The Thief

Okładka książki The Thief J.R. Ward
Okładka książki The Thief
J.R. Ward Wydawnictwo: Ballantine Books Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 16) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 16)
Ballantine Books
2018-04-10
2018-04-10
Bractwo Czarnego Sztyletu Sola Assail

Na półkach: , , , , , ,

To była jedna z najlepszych książek w cyklu Black Dagger Brotherhood :)

Szesnasty tom skupił się wreszcie na mojej ulubionej parze i zarazem na ulubionym motywie w powieściach tego typu, czyli na romansie między zwykłą ludzką dziewczyną a długowiecznym wampirem. Assail i Sola, których pełna wybojów historia rozpoczęła się już jakiś czas temu, w końcu musieli zmierzyć się z trudną rzeczywistością. Muszę też przyznać, że wszystkie sceny, dylematy i przemyślenia bohaterów zostały opisane po mistrzowsku – dostałam dokładnie to, czego się spodziewałam i oczekiwałam :)

Autorka jednak, jak zwykle, nie ograniczyła się do jednego wątku. Mamy więc również kłopoty małżeńskie pary innych, znanych z wcześniejszych tomów, bohaterów, których szczególnie polubiłam, rozwinięcie nowego zagrożenia, jakie pojawiło się w Caldwell i powrót do elementów, których początki sięgają niemal początków cyklu, z perspektywą ich rozbudowy w kolejnych tomach. Jak zwykle też, pomimo pewnej przewidywalności, kilkukrotnie autorce udało się mnie zaskoczyć. Spodziewałam się emocji i to również otrzymałam z nawiązką.

Zawsze, kiedy zaczynam czytać kolejną książkę z tego cyklu, czuję się, jakbym wracała do domu. Lektura jest zawsze przyjemnością, mimo tego, że autorka potrafi zupełnie wyprać mnie emocjonalnie. Książki, tę oraz wcześniejsze, stale polecam, choć oczywiście pełnoletnim czytelni(cz)kom i, ze względu na mocne powiązania fabularne, od początku cyklu.

To była jedna z najlepszych książek w cyklu Black Dagger Brotherhood :)

2056

W The Thief dostajemy w końcu historię Assaila i Soli oraz Vhrednego i Doc Jane.
V jest jednym z moich ulubionych braci, a kiedy obserwowałam, jak on i Jane mają problemy w ostatniej książce, trochę się bałam, że to może być koniec ich związku. To, co naprawdę podobało mi się w ich historii, to to, że była tak prawdziwa. Mają problemy i chociaż ich życie jest dalekie od normalności, mają do czynienia z rzeczami, z którymi musi sobie radzić każda para. To było prawdziwe, ale OMB, V prawie złamał mi serce! Nie jestem pewna, czy jestem w 100% w porządku z tym, jak to wszystko się potoczyło, ale ich walka została pięknie opowiedziana i podobało mi się, jak oboje wyciągnęli wnioski i odwrócili sprawy, otworzyli się na siebie i ponownie znaleźli swój rytm.
Historia Assaila i Soli narastała we wcześniejszych książkach, a w tej, w końcu nadszedł ich czas! Assiail dotarł do dna. Jest dosłownie na progu śmierci, dopóki jego kuzyni nie wytropią jego utraconej miłości z nadzieją, że uda jej się wyciągnąć go z rąk kostuchy. I to zadziałało, bo związany samiec rasy pokona wszystko by mieć swoje Na zawsze, a obserwowanie, jak ta dwójka w końcu znajduje swój czas, było po prostu cudowne. Ale Sola nic nie wie nic o świecie Assaila i czeka ich długa droga, aby znaleźć swoje szczęśliwe zakończenie. Uwielbiałam vovo (babcię)Soli i kuzynów Assaila, którzy byli bardzo jemu oddani oraz Soli i vovo.
Dostajemy też historię Vitorii Benloise, która przyjechała przejąć interesy braci i zemścić się za ich śmierć. Szczerze mówiąc moglibyśmy się bez tego wątku obejść.
Ale pojawia się nowe bardzo niebezpieczne zagrożenie. Tajemnicze zło skoncentrowane na gatunku, Bractwie, a w szczególności Królu. To nowe zło, które nie ma nic wspólnego z Omegą, a ofiary Cieni zamieniają się w Zombie.

Rewelacyjny tom mojego ulubionego cyklu paranormal romance. Bractwo Czarnego Sztyletu walczy z nowym, zabójczym wrogiem nieznanego pochodzenia.
Ta powieść skupia się na perypetiach dwóch par: Assaila i Soli oraz Vhrednego i Jane. Kłopoty w związkach, przeplatane scenami miłości i walki, kłopoty z przeciwnikiem, kłopoty z przeszłością i przyszłością... dużo tego na 4 osoby i Lassitera, który również wniesie znaczący element od siebie.

Pod wrażeniem całego cyklu sięgnęłam po kolejny tom, tym razem już w angielskim wydaniu. Ciężko było ale przebrnęłam. Ten tom skupia sie na związku Assaila i Soli. Assail zdecydował sie zerwać z nałogiem i oddał się w ręce lekarzy Bractwa. Niestety leczenie nie przyniosło nic dobrego. Stąd też jego kuzyni postanowili sprowadzić do Caldwell Solę, jedyną kobietę, która jest w stanie przywrócić do Assaila do życia. I rzeczywiście wszystko wydaje sie iść ku dobremu. Tyle, że Sola nie wie, że jej ukochany jest wampirem...

Oczywiście nie obyłoby bez bijatyk, pościgów i intryg. W mieście pojawia sie siostra Benloisa dysząca zemstą. A do tego Bractwo ma nowego wroga.I to takiego, którego ciężko zabić. A do tego V ma znowu problemy sam ze sobą.

Niestety mam wrażenie, ze ten tom jest słabszy niż poprzednie. Jakby pisarce powoli zaczęło brakować pomysłów. Nie jest źle ale to już nie to. Zabrakło mi pozostałych braci i tego ciepła jakie wyczuwało sie w poprzednich tomach. ale na pewno będę kontynuowała przygodę z Braćmi do końca.

• Audiobook - po angielsku
  • Wampiry/Czarownice/Kosmici/Fantastyka