Wyspa Camino

Patronat LC
John Grisham Wydawnictwo: Albatros Cykl: Camino Island (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Camino Island
Camino Island
Camino Island (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko

Świetny początek, dobre zakończenie i przeciętny środek. Czyta się to bardzo dobrze bo to Grisham, ale po pierwszych kilkudziesięciu stronach spodziewałem się petardy. Petardy nie było ale i tak oceniam dobrze.

Myślę, że autora nie trzeba nikomu przedstawiać. To ikona swojego stylu i mistrz w swoim fachu. Chociaż ta książka odbiega od jego poprzednich publikacji, to jest to kolejna przyzwoita powieść.

Tym razem zostajemy przeniesieni na inne podwórko, które przynajmniej mnie, mocno przypadło do gustu. Mamy tu wątek kryminalny oraz elementy obyczajówki i romansu. Wszystko w...

Porwałam się na Wyspę Camino. Miała być książka na wodach oceanu. No to jest.
Zdecydowalam się tym razem na audiobooka, i chociaż to jest z kategorii Thriller na legimi, to wcale bym tego nie powiedziała. Bardziej obyczajowka ze świata książkowego rynku.
Autor wziął na tapetę świat bibliofili z białymi krukami, starodrukami i innymi dziwactwami, które czasem...

Grishama zapewne większość kojarzy. Ja kiedyś czytałam serię o Theodorze Boone. Teraz przyszedł czas na "Wyspę Camino" -->

Poznajcie czterech złodziei: Denny'ego, Marka, Jerry'ego i Trey'a. To oni ukradli pięć oryginalnych rękopisów powieści F. Scotta Fitzgeralda (w tym "Wielkiego Gatsby'ego"). Dlaczego? Pieniążki. Szybko uciekają i ukrywają się w miejscu, gdzie nikt nie...

Kolejna świetna książka Johna Grishama, mistrza thrillerów prawniczych. Ta książka może nie zalicza się do tego gatunku, ale świetnie się ją czyta, utrzymuje w zaciekawieniu do ostatniej strony. Przenosi w świat rzadkich książek, białych kruków, pierwszych wydań, pisarzy, księgarzy i antykwariuszy. Do tego złodzieje, paserzy i mnóstwo sekretów. Książka godna polecenia :)

Bez sądu bez procesu i adwokatów a książka ciekawa i wciągająca.

Dobrze wiedzieć, że Grisham się nie popsuł. A jeszcze lepiej, że potrafi pisać równie dobrze historie poza salą sądową :) Nie zmarnujecie czasu

Wciągająca, miło się czyta zapominając o codzienności. Główna bohaterka w celu ratowania swej trudnej sytuacji finansowej dostaje niecodzienna ofertę od firmy ubezpieczeniowej i musi zmierzyć się z przebiegłym księgarzem, który handluje wyjątkowymi książkami.

Na półkach: , , , ,

Podobał mi się zwłaszcza fragment o życiu na Camino, choć jest najmniej grishamowski z całej tej opowieści. Polecam jako lekką rozrywkę, nie polecam na rozpoczęcie lektury dorobku Grishama (zacznijcie od Klienta, Ławy przysięgłych czy Czasu zabijania).

Sensacja z książkami w tle. Zdecydowanie wolę "starego" Grishama

Dyskusje