Urok późnego lata. Tom II

Okładka książki Urok późnego lata. Tom II Agnieszka Janiszewska
Okładka książki Urok późnego lata. Tom II
Agnieszka Janiszewska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Urok późnego lata (tom 2) literatura piękna
Urok późnego lata (tom 2)
Novae Res
2018-05-23
2018-05-23

Druga część opowieści o tajemnicach rodzinnych. W tomie tym rozwikłane zostaną sekrety pani Adrianny. Ula pozna powody zachowania swojej mamy, które towarzyszyły im w wspólnym zyciu.

Piękna kontynuacja pierwszej części. " Urok późnego lata" należy jednak czytać po kolei. Autorka nie powtarza masowo przebiegu fabuły z pierwszej książki. Dobrze jest więc wiedzieć, co działo się wcześniej. Co prawda w połowie drugiego tomu domyśliłam się tajemnicy rodowej ale nie przeszkadzało mi to zupełnie w czytaniu. I zakończenie bardzo poruszyło moje serducho. Lubię takie rozwiązania. A autorka pisze tak plastycznym językiem, że nie wiadomo, kiedy książkę się czyta. A czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Wypożyczyłam już kolejne książki autorki. Serdecznie polecam.

Lubię powieści tej pisarki. Ale ta jest zupełnie przeciętna.

Lubię powieści tej pisarki. Ale ta jest zupełnie przeciętna.

Na półkach: , , , , , ,

Świetna!

Świetna!

Pomysł fabularny ciekawy, choć w literaturze już spotykany. Uważam, że można by poprzestać na skondensowaniu treści do jednego tomu i powieść by na tym zyskała. Jest bowiem rozwleczona poprzez szereg, a właściwie ciąg monologów wewnętrznych a to matki, to znów córki, a czasem wnuczki. Osadzenie w konkretnym czasie historycznym jest interesujące, choć brakowało mi tła II wojny światowej. Lektura przyjemna i łatwa w odbiorze, aczkolwiek przydługa;)

Tym razem gorzej niż tom I ale jak czytam to do końca:)

Tym razem gorzej niż tom I ale jak czytam to do końca:)

Drugi tom równie dobry jak pierwszy. Jest jego naturalną kontynuacją. W książkach autorki widać jej wykształcenie - historia 🙂 Ciekawe wstawki historyczne oddające ówczesny klimat. Warto sięgnąć po obydwie części. Polecam 🙂

Książka ta jest trochę nudniejsza od tomu poprzedniego. Jest w niej mnóstwo mało istotnych informacji, nic nie wnoszących do właściwego tematu powieści, czyli odkrywania tajemnicy skrywanej przez Adriannę przed członkami rodziny. A na dodatek, gdy już dowiadujemy się o co chodziło w tych wszystkich sekretach, jedynie co czujemy to rozczarowanie. Przez całą lekturę myślałam, że Ada ukrywa jakieś rzadko spotykane albo może wstydliwe rzeczy, skoro przez całe życie nie chciała o nich mówić, a tu się okazuje, że jest to rzecz, która w dawnych czasach nie była niczym niezwykłym i która miała miejsce w wielu rodzinach, zwłaszcza tych zaliczanych do wyższych sfer.

Tak więc, trochę zawiodłam się fabułą tego tomu. Da radę książkę przeczytać, chwilami nawet zaciekawia, ale poprzednia część jednak bardziej wciągała.

Kontynuacja pierwszego tomu książki pod tym samym tytułem.Przyjemnie się czytało i można wreszcie się dowiedzieć dlaczego miłość Elizy i Olgierda nie mogła dalej się rozwijać.Lubię książki z rodzinnymi tajemnicami.

Tajemnice przeważnie są konsekwencją złych decyzji. Decyzje podejmowane w bardzo młodym wieku dość często są błędne a błędne decyzje przeważnie odbijają się na najbliższych. Takie koło, o tym też według mnie jest ta książka.
Polecam

Polecam