Lato z ciotką spirytystką

Okładka książki Lato z ciotką spirytystką
Danuta Korolewicz Wydawnictwo: Lucky kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lucky
2018-07-12
2018-07-12

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

"Czy lato spędzone u ciotki i wakacyjna praca muszą być nudne?"

Sposób pisania pani Danuty Korolewicz powoduje, że jej książki czyta się lekko i bardzo dobrze i miło spędza się czas przy lekturze. "Lato z ciotkę spirytystką" to bardzo ciekawa komedia obyczajowa z wątkiem kryminalnym.
Magda właśnie rozstała się z chłopakiem i zamiast jechać z nim na Mazury, wakacje musi spędzać sama w Toruniu. Nieoczekiwanie dzwoni do niej ciotka z propozycja pracy na wakacje. Z powodu urlopu bibliotekarki Magda mogłaby pracować przez dwa miesiące. Chociaż dziewczyna jeszcze nigdy nie pracowała (wciąż studiuje), to pomyślała, że praca w małej bibliotece będzie dobrym lekiem na złamane serce.
Ciotka Magdy jest znana w miasteczku, a w każdy czwartek urządza seanse spirytystyczne, na których spotyka się grupka osób. Tym razem i Magda ma wziąć udział w takim spotkaniu i chociaż nie ma na to zbytniej ochoty, to nie chce sprawić ciotce przykrości. Tym bardziej, że właśnie jej ciotka jest nie tylko organizatorką tych seansów, ale również medium.

"Nie każdy może być medium, często podszywają się pod nie oszuści, a prawdziwe medium, ja ja - oświadczyła z duma ciotka - zdarza się niezwykle rzadko i nawet jemu nie zawsze udaje się przywołać ducha konkretnej osoby. Duchy objawiają się same. Są przekorne, a bywają i złośliwe."

Praca w bibliotece wydaje się być dość prostą sprawą, lecz Magdę pociągają tajemnicze podziemia w budynku ratusza, gdzie mieści się też biblioteka.
Ciotka zabrania jej wchodzenia do piwnic, lecz im bardziej zniechęca dziewczynę, tym bardziej ona chce tam dotrzeć.
Niespodziewanie podczas seansu wydarzy się dość tragiczne wydarzenie, które zapoczątkuje lawinę nieprzewidzianych a nawet niebezpiecznych sytuacji. Do Magdy dołączy również Dorota, jej przyjaciółka, i już samo jej pojawienie się w domu ciotki sprawi, że wszystko bardziej się zagmatwa. Dziewczyny będąc w piwnicy obok biblioteki, znajdują piękny dywan należący do burmistrza a w nim... nieboszczyka..., i same mogą być teraz w niebezpieczeństwie.
Nie brakuje w tej książce również zabawnych sytuacji, a nawet bywa bardzo romantycznie. Nie można się nudzić podczas tej lektury, akcja biegnie bardzo szybko i tylko moim zdanie zakończenie jest zbyt banalne.
Bohaterzy dobrze wykreowani, chociaż moim zdaniem z Magdy autorka zrobiła taką słodką idiotkę o małym rozumku. Myślę, że tak naiwną dziewczynę jest bardzo trudno spotkać, no ale może się mylę. Na szczęście pozostali bohaterowie nadrobili jakby myśleniem za Magdę. Chociaż z drugiej strony, gdyby wszyscy mijający się z prawem byli tak nieostrożni jak w tej książce, to policjanci nie mieliby co robić.
Jednak ogólnie historia opowiedziana w tej powieści jest bardzo ciekawa i dość zabawna.

"Czy lato spędzone u ciotki i wakacyjna praca muszą być nudne?"

Co tu można powiedzieć o takiej książce? Lekka i przyjemna lektura, w której jest malutki wątek kryminalny.
Dwie młode dziewczyny i ich ciotka zostają wplatane w aferę w małym miasteczku, aferę kryminalna. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest nieboszczyk. Do tego seanse spirytystyczne, podczas których wywołany duch chce powiedzieć prawdę. Nie dochodzi do tego, ponieważ ... no właśnie! Sami musicie się dowiedzieć. Moim zdaniem przyjemna lektura na leniwe popołudnie :)

Czy lato u ciotki i wakacyjna praca muszą być nudne?

Magda, studentka z Torunia, spędza wakacje u ciotki spirytystki w malowniczym miasteczku, pracując na zastępstwo w miejscowej bibliotece. Spokój letnich dni zaburzają przerażające wydarzenia, w których centrum nagle znajduje się dziewczyna. Wraz z przyjaciółką rozpoczynają ryzykowne śledztwo na własną rękę…

Czy w sennym miasteczku nad Wisłą działa przestępczy gang?

I czy Magda oprócz rozwiązania zagadki kryminalnej znajdzie… miłość

Czy lato u ciotki i wakacyjna praca muszą być nudne?

Czy w sennym...

Książka, która raczej nigdy by się nie znudziła, bez względu na to ile stron by nie miała :) Autorka stworzyła bardzo ciepłą historię o perypetiach pewnej szalonej dziewczyny, Magdy, która raczej nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu choćby przez minutę :D Oczywiście, stwarza pozory, przyjmuje posadę zwykłej bibliotekarki, jednak to co z początku wydawało się spokojną pracą o jakiej marzy prawie każdy książkoholik okazuje się śmiertelnie niebezpieczną. Do Magdy dołącza jej przyjaciółka, Dorota i razem próbują rozwikłać kryminalną zagadkę, przy okazji wpadając w szereg niebezpiecznych sytuacji. W międzyczasie Magda się zakochuje w... księdzu i walczy z tym uczuciem, bowiem wie, że to tak nie wypada duchownego obdarzać jakimś gorącym uczuciem. Nie zabrakło tutaj zabawnych scen czy dialogów, podczas lektury nie da się nudzić, a z racji tego, że akcja rozgrywa się podczas gorącego lata to jeszcze bardziej rozgrzewa ona nasze serca i ciała w te nieprzyjemne i chłodne dni :)

Najnowsza powieść Danuty Korolewicz to bardzo fajna komedia z wątkiem kryminalnym. To taka książka, przy której nie sposób się nudzić i tylko i wyłącznie świetnie spędza się przy niej czas. Jest to naprawdę zabawna historia, która opowiada perypetie Magdy, która spędza wakacje u swojej ciotki spirytystki. Tak naprawdę nie są to takie normalne wakacje, gdyż dziewczyna dostaję pracę w małej bibliotece. Jej ciotka Waleria w każdy czwartej organizuje seanse spirytystyczne, na których spotyka się miejscowa elita. Zapowiada się ciekawie prawda? Na jednym z takich seansów dzieje się coś dziwnego… Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co takiego się wydarzyło i co wspólnego ma z tym wszystkim Magda, musicie przeczytać tę wciągającą i zabawną powieść.

Kreacja bohaterów wyszła autorce bardzo dobrze. Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje Waleria, która jest bohaterką oryginalną i dość nietypową, a jej niecodzienne zainteresowania wnoszą do książki coś nowego i niesamowicie ciekawego. Autorka nie poskąpiła uwagi żadnemu z bohaterów, bo zarówno główne postacie, jak i te drugoplanowe są wyraziste oraz charakterystyczne i każda z nich wnosi do tej opowieści coś swojego i zarazem ważnego.

W książce pojawia się także wątek miłosny. Jaki? Tego już Wam nie zdradzę ;) Opisując go, za dużo bym Wam zdradziła, a nie taki jest mój zamiar.

Lato z ciotką spirytystką to powieść, przy której naprawdę będziecie się świetnie bawić, a uśmiech do samego końca nie będzie schodził Wam z twarzy. To świetna komedia z zaskakującym wątkiem kryminalnym. Będzie tajemniczo, będzie zaskakująco, a nawet i emocjonująco, czyli tak jak lubię najbardziej. To lektura idealna na każdy czas. Dobra zabawa gwarantowana!

Nie polecam, szczerze nie polecam tyle w zasadzie mam do powiedzenia na temat tej pozycji. Ta książka jest tak słaba że nie warto pisać o niej nawet słowa a ten kiczowaty wątek miłości Magdy i udawanego wikarego jest poniżej wszelkiej krytyki, zresztą cały wątek wikarego jest bezsensowny i nielogiczny. On w tej książce nie podaje się za księdza tylko jest księdzem (odprawia msze itd.) a ja pytam jakim cudem mógł nim być skoro nim nie jest.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wakacje i lato – wolny, beztroski czas. Czas, który przeważnie przeznaczamy na odpoczynek, którego bardzo brakuje nam w ciągu roku. Planujemy ciekawe podróże – te bliższe i dalsze, nadrabianie lektur i spędzanie czasu z rodziną oraz znajomymi.

Czy młoda osoba, która wyjeżdża na wakacje do swojej ciotki zamieszkującej nieduże miasteczko może spodziewać się ciekawych wrażeń? Przeważająca większość młodych ludzi na samą myśl spędzania swojego wolnego czasu u kogoś z rodziny niezaprzeczalnie dostaje gęsiej skórki. Co bowiem może się wydarzyć w niewielkiej mieścinie, w której hula wiatr i spokojnie toczy się życie?

Magda – młoda dziewczyna, która pochodzi z Torunia właśnie rozpoczyna swoje wakacje. Niefortunnie się złożyło, że rozstała się z chłopakiem. Postanawia więc odciąć się od wszystkiego i zapomnieć o swojej nieszczęśliwej miłości. Dziewczyna nie należy do tych długo użalających się nad sobą i sprawia wrażenie energetycznej i pozytywnie nastawionej do życia młodej osoby. Magda postanawia więc wyjechać do swojej ciotki, która mieszka w niedużym miasteczku niedaleko Torunia. Jak postanowiła, tak zrobiła – spakowała walizki i ruszyła w drogę. Już przecież nic gorszego od złamanego serca w spokojnej i uroczej miejscowości nie mogło jej spotkać. Jednak, gdy dociera na miejsce stwierdza, że wcale nie jest tak cicho i spokojnie jak miało być, a w dodatku ktoś prawie przejeżdża jej po nogach na ulicy! A to wszystko dopiero początek niefortunnych, niekiedy zabawnych, a jednocześnie tajemniczych i podejrzanych wydarzeń...

„Lato z ciotką spirytystką” Danuty Korolewicz to bardzo zabawna i ciekawa historia, która mnie wciągnęła. To napisana lekkim językiem opowieść, którą bardzo przyjemnie się czyta. Śmiałam się pod nosem z perypetii Magdy, jej ciotki oraz innych ciekawych i żywiołowych bohaterów książki. Lektura ta sprawiła mi ogromną frajdę i przyjemność – miałam poczucie bardzo mile spędzonego czasu. Autorka stworzyła niebanalną humorystyczną opowieść, która wciąga już od pierwszych stron. Mam bardzo pozytywne wrażenia po lekturze i chociaż lato już prawie się kończy to cieszę się, że mogłam przeczytać „Lato z ciotką spirytystką”. Oby więcej takich historii.

Polecam książkę „Lato z ciotką spirytystką” wszystkim, którzy pragną przeczytać zabawną lekturę z wątkiem kryminalnym w tle. Nie zaznacie tutaj nudy!

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Danuty Korolewicz dlatego chętnie przyjęłam propozycję od wydawnictwa Lucky aby zrecenzować tę książkę.

Główną bohaterką książki jest Magda - młoda studentka mieszkająca w Toruniu, która planowała wyjechać ze swoim chłopakiem na Mazury, lecz gdy związek się rozpada niespodziewanie dostaje propozycję pracy wakacyjnej od swojej ciotki w bibliotece miejskiej w Warbie. Bez wahania się zgadza i już w tym samym dniu jedzie do małej miejscowości, ale nie spodziewa się co na nią tam czeka.
Ciotka Magdy - Waleria jest miłą, starszą Panią. Co tydzień, w czwartek organizuje seanse spirytystyczne na których spotyka się cała miejscowa elita. W pewien czwartek na seansie dzieje się coś dziwnego. Co się stało? Co łączy Magdę z tymi wydarzeniami? Dowiecie się czytając tę książkę...

Najnowsza książka Danuty Korolewicz łączy w sobie wiele gatunków. Przede wszystkim jest to komedia, ale z wątkiem kryminalnym. Akcja przebiega z nutką tajemniczości i czytelnik z każdą kolejną stroną jest coraz bardziej ciekawy co wydarzy się dalej. Opisy sytuacji nasycone są emocjami w taki sposób, iż osoba czytająca czuje się jakby była w środku tej sytuacji.

Książka napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Dialogi nie są wyimaginowane lecz prowadzone są w sposób naturalny.

Osobiście książkę polecam na popołudnie z herbatą pod kocykiem.

Moja ocena: 9/10

Do przeczytania.

Do przeczytania.

Świetna, lekka i przyjemna. Idealna na letnie wieczory i chwilę relaksu. Polecam