Roztańczona krew

Patronat LC
Gard Sveen Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Tommy Bergmann (tom 3) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Blod i dans
Karolina Drozdowska
Media Rodzina
detektyw kryminał literatura norweska mord rytualny sekta skandynawski kryminał śledztwo wyścig z czasem zaginięcie
Blod i dans
Tommy Bergmann (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Karolina Drozdowska
Gorzka Czekolada

Na półkach: , , , , , , , , ,

Może ten kryminał nie jest do końca idealny ale podobał mi się. Potrafił utrzymać mnie w napięciu i niepewności odnośnie tego co wydarzy się na kolejnej stronie. Mam trochę zastrzeżeń odnośnie głównego bohatera ale nie wykluczam, że kiedyś przeczytam coś jeszcze tego autora.

Wciąga od pierwszej strony. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, nie ostatnie. Co ważne, bohaterowie mnie intrygowali. Zakończenie lekko zaskakuje.

Kryminał na raz-dwa.

Przyjemny, wciągający, w sam raz na kilka seansów szybkiego czytania ;) - taki to właśnie kryminał ;) Skandynawski styl pisania tego rodzaju książek, jak widać, w dalszym ciągu może się sprawdzać na papierze :)

Tommy Bergmann, jako śledczy, nie pierwszy raz pojawia się na kartach książek Garda Sveena. Tym razem przyjdzie mu rozwiązać zagadkę, która...

Fajna i szybka do poczytania, akcja mało skomplikowana wręcz reporterski styl, suchy nie bawiący się w opisy odczuć, przyrody i wyposażenia pomieszczeń, jednakże nieodparty urok i jedyny w swoim rodzaju dystans do rzeczywistości. Polecam, na pewno przeczytam dwie poprzednie części i sięgnę po kolejne.

Jeżeli kiedykolwiek polegaliście na policji w jakiejkolwiek sprawie i zawiedliście się bardzo, to niestety mogliście trafić na funkcjonariusza, który w większości prowadzi swoje sprawy „na odwal się”.
Zdarzają się jednak niekiedy prawdziwi wyjadacze, którzy wiele lat przepracowali w swojej profesji i każdą sprawę potrafią rozwiązać. Nawet jeżeli w przestępstwo jest...

Trzyma w ciągłym napięciu, do końca nie wiadomo kto jest głównym zbrodniarzem i na koniec powieść zaskakuje. Tylko trochę za krótka jest ;) Główny bohater troszeczkę jakby inny niż w poprzednich tomach, ale przynajmniej rzadko jest o Hege. Zawiera on interesującą znajomość ;) Bardzo ciekawy też motyw o sekcie, ale też przerażający - to co wyznają i to co robią. Kolejna...

Dyskusje

• 2018
  • Moje
  • Skandinavia-Norge
  • ⚓ Thriller, kryminał, sensacja
  • 9o) 02. Luty
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Roztańczona krew