Kup teraz - 12 ofert w cenie od 12.99 zł do 32.97 zł

Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie

Krystian Nowak Wydawnictwo: Flow books literatura piękna
Flow books
literatura piękna
2018-07-02

Nie wiem czego oczekiwałam od tej książki... Może odrobiny dobrego humoru, dystansu do świata i codziennego życia.. Trudno mi zrozumieć co właściwie przeczytałam... Poznałam faceta z depresją, który posiada koty, które mówią, a on sam żyje w świecie, gdzie walutą jest "lajk"... Bardzo dziwna powieść, w zasadzie nie wiem czemu przeczytałam ją do końca... Chyba czekałam na...

Troche ksiazka o niczym, czyta sie lekko i to jedyny powod, dlaczego przeczytalam ja do konca. Podobaly mi sie roznego rodzaju absurdy fabuly, placenie lajkami itd. ale to dla mnie zbyt malo, zbyt powierzchownie.

Ten styl sprawdza się przy pisaniu postów w Internecie, ale niestety nie nadaje się to na książkę. Być może gdyby autor wziął przykład z "PL-boya" Marcina Szczygielskiego byłoby lepiej. Szkoda.

Debiutancka powieść Krystiana Nowaka składa się z:
- chwytliwego i przykuwającego uwagę tytułu;
- zdań "jestem pisarzem" oraz "tak działa wolny rynek";
- cynizmu i pogardy zwymiotowanych z niezwykłą starannością.

Komentarz społeczny najniższej próby, bełkotliwy i pretensjonalny. I nawet gadające koty nic tu nie zwojują.

Poczucie humoru i dystans to coś bardzo rzadko spotykanego w polskiej literaturze. Dlatego tak bardzo sobie cenię i doceniam tę ksiazkę.

Doceniam ironię i sarkazm w literaturze, ale co za dużo to nie zdrowo. A w tej książce autor zdecydowanie przesadził z jednym i drugim. Książka tak naprawdę o niczym - historia mało porywająca, mnóstwo nic nie wnoszących dialogów. Jedyny plus to zaskakująca aktualność niektórych sytuacji. I to chyba na tyle.

Można w niej napotkać więcej niż mniej zabawnych sytuacji oraz ciekawych odniesień do religii, wolnego rynku, współczesnych pisarzy itd. Narratorem jest główny bohater i tu mam mieszane uczucia, ponieważ opowiada swoją historię tak, jakby opowiadał ją nam jakiś stereotypowy kolega-student. Prowadzenie akcji jest więc niedbałe, wydarzenia często się powtarzają, jest akcja i...

Widzę, że nie ma opinii, która aż się sama prosi:
"Krystian. Będę z tobą szczery. To nie jest wybitna powieść. To nie jest nawet dobra powieść. Przynajmniej biorąc pod uwagę ogólnie przyjęte standardy. Przede wszystkim jest za krótka. Pełno w niej powtórzeń i monotonii. Nie wiem… czy to miało być śmieszne? Czytając to, miałem wrażenie, jakbyś nie tyle przelewał myśli na...

Bohater książki szydzi i wyśmiewa się praktycznie ze wszystkich i wszystkiego. Specyficzny humor, który nie trafi do każdego, mi jednak bardzo przypadł do gustu. Polecam ludziom, którzy mają dużo dystansu do siebie i innych.

Bardzo mnie zdziwiła taka niska średnia ocen tego tytułu. Ja bawiłem się świetnie, ale to może dlatego, że autor ma do siebie dystans, a sama książka w sumie wie czym chce być; to (w przeciwieństwie do żenującego na wielu poziomach "Pokolenia IKEA") może nie wielki manifest naszych czasów i dogłębna diagnoza psyche millenialsów, ale taki sobie quasi "manifeścik" i...

• 2018
  • 2019
  • 2021
  • 2018
  • 2020
  • 2020

Krystian Nowak Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie Zobacz więcej