Rodzina O. Sezon I. 1968/69

literatura polska
Znak Literanova
literatura piękna
literatura polska

Miła w czytaniu, wielowątkowa historia osób związanych z tytułową Rodziną O. Każdy członków tej rodziny ma tutaj swoją historię, która wpleciona jest w nurt wydarzeń historycznych. Wielkiego WOW nie ma ale z chęcią przeczytałabym o dalszych losach tej rodziny.

Ta książka, to przeplataniec historii bohaterów. Narodziny, życie, śmierć. Czasem brutalna, jak to życie. Czasem zabawna.
Ciekawa, wciągająca., ale bez efektu WOW.

Ponoć nie powinno oceniać się książki po okładce. Trudno jednak nie kierować się schematem, powstałym było nie było z długoletniego czytelniczego doświadczenia. Zaiste, czegóż by można oczekiwać po trywialnej okładce, równie trywialnym tytule z pogłębiającym jeszcze to wrażenie dopiskiem „serial”? Ot lekka kobieca literatura, okraszona jakimś tam dramatem, być może...

Ja też nie od początku byłam zachwycona książką. Bardzo się jednak cieszę, że przebrnęłam przez pierwszą połowę, bo w drugiej nie dało już się od niej oderwać. Dzieło wciąga, zaskakuje, wzbudza podziw dla autorki. Nie widzę jednak informacji o kontynuacji. Pani Ewo, czekamy!!!

Wielu bohaterów, każdy ze swoją historią, a te splatają się ze sobą, jak to w serialu tv. Czytałam z zaciekawieniem, aczkolwiek powieść nie wywarła na mnie niezapomnianego wrażenia.

tu jest wszystko
śmiech i łzy
radość i ból
nienawiść i nadzieja ...

Na półkach: , , , ,

Niestety nie dałam rady dokończyć. Dla mnie książka jest przytłaczająca.

Ciekawa konstrukcja, fabuła zaskakuje i wciąga, intryguje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Historia rodziny Opolskich, historia trudna, dająca do myślenia. Bohaterowie książki warci uwagi, polecam lekturę.

Dużo się dzieje w rodzinie Opolskich. Perypetie miłosne, rodzinne, życiowe.
Jak w serialu.
Tu ktoś kogoś kocha, a tam nie.
Tu ktoś kogoś nienawidzi na śmierć i życie, a tam inny ktoś żyć nie może trapiony wyrzutami sumienia.
Ta zdradza owego, a ów zdradza ową.
Tu jakaś ciąża z zaskoczenia, a tam takie samo ojcostwo.
Dużo się dzieje w Rodzinie O.
Przy setnym odcinku, przy...

Ewa Madeyska "kupiła" mnie kiedyś swoją "Katonielą" , "Rodzina O." sprawiła ,że stałam się jej fanką.
Rewelacyjna książka z kalejdoskopem świetnie nakreślonych postaci, historią przemyślaną od pierwszej do ostatniej strony, z literackim pazurem. Nie mogłam się oderwać i mam nadzieję,że nie będę musiała długo czekać na kolejny tom.

• 2018
  • 2019