Bezdech

Okładka książki Bezdech Grzegorz Kapla Patronat LC

więcej Więcej

Książka Grzegorza Kapli "Bezdech" jest trochę zawiłą jak dla mnie i czasem nie potrafiłam się odnaleźć w akcji. Nie jest zła, bo przeczytałam do końca, a to już jest na plus dla książki. Spodobała mi się postać Serbii, czyli Olgi i za to kolejny plus. Dla ciekawych książki - polecam 😉, a szczegółów nie zdradzę 😁

Ależ to jest niedobra książka. Przede wszystkim - to żaden kryminał. Dwa niepowiązane wątki, które rozwiązują się w zasadzie same, bez większego wkładu bohaterów. Wybitnie irytujący bohaterowie. Klisze i stereotypy. Fatalny język. Beznadziejne zakończenie. Całkowita strata czasu. .

Wciąga,intryguje,chciałam wiedzieć co będzie dalej. Zakończenie zaskakuje,ale nie został rozwiązany pewien wątek który interesował mnie najbardziej,zobaczymy jak temat będzie rozwijał się w dalszych częściach.

Bardzo dobry kryminał z zarysem historycznym, kulturowym i politycznym. Historia bardzo wciągająca splatająca ze sobą dwie niejednoznaczne zagadki. Polecam!

Książka napisana dobrym stylem, więc pod tym względem nie mam się do czego przyczepić.

Bohaterowie niby są charakterni, ale mi jednak czegoś zabrakło, być może w książce jest za duży położony nacisk na nich zamiast na fabułę.

Fabuła byłaby ciekawa, gdyby nie to, że tak naprawdę mało w niej kryminału. Bardziej skupiamy się na polityce i historycznym wątku, co dla mnie...

Dużo za dużo polityki, za mało thrillera. Może dla kogoś być to zaletą, ale dla mnie nie.

Dobra, mocna historia. Porządny kryminał, przy którym można się trochę pobać.

Świetny kryminał z politycznym tłem. Bardzo szybko go pochłonęłam, ponieważ ciężko mi było oderwać się od lektury. Główna bohaterka - podkomisarz Olga Suszczyńska, od razu wzbudziła moją sympatię. Na pewno sięgnę po kolejne powieści Grzegorza Kapli, gdyż jego styl pisania bardzo przypadł mi do gustu.

Autorowi muszę "podziękować" za nieprzespaną noc. Nie tylko z powodu lektury a le także emocji już po zakończeniu. Pan Kapla buduje swoje postacie w taki sposób, że daje nam szansę poznać genezę kształtowania się charakterów. Potem te charaktery są motorem napędowym akcji. Warto przeczytać.

Książka mocna, ciężka w odbiorze, ale też prezentuje całkiem niezłą historię

• 2018
  • 2019