Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.60 zł

Kołysanka

Krystyna Januszewska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Dziedzictwo Januszewska (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
Dziedzictwo Januszewska (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

Cieszę się, że trafiłam na te sagę rodzinną. Fakty z życia rodzin Kuśmierczykow i Grudów zdeterminowane przez tragiczną historię pierwszej połowy XX wieku. Polecam!

Piękna książka żyłam razem z bohaterami czytając książkę i długo ich nie zapomnę polecam jak najbardziej

Wraz z autorką wracamy na Polesie, gdzie rodzina Kuśmierczyków zaczyna nowe życie. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku zaczęło się tworzyć nowe państwo na nowych terenach. Nie są to urodzajne ziemie, ale powstają nowe miejscowości. Włożona praca przynosiła powoli rezultaty w postaci zbiorów. Tak jak w wielu rodzinach i u Jana i Wiktorii przybywało dzieci,...

Ta powieść to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach,które dotyczyły z pewnością również wielu naszych przodków. Niesamowita opowieść poruszająca i pokazująca jak wiele trzeba było znieść by żyć. Pobudza do refleksji i uświadamia jak dobrze nam się żyje w wolnym kraju a czego tak często nie doceniamy.

08/2019

"Przeszłość zawsze człowieka dogoni. Czasem ma dobrą, pogodną twarz, wygładza i poprawia krzywizny dróg. Innym razem jest upiorna,aż do granic wytrzymałości, i nie ma na nią antidotum". (str.10)

Kontynuacja rodzinnej historii Autorki, obejmująca lata 1926, czasy wojenne i powojenne.
Rok 1926 Polesie, jednym się poszczęściło, inni wracali w rodzinne strony z tęsknoty....

I znów czytałam z dużym zainteresowaniem....

Wspaniała saga przedstawiająca losy dwóch rodzin, rozgrywająca się na tle przełomowych dla naszego kraju wydarzeń historycznych. Pełna recenzja powieści na blogu : https://swiatwslowachzaklety.pl/2019/03/27/krystyna-januszewska-kolysanka/

Lubię historie rodzinne, szczególnie te zahaczające o pierwszą połowę XX wieku. Ale w tym przypadku moje chęci to za mało. Historia po prostu mnie nie wciągnęła. Szkoda, bo miałam apetyt na coś dobrego.

Na półkach: , , , , ,

Jak to jest, kiedy życie nieustannie rzuca kłody pod nogi? Kiedy omijając jedną, napotykamy kolejną? I jak to jest położyć wszystko na jedną szalę w nadziei, że takie działanie będzie przepustką do lepszego życia? Te pytania same nasuwały się na myśl, gdy zaczytywałam się historią rodziny Kuśmierczyków. A to dlatego, że w życiu więcej im było pod górkę niż z górki. Nie było...

• 2018
  • 2019