma przynieść korzyści dla jego edukacji, w zamian przejmuje obowiązki domowe. Po pewnym czasie jednak nawiązuje się między nimi głębsza relacja. Jeśli to w ten sposób skrócimy, opis jest dosłownie identyczny.

Tak jak jednak mówiłam, całość została złagodzona co oznacza iż tak jak mieliśmy w wypadku Junjou Romantica niemal natychmiastowe przejście do związku, tak tutaj wszystko rozwija się wolniej i taktowniej. Zaś jak sugeruje tytuł posta historia jest krótka, przyjemna i prosta. Nie napotkamy tutaj bowiem prawie żadnych czynników zewnętrznych jak potencjalny rywal, nieporozumienia związane z kobietami, czy nawet przypadkowe ryzyko wydania się relacji głównych bohaterów spowodowane zbyt nachalnymi przyjaciółmi. Tutaj akcja dzieje się w cudzysłowowych ,,czterech ścianach" domu, w którym wspólnie zamieszkują mężczyźni.

Jednym z elementów, na który zwróciłam uwagę zaraz po przeczytaniu był drugi główny bohater Byron. Jedni pomyślą, że był to zabieg celowy, jednak moje odczucia są w dalszym ciągu negatywne. Mężczyzna wydaje mi się bowiem niesamowicie pozbawiony charakteru. Owszem, jeśli ktoś by mnie poprosił o opisanie go, nie miałabym problemu. Jest raczej leniwy, przedstawia typ samotnika i totalnej frei. Chodzi mi natomiast, że prócz tych paru nakreślonych cech, nie posiada on nic więcej. Przypomina mi raczej lalkę, która uruchamiała się wyłącznie, kiedy Spencer wykonywała jakikolwiek gest w jej kierunku. Zaś bez interwencji chłopaka, mężczyzna jedynie chodził, jadł i czasami odpowiadał śmiesznymi tekstami. No po prostu ,,tylko pić, jeść, spać, jak Tamagotchi"... [...]"

Po więcej zapraszam na bloga :)

Reszta recenzji i więcej ciekawych pozycji znajdziecie na blogu:

cóż... miała być to książka "na przerwę" pomiędzy cięższymi. nie była.
ale zacznę od początku. skusiło mnie do sięgnięcia po całość 20-kilka stron próbki. myślałam, że będzie przyjemna.
była, ale nie tylko pod względem humoru. po raz pierwszy śmiałam się i rumieniłam przy scenach erotycznych! a przecież taka tematyka to dla mnie nie nowość.
(czułam się jak gówniak, którego zaraz ktoś przyłapie!)

najbardziej uderzyło mnie to, że nadal (nie patrząc na narodowość) istnieją ludzie, którzy mają problem z czyjąś orientacją seksualną. i to oni stwarzają problemy innym. problem życia. żeby się aż tak bać. bo to wyłącznie strach nas hamuje. w byciu sobą, czy to jest uczucie kierowane do osoby tej samej płci czy cokolwiek innego.

tu jest to pokazane idealnie.

gratuluję autorce prostego pomysłu, przedstawienia trudnego tematu z dużą dozą humoru i przede wszystkim miłości.

(boże... chciałabym spotkać kogoś, kto zawalczył by o mnie tak jak Byron... ale takie rzeczy tylko w najlepszych książkach :D)

(ehh... pozwólcie, że powzdycham sobie jeszcze chwilę...)

cóż... miała być to książka "na przerwę" pomiędzy cięższymi. nie była.
(czułam się jak gówniak, którego...

• LGBT+
  • LGBT <3