Gdzie jest prezydent

Karolina Rybicka-Tomala
Karolina Rybicka atak terrorystyczny USA prezydent

Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Ocena 7,2
Córka prezydenta Bill Clinton, James...
Okładka książki Diana, William, and Harry: The Heartbreaking Story of a Princess and Mother Chris Mooney, James Patterson
Ocena 0,0
Diana, William... Chris Mooney, James...
Okładka książki Max Einstein ratuje przyszłość Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 7,0
Max Einstein r... Chris Grabenstein, ...
Okładka książki Run Rose Run Dolly Parton, James Patterson
Ocena 0,0
Run Rose Run Dolly Parton, James...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Jedyny taki kraj

1643 492 133

Na półkach: , , , ,

Byłam zaintrygowana tym tytułem, ponieważ byłego Prezydenta USA Bila Clintona nie znałam od strony pisarskiej zwłaszcza powieści sensacyjnych.

Książka opowiada o ataku cyberterrorystycznym na USA oraz próbie jego powstrzymania przez Prezydenta oraz najlepszych hakerów na świecie. Czy im to się uda oto jest pytanie.

Książka jest spójna, napisana dość prostym językiem. Dobrze się przy niej bawiłam, spędziłam przy niej kilka wieczorów.

Książka jest spójna, napisana dość prostym językiem....

Ależ ja miałam oczekiwania! Współautorem były prezydent, Biały Dom stanie przede mną otworem, będę z nim przemierzać korytarze, poznam jakieś sekrety, będzie się działo. Wyobrażałam sobie, że książka usatysfakcjonuje mnie od strony poznawczej co najmniej tak, jak „Konklawe” Harrisa (oj! ta to usatysfakcjonowała!). A tymczasem nic z tego. Czułam się, jakbym oglądała kolejny film sensacyjny ze średniej lub niższej półki, takie trochę odgrzewane kotlety. Od strony fabuły - może być, dużo się działo, ale temat trochę oklepany. Terroryści, atak na internet i sieć. Do tego kryształowy prezydent Stanów Zjednoczonych, taki co to niczego się nie boi i najdzielniejszym z dzielnych zuchów jest. Coś jakby Harrison Ford z filmu „Air Force One”.
Książka uświadamia jak bardzo jesteśmy zależni od komputerów i do czego mógłby doprowadzić cyberatak. Ale… to już było. Dużo większe wrażenie zrobił na mnie „Blackout”.
Mimo to czyta się nieźle, cały czas coś się dzieje, postaci nie irytują, zakończenie zaskakuje.
Można przeczytać. Choć poniżej moich wygórowanych oczekiwań.

Książka napisana bardzo poprawnie, potrafi w nie których momentach naprawdę zaciekawić, szkoda tylko, że w niektórych. Temat ciekawy, troszkę przesadzony. Oczywiście zakończenie przewidywalne.

Książka bardzo specyficzna, a przy tym niesamowicie ciekawa. Jest czymś zupełnie innym od powszechnie znanych tego typu książek. Na pewno nie przypadnie do gustu każdemu, natomiast mi bardzo się podobała.

Dosyć ciekawa. Wartka akcja. Opisy nie nużą.
Ale po przeczytaniu "Co się stało?" Hillary Clinton - mam nieodparte wrażenie, że czuć tutaj też jej pióro, a w szczególności w ostatnim rozdziale, a nawet Epilogu.
Z czystym sumieniem POLECAM.

Dosyć ciekawa. Wartka akcja. Opisy nie nużą.
Z czystym sumieniem POLECAM.

„Rozkoszuj się tym spokojnym porankiem, (…)
Bo kiedy jutro o tej porze wzejdzie słońce (…)
Spokój będzie tylko wspomnieniem.”

Były prezydent najpotężniejszego państwa na świecie oraz jeden z największych twórców bestsellerów kryminalnych i thrillerów połączyli siły i powstała ta książka.
Z góry wiadomo, że w powieści znajdziemy sporo szczegółów dotyczących funkcjonowania Białego Domu i panujących tam zasad plus do tego fabuła.
Liczyłem na książkę przynajmniej na poziomie thrillera politycznego Toma Clancy’ego, a otrzymałem:
Dzielnego prezydenta USA – Jonathana Duncana– byłego Rangersa biorącego udział w Pustynnej Burzy gdzie został ranny i pojmany do niewoli ale mimo tortur nie zdradził tajemnic swego kraju.
Tym razem jako cudowny prezydent dla ratowania swojego kraju przed terrorystami i ich cyber atakiem jest gotów poświęcić własną karierę polityczną - za próby porozumiewania się z najgroźniejszym terrorystą grozi mu impeachment oraz życie – rezygnując z ochrony Secret Service wystawia się na świszczące kule. Aby jednak ocieplić wizerunek prezydenta IronMana pokazany jest również jako wdowiec, który po śmierci żony na raka sam wychowuje córkę i boryka się z własną chorobą krwi.
Pompatyczne tony jak w amerykańskich filmach klasy B lub C.
Fabuła dość oklepana ale w ciekawy sposób przedstawiona, do tego krótkie rozdziały i szybka akcja, choć wiele razy przewidywalna.

„Rozkoszuj się tym spokojnym porankiem, (…)
Bo kiedy jutro o tej porze wzejdzie słońce (…)
Spokój będzie tylko wspomnieniem.”

Bill Clinton oraz James Patterson - " Gdzie jest prezydent"
Każdy z nas lubi mieć swój autorytet. I każdy z nas dąży do ideału. Modele dzisiejszego świata Europy a Stanów Zjednoczonych są zupełnie inne. Inna jest mentalność ludzi i nastawienie do pozycji patriotycznej jak i do polityki prowadzonej w określonym państwie. Amerykanie właśnie w taki sposób widzą świat, w jaki przedstawił go James Patterson i wcale tego nie krytykuję. Ich prezydent jest ich autorytetem. Jeśli by nie był nie wybrali by go na takie stanowisko. I na pewno spotyka się to z ogromną ilością sprzeciwów i manifestacji nie tylko w głowach ale i w ludzkich czynach.

Relacje na linii Stany Zjednoczone-Rosja-Chiny-Korea Północna, zostały już wielokrotnie opisane. Więc temat nie jest ogromnie zaskakujący. Wielokrotnie słyszymy o zagrożeniu i działaniach prowadzonych poprzez państwa rozmieszczone po całym świcie. Jesteśmy świadomi zagrożeń ze strony cyfryzacji, komputerów ale i ze strony terroryzmu. Pomimo sprzeczności, to wszystko bardzo się ze sobą łączy. Pokazanie prawdziwej historii i opisanie jej niejako "od środka" jest także potrzebne. Dużo faktów z tej książki mnie zaskoczyło, ale także i niektóre nie były dla mnie zaskoczeniem w ogóle. Same opisy Białego Domu i funkcjonowania są bardzo fascynujące. Faktem jest, że każde fakty i spojrzenia nie mogą być zupełnym oddaniem rzeczywistości. Każdy widzi ją w innych barwach.

Nie mniej jednak spojrzenie Polaka na taką historię jest zależna od osoby. I nie mogę powiedzieć, że ta książka jest zła. Jest pełna wiedzy i wydarzeń, o których połowa społeczeństwa nie ma bladego pojęcia. Czasami niedopowiedziane, czasami owiane tajemnicą. To na pewno dzięki współpracy z Billem Clintonem, który musiał posłużyć Pattersonowi jako główne źródło informacji. To jego prezydencka kadencja dostarcza nam wiele wątków. Przesłuchania, naginanie prawa, komisje, podejmowanie decyzji, ukazanie pracy służb specjalnych, opisy miejsc, praca prezydenckich doradców tego wszystkiego można dowiedzieć się z tej książki. Uważam, że nawet nielubiący tematy polityki mogliby się tym zainteresować. Bo dla przeciętnego człowieka, takie tematy są fascynujące.

Rozdział po rozdziale jesteśmy co raz bardziej zainteresowani, a akcja nie pozwala na nudę. Patterson trzyma niekiedy w napięciu i dobiera idealne słownictwo.

"Gdzie jest prezydent" to powieść dla ciekawych świata i pragnących informacji. Znajdziemy tam drogi mniej i bardziej polityczne. Bo przecież nawet prezydent jest człowiekiem. Czy nie ciekawie jest zobaczyć jak wygląda jego codzienność? A także jak mocno musi wspierać bohaterów, walczących zarówno z zagrożeniem, jak i własnymi słabościami oraz emanujących chęcią rozwinięcia nad ukochanym narodem parasola ochronnego.

Jeśli czujesz, że to dla Ciebie to przeczyta, jeśli za ciężkie - sięgnij po coś innego. To kawał dobrze wykonanej Przez Pattersona, podpisane jego niezawodnym nazwiskiem.

Bill Clinton oraz James Patterson - " Gdzie jest prezydent"

Na półkach: , , , ,

"Gdzie jest prezydent?" to książka, o której mówił cały świat w 2018 roku. To był sensacyjny hit. Niezwykły duet stworzył podobno polityczny thriller dekady. Prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton jako pierwszy w historii rządzący tym krajem zdradził tajniki funkcjonowania Białego Domu Jamesowi Pattersonowi, co doprowadziło do stworzenia tak trzymającej w napięciu lektury.

Takie właśnie informacje czy może raczej opinie znalazłam na okładce książki - chcecie poznać moją opinię? Czy pokrywa się z powyższym?

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Jonathan Duncan ma zeznawać przed Izbą Reprezentantów, ponieważ zarzuca mu się działanie przeciwko bezpieczeństwu państwa i kontakt z najbardziej poszukiwanym na świecie tureckim terrorystą - Sulimanem Cindorukiem. Nikt jednak nie wie, że to Ameryka stoi w obliczu wielkiego zagrożenia, ale Prezydent nie może tego zdradzić.

W piątek jedenastego maja Prezydent rozmawia w cztery oczy z pewną młodą kobietą, dowiaduje się szokujących informacji, po czym... znika! Na dodatek nie chce ochrony udając się w sobie tylko znanym kierunku. Co było w tajemniczej kopercie, którą otrzymał? Szefowa personelu a zarazem najbardziej zaufana osoba wśród jego współpracowników - Carolyn Brock musi go kryć przed innymi, zwłaszcza przed panią wiceprezydent.

Z czasem Prezydent dowiaduje się, że w Białym Domu jest zdrajca, giną osoby z jego otoczenia i te, z którymi się spotyka, napięcie rośnie a jak przystało na Amerykę - uczestniczymy w strzelaninach, pościgach, ukrywaniu się, jednocześnie próbując odnaleźć zdrajcę, zapobiec atakowi terrorystycznemu a wszystko to w chwili, gdy Prezydent ma nawrót przewlekłej choroby i naprawdę kiepskie wyniki.

Naprzemiennie z akcją walki z wirusem, śledzimy również kobietę o ksywie Bach, która jest płatnym mordercą... Zabijała już na każdym kontynencie i nigdy nie spudłowała. Na kogo dostała zlecenie tym razem?

To naprawdę świetny thriller polityczny! Potężne państwo nagle staje się bezbronne w obliczu wirusa, który spowoduje, że zniknie wszystko. Sztab próbujący powstrzymać atak jest zrozpaczony, wyczerpany i wręcz zdesperowany. Brakuje pomysłów. W rękach Prezydenta i jego zaufanych ludzi spoczywa historia przyszłych pokoleń. Czy uda się przewidzieć ruchy wroga? Czy wszystko - jak w amerykańskich filmach - będzie rozstrzygało się do ostatniej sekundy? Czy może autorzy mieli inny pomysł?

Powiem jedno - zarówno sam finał jak i osoba zdrajcy mnie zaskoczyły, choć przynajmniej to drugie nie powinno. Cóż, dałam się zaskoczyć i kierowałam uwagę tak jak chcieli autorzy, w zupełnie inną stronę niż należało...
Pewnych wydarzeń czy wątków a nawet zachowań bohaterów można się domyślić, ale wielokrotnie nie ma się pewności czy Ameryka padnie na kolana...

Akcja wciąż przyspiesza, pojawiają się nowe informacje, chwilami opadają ręce, że nic nie da się zrobić, że to koniec... Nie wiadomo komu można ufać, jak odnaleźć prawdę, kto jest prawdziwym sprzymierzeńcem...

Podsumowując - "Gdzie jest prezydent" to doskonały thriller polityczny! Nie miałam jeszcze nigdy do czynienia z takim podgatunkiem, ale swój pierwszy raz uważam za bardzo udany. Świetny duet stworzył dzięki wyśmienitej wyobraźni przerażający, ale jednocześnie niezmiernie realny scenariusz fikcyjnych wydarzeń. Tajne operacje, ataki, trudne wybory i decyzje Prezydenta, w którego rękach spoczywa los milionów ludzi. Ponad pięćset stron wybornej akcji, o której nie opowiedziałam Wam nawet w malutkim ułamku, nie mogę zepsuć Wam lektury, którą gorąco polecam!

Albo Patterson tego nie napisał, albo już całkiem zszedł na psy. Dla mnie porażka totalna, nie dało się tego czytać. Nie polecam.

Bardzo dobra książka. Wciąga. Zakończenie zaskakujące, chociaż podejrzewałam, że "zdrajcą" jest osobą z bardzo bliskiego otoczenia Prezydenta.

James Patterson Gdzie jest prezydent Zobacz więcej
James Patterson Gdzie jest prezydent Zobacz więcej