Bezdech

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Ależ to jest niedobra książka. Przede wszystkim - to żaden kryminał. Dwa niepowiązane wątki, które rozwiązują się w zasadzie same, bez większego wkładu bohaterów. Wybitnie irytujący bohaterowie. Klisze i stereotypy. Fatalny język. Beznadziejne zakończenie. Całkowita strata czasu. .

Bardzo dobry kryminał z zarysem historycznym, kulturowym i politycznym. Historia bardzo wciągająca splatająca ze sobą dwie niejednoznaczne zagadki. Polecam!

Książka napisana dobrym stylem, więc pod tym względem nie mam się do czego przyczepić.

Bohaterowie niby są charakterni, ale mi jednak czegoś zabrakło, być może w książce jest za duży położony nacisk na nich zamiast na fabułę.

Fabuła byłaby ciekawa, gdyby nie to, że tak naprawdę mało w niej kryminału. Bardziej skupiamy się na polityce i historycznym wątku, co dla mnie było wadą, bo jednak nie tego oczekiwałam. Zakończenie takie sobie, mogło być zdecydowanie lepsze.

Jedynym słowem książka mnie rozczarowała, natomiast nie jest ona zła, powiedziałabym, że jest raczej średniawa. Jeśli jesteście fanami wątków politycznych czy historycznych to myślę, że może wam przypaść do gustu.

Dużo za dużo polityki, za mało thrillera. Może dla kogoś być to zaletą, ale dla mnie nie.

Dobra, mocna historia. Porządny kryminał, przy którym można się trochę pobać.

Dobra, mocna historia. Porządny kryminał, przy którym można się trochę pobać.

Świetny kryminał z politycznym tłem. Bardzo szybko go pochłonęłam, ponieważ ciężko mi było oderwać się od lektury. Główna bohaterka - podkomisarz Olga Suszczyńska, od razu wzbudziła moją sympatię. Na pewno sięgnę po kolejne powieści Grzegorza Kapli, gdyż jego styl pisania bardzo przypadł mi do gustu.

Wciąga,intryguje,chciałam wiedzieć co będzie dalej. Zakończenie zaskakuje,ale nie został rozwiązany pewien wątek który interesował mnie najbardziej,zobaczymy jak temat będzie rozwijał się w dalszych częściach.

Książka Grzegorza Kapli "Bezdech" jest trochę zawiłą jak dla mnie i czasem nie potrafiłam się odnaleźć w akcji. Nie jest zła, bo przeczytałam do końca, a to już jest na plus dla książki. Spodobała mi się postać Serbii, czyli Olgi i za to kolejny plus. Dla ciekawych książki - polecam 😉, a szczegółów nie zdradzę 😁

Przeszłość i teraźniejszość, bez pierwszej nie ma tej drugiej. To moje pierwsze spotkanie z autorem i chociaż książka ma trochę niedociągnięć to przeczytam kolejną. Po pierwsze język - czasami za łopatologiczny, zdania proste, urwane, czasami zbyt potoczne - może trzeba się przyzwyczaić? Druga kwestia zbyt wiele niewyjaśnionych sytuacji - poza głównymi wątkami, poboczne historie bohaterów - niby coś napisane, ale niedopowiedziane. Może w kolejnych częściach się wyjaśni.

Świetnie mi się czytało. Książka,ktora wciągnęła mnie bez reszty.
Podobały mi się w niej wątki polityczne.
Rozwiazywnie dwóch zagadek jednoczenie.
Retrospekcje wtedy i powrót do teraz miały swój urok. Zdaję sobie sprawę,ze momentami była 'przegadana' ale w ogóle mi to nie przeszkadzało.
Polecam.

Świetnie mi się czytało. Książka,ktora wciągnęła mnie bez reszty.
Podobały mi się w niej wątki polityczne.
Rozwiazywnie dwóch zagadek jednoczenie.
Polecam.

Dodaj cytat z książki Bezdech