Czas przeszły

Okładka książki Czas przeszły
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 23) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2019-01-01
Data 1. wydania:
2018-11-05
Jan Kraśko
jack reacher lee child sensacja

Patronaty LC

Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Ocena 10,0
Bez planu B Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee Child
Ocena 6,4
Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee C...

Mogą Ciebie zainteresować

Jeszcze się taki nie urodził, żeby udało mu się przegnać Reachera😋
Jack wjeżdża i wychodzi kiedy chce i jak chce, wszystko na własnych zasadach i takiego Reachera uwielbiam.
Książka wciąga od pierwszych przesłuchanych minut i trzyma w napięciu aż do samego końca.
Polecam ❤️❤️❤️

Jeszcze się taki nie urodził, żeby udało mu się przegnać Reachera😋
Polecam ❤️❤️❤️

Tym razem Reacher próbuje odkryć parę tajemnic dotyczących jego rodziny, kiedy przez przypadek zatrzymuje się niedaleko Laconii, z której pochodził ponoć jego ojciec. Przez przypadek wikła się też w problemy pary Kanadyjczyków. Dobra, wartka akcja czyli Reacher jak zawsze w formie.

Czytanie na urlopie weszło za mocno. 😅
Nieprzespane noce, byleby tylko wiedzieć co będzie dalej. Nie myślałam, że ta książka
tak zadziała na mnie. Ale z drugiej strony, czemu mam się dziwić, skoro to mój drugi tom, który czytam. I po Nocnej rundzie byłam zafascynowana głównym bohaterem. No, cóż... "Czas przeszły" za mną a fascynacja nie minęła.

Uwielbiam Jacka Reachera. To już niezaprzeczalny fakt. Uwielbiam dialogi, które prowadzi i kłopoty, w które pakuje. Sam początek i dialog z kierowcą, który podwozi głównego bohatera sprawia, że mimo wszystko się uśmiecham.

A fabuła? Jak zwykle wciągająca, pełna akcji. Czytelnik nie ma czasu, czy możliwości się nudzić przy tej lekturze.

Czy polecam? Absolutnie, tak jak mawia pewna bohaterka Klanu.

I chcę więcej.😍 Co prawda przede mną ostatni tom, ale zawsze można dokupić brakujące części 😅 to przecież nic, że moja kupka wstydu rośnie zastraszającym tempie, bo przecież w końcu przeczytam te wszystkie książki, które na mnie czekają. 😍

Czytanie na urlopie weszło za mocno. 😅

Uwielbiam Jacka Reachera....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Faaajne. Trochę inny Lee Child, momentami przypomina narrację Kinga. Może i za sprawą ciekawego lektora, którego lekka nonszalancja jest wręcz urocza :))

Czasami zastanawiam się czy to ze mną jest coś nie tak czy ze światem. Bo już drugi raz odgadłem bardzo szybko o co chodzi w fabule kolejnego tomu przygód Reachera, a chyba nie dla każdego było to takie oczywiste. W jednym z poprzednich tomów domyśliłem się szybko,że główni "złole" prowadzą intratny interes przy kręceniu filmów snuff (niewielu ludzi zdaje sobie sprawę,że coś takiego istnieje, a jeszcze mniej, że to prawdziwy proceder). Teraz bardzo szybko domyśliłem się, że dwójka książkowych bohaterów z Kanady będzie stanowiła żywy cel w polowaniu na człowieka niczym w znanym filmie z JVCD i Lancem Henriksenem pt. "Nieuchwytny cel". Jestem skłonny uwierzyć, że takie rzeczy również dzieją się naprawdę. Im więcej ktoś jest skłonny zapłacić pieniędzy za wynaturzone zachcianki, tym więcej osób jest skłonnych tego rodzaju "rozrywkę" dostarczać. A przecież na świecie giną tysiące ludzi, po których nie zostaje żaden ślad. Część trafia do domów publicznych jako żywy towar, inni przeznaczeni są na dawców organów, a jeszcze inni pewnie giną na planach filmów snuff lub ścigani podczas polowań. Nic mnie już na tym świecie nie zdziwi. Podobnie też chyba nic nie zdziwi już Lee Child`a, gdyż coraz częściej podejmuje podobnego rodzaju tematykę w swoich książkach. Ciekawe czy w którymś tomie Jack Reacher zniszczy jakiś kartel zajmujący się dziecięcą prostytucją? Chętnie bym o tym przeczytał.

Duży plus daję za fakt, iż autor fajnie pokazał jak w niedoszłych ofiarach polowania budzi się instynkt przetrwania i naturalnie wrodzone mechanizmy obronne. Zawsze lubię czytać o pierwotnych instynktach, które w nas siedzą i nawet pozornie słabych ludzi zamieniają w Johna Rambo. Ponadto wątek ojca Reachera również zasługuje na uwagę, bo było to coś nowego i przyciągającego do lektury. Chętnie czytam o losach rodziny Reachera. Jak zawsze jestem zadowolony. Kolejna książka Lee Child`a, którą zaliczyłem podczas jednej zmiany w pracy.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jack Reacher jak zawsze jest w formie
Super.

Jack Reacher jak zawsze jest w formie
Super.

Książka do połowy jest bardzo nużąca. Poszukiwania krewnych nie mają ciekawych wątków a para będąca drugim torem fabuły, mnie do siebie nie przekonała przez co ich los był mi zupełnie obojętny.
Do moja druga książka z cyklu i o ile pierwsza mnie wciągnęła tak z tą było górze, trzecia pewnie zadecyduje czy zapoznam się, że wszystkimi czy pójdę inną drogą.

Książka dobra i nic więcej w niej nie znajdziecie. Seria chyba już trwa za długo (mam nadzieję, że się mylę).

1964

Kocham pana, panie Reacher i to się nigdy nie zmieni:)
Prawdziwy "książę na białym koniu" współczesności:) Bezinteresownie pomaga pokrzywdzonym i słabym, żyje wedle własnych zasad i swojego kodeksu moralnego, a kręgosłup ma ze stali - mój bohater.
Niesamowita przygoda z odkrywaniem przeszłości rodziny Reacherów.
Dziwne zdarzenia, które spotykają Patty i Shorty`ego to drugi, dynamiczniejszy i bardziej przewidywalny, wątek powieści.

Kocham pana, panie Reacher i to się nigdy nie zmieni:)
Niesamowita przygoda z odkrywaniem przeszłości rodziny Reacherów.
Dziwne zdarzenia, które spotykają Patty i Shorty`ego to drugi,...

Jedna z najlepszych lee Child'a.

Jedna z najlepszych lee Child'a.