Bezdech

Patronat LC
kryminał, sensacja, thriller
2018-04-04
afera polityczna korupcja kryminał literatura polska oszustwo policjant policjantka polityka szantaż śledztwo Warszawa zabójstwo zemsta

Dużo za dużo polityki, za mało thrillera. Może dla kogoś być to zaletą, ale dla mnie nie.

Dobra, mocna historia. Porządny kryminał, przy którym można się trochę pobać.

Świetny kryminał z politycznym tłem. Bardzo szybko go pochłonęłam, ponieważ ciężko mi było oderwać się od lektury. Główna bohaterka - podkomisarz Olga Suszczyńska, od razu wzbudziła moją sympatię. Na pewno sięgnę po kolejne powieści Grzegorza Kapli, gdyż jego styl pisania bardzo przypadł mi do gustu.

Autorowi muszę "podziękować" za nieprzespaną noc. Nie tylko z powodu lektury a le także emocji już po zakończeniu. Pan Kapla buduje swoje postacie w taki sposób, że daje nam szansę poznać genezę kształtowania się charakterów. Potem te charaktery są motorem napędowym akcji. Warto przeczytać.

Książka mocna, ciężka w odbiorze, ale też prezentuje całkiem niezłą historię

Dobra opowieść. Dialogi, opisy, klimat.
Można się w pewnym momencie połapac kto, co i dlaczego, ale nie umniejsza to przyjemności czytania.
Bardziej mi się podobała niż niejedna książka najpoczytniejszego autora, if you know what I mean... :)

Trudno tę książkę nazwać kryminałem. Bardziej jakies polityczno historyczne dywagacje, które zaciemniają całą treść. Sam pomysł ciekawy na wątek kryminalny, jednak cała reszta tylko psuje efekt. Trudno mi się czytało, a samo zakończenie kompletnie nijakie. Zawiodłam się.

Gdyby tak oddzielić część książki "Teraz" od "Kiedyś" i w tym kryminale zostawić tylko część "Teraz" - to byłby to niezły kryminał początkującego pisarza kryminałów, czyli można by zaakceptować formę, przezroczyste, a mimo to irytujące postaci, brak przypisów, zakończenie bez ładu i składu. A tak niestety mamy arcynudną treść z bardzo mocno wyczuwalną depresją autora i jego...

Podcza lektury przyszlo mi na mysl, ze tytul tej ksiazki nawiazuje do sposobu, w jakim ja czytalem - „na bezdechu”: tak byla wciagajaca i trzymajaca w napieciu:). Forma kryminalu mnie generalnie nie kręci. Moja opinia jest taka, ze wiele z nich charakteryzuje sie mniej lub bardziej nieprawdopodobnymi zdarzeniami, brakiem logiki w sekwenicji dzialan tego lub innego...

Nie mogłam się oderwać, chociaż czasami trochę bolało..

• 2018
  • 2019