Ostatnia obsesja Natalii

Ewa Madeyska Wydawnictwo: Rebis Cykl: Ostatnie (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Rebis
literatura polska
Ostatnie (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Sądząc po okładce, tytule i fakcie, że książkę tę nabyłam razem z jakąś gazetką za 9,90, nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. Lektura jednak okazała się dla mnie miłym zaskoczeniem. Fabuła interesująca i porządnie rozpisana, bohaterowie konkretni i ciekawi, warsztat językowy godny pochwały. Co prawda mniej więcej na 30 stron przed końcem pomyślałam, że autorkę...

Jakie skrajnie różne odczucia widzę w opiniach dotyczących tego tomu. To tylko potwierdza fakt, że 'o gustach się nie dyskutuje", a wyrobić sobie własne zdanie warto jak najbardziej :)
Moje odczucia są następujące:
"Ostatni portret Melanii" - zdobywa czytelnika humorem, inteligentnymi złośliwościami i tajemniczą fabułą.
"Ostatni romans Kornelii" - moja ulubiona część,...

Po raz trzeci dobrze się bawiłem z książką Ewy Madeyskiej. Wywołała na mojej twarzy uśmiech, chichoty ze świetnych bohaterów, rozwaliła mnie Misery prawie jak u Kinga, a nawet lepiej, oraz niespodziewane zakończenie, które spowodowało, że musiałem po raz drugi przeczytać, bo poczułem się oszukany ;)

Jeszcze parę miesięcy temu nie miałam pojęcia kim jest Ewa Madeyska. Dzięki Wydawnictwu Rebis miałam możliwość przeczytania pierwszego tomu serii pt. "Ostatni portret Melanii". Był to strzał w dziesiątkę, gdyż nie spodziewałam się tak świetnej lektury z tak dużą dawka humoru. A humor w książkach uwielbiam! Teraz nadszedł czas na ostatni tom serii.

"Niemoralna" propozycja...

Z przyjemnością przeczytałam finałową część Ostatnich. Według mnie jest najlepsza.

Dorian HAbdanek to pisarz, który nie może pisać, wypalił się na skutek tragicznych okoliczności. Natalia Nanacewicz to pisarka, która chciałaby zdobyć popularność pod własnym nazwiskiem. Może ją jej zapewnić praca z Habdankiem nad ich wspólną książką. Anna Kowalska-Witt to uczestniczka...

Ostatnia z "Ostatnich" dla mnie najsłabsza.Groteskowość i absurd w przesadzie.Nie umiem określić swojego stosunku do bohaterów,bo wszyscy byli udziwnieni,skomplikowani i mało sympatyczni. Podejrzewam,że był to celowy zabieg autorki i chodzi o pewną konwencję literacką.
Warsztat kreatywnego pisania nie zrobił na mnie wrażenia. Daleko mu do "Pikantnych historii dla...

Myślałam, że trzeci tom wokół tego samego tematu okaże się nudny. Wtórny po prostu, ponieważ znowu pojawia się "literatura kobieca". Jednak nie. Fabuła ciekawie zapleciona, bohaterowie z krwi i kości. Wchodzimu głebiej w proces tworzenia książki. Ciekawe. Zakończenie zaskakujące, a przed zakończeniem parę bardzo dobrych scen. Generlanie warto.

Najlepsze były warsztaty pisarskie. Podbała mi się też bohaterka Anna. Akcja poplątana ale latwos sie połapać. Polceam!

Dyskusje

• 2018