Pieśń dla Feniksa

Kotori
yaoi kotori chiny miłość boys love
literatura piękna
yaoi kotori chiny miłość boys love

Przewidywalna aż do bólu, napisana co prawda poprawnie, choć ubogo, sceny seksu nie mają w sobie żądnych emocji, a autorka nie oszczędza czytelnika używając tak subtelnych określeń jak "pal". Cała intryga wydaje się być wymuszona i czytając, kompletnie nie byłam ciekawa jej rozwiązania. Bardzo szybko można samemu wszystko odgadnąć, nie ma tam żądnego napięcia. Bohaterowie...

"Nawet głębia Jeziora Brzoskwiniowego Kwiatu nie jest tak głęboka, jak pieśń, którą dla mnie śpiewasz." - Li Bai

Reszta recenzji oraz więcej ciekawych pozycji na moim blogu:

,,[...] Niebiański Feniks to świeżo koronowany cesarz Chin. Jednak nie wszystko układa się tak jak powinno. Władca nie jest w stanie rządzić tak jak oczekiwaliby od niego jego doradcy. Nie wiedzą jednak, że powodem złego...

Na półkach: , , , , , ,

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona Pieśnią dla Feniksa. Kupiłam częściowo w ciemno, nie do końca zauważyłam, że powieść dzieje się w niedalekiej w rozumieniu rozwoju cywilizacji przyszłości. Nie są to zbytnio moje klimaty.
W skrócie: Chiny, Rosja i Japonia stają się potęgami. W Chinach marionetkowy cesarz komunistów przejmuje władzę, i w nowoczesnym państwie powstaje...

Maksymalnie irytujący bohater. Historia banalna, zakończenie już znałam po przeczytaniu pierwszych rozdziałów. Scen seksu jest więcej niż samej akcji więc ciężko tutaj w ogóle oceniać fabułę.
Jeśli znowu popatrzymy z innej strony - autorka ładnie opisała komunistyczne Chiny. Ale to i tak za mało.
Nie jest to ani trochę książka godna polecenia. Chyba, że dla fanatycznych...

Na półkach: , , , ,

Powieść typu "boys love" osadzona w Chinach. Odrobina intryg. Niestety, słabo zarysowany wizerunek władzy. Dobry język, a sama pisanina przeplatana jest autentycznymi chińskimi wierszami. Można przeczytać.

Na półkach: , , , ,

Zaciekawił mnie opis książki więc postanowiłam ją kupić. Okazała się sprostać moim oczekiwaniom i nie żałuję decyzji. Opisy krajobrazu są piękne i mamy możliwość poznania kultury chińskiej. Jednym słowem polecam.

Fabuła nieco oklepana (tylko dla fanów gatunku), natomiast świat przedstawiony inspirujący.

Książkę kupiłam z czystej ciekawości. Nigdy nie czytałam nic o związkach i relacjach homoseksualnych. I w zasadzie nie zawiodłam się. Sceny łóżkowe i relacje dość szczegółowo opisane. Książka jest napisana bardzo prostym językiem i szybko się ją czyta. Niestety nie jest ona na tyle porywająca, żeby wracać do niej. Fabuła bardzo przewidująca.
Jedynym plusem właściwie jest...

Od bardzo dawna chciałam przeczytać tę książkę. Jak się okazało nie zawiodłam się na niej. Autorka świetnie opisała klimat komunistycznych Chin, pokazując historie tego kraju. Motywy spisku i romansów są naprawdę wciągające. Moim zdaniem, mimo związków homoseksualnych (które są dokładnie opisane), warto poświęcić tej książce więcej uwagi.

Dyskusje

• LGBT