Kup teraz - 13 ofert w cenie od 22.12 zł do 28.47 zł

Kartoteka 64

Patronat LC
Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Departament Q (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Journal 64
Data 1. wydania:
2012-08-01
Sonia Draga
Journal 64
Departament Q (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Seria zaginięć i zemsta po latach

Link do recenzji

Generalnie ta historia mi się dość podobała. Początkowo tempo czytania było szybkie. Potem zwolniło. Jest coś co mnie drażni w stylu pisania autora. Jakiś groteskowy rys. To jest według mnie bardzo denerwujące.

Ciekawa, plus obrzydliwa i nieznana część historii Danii.

Na początku nieco sceptycznie podchodziłam do tego tytułu. Chociaż czytałam już kilka tytułów Jussi Adler-Olsen i były całkiem niezłe. I tak też tym razem wciągnęła mnie kolejna sprawa kryminalna zagadka, której rozwiązania podjął się Karl Morck oraz jego zabawny asystent Assad. Tym razem zajmują się serią zaginięć z lat 80tych. Okazuje się, że sprawa ma swoje długie dno i...

Bardzo fajna historia. Intryga nie jest zagmatwana. Mamy tu historię zemsty. Co mi się podoba w tej książce to przede wszystkim to, że pokazuje kim są "negatywni bohaterowie" opowieści. Znamy ich motywację. Mimo wszystko, że są źli - rozumiemy ich motywację a w przypadku Nete czujemy sympatię. Polecam przeczytać

Carl Morck i jego ekipa jak zawsze w formie .Bardzo fajnie czyta się serię Departament Q. Kto jeszcze nie miał okazji sięgnąć po nią to z czystym sercem polecam. Każda z części była rewelacyjna!

jak wszystkie z serii o Departamencie Q świetna!
sama fabuła i sposób nakreślenia postaci rewelacyjne, do tego humor Carla Morcka (zaśmiewałam się na głos) i przepiękne kaleczenie duńskiego w wykonaniu Assada potrafią zrobić wrażenie ;)
polecam!

Nadal świetnie mi się czyta tę serię. Każda z książek to ciekawy temat z dodatkami życia osobistego Carla, jego perypetii miłosnych z Moną, współpracy z Assadem , specyficzną byłą żona Viki czy asystentką o podwójnej (conajmniej) jaźni.
Tym razem Carl i Assad zaczynają od sprawy oblanej kwasem właścicielki domu uciech. Szybko jednak pojawia się główne śledztwo czyli -...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie bez przyczyny bardzo lubię skandynawskie kryminały. Niemal za każdym razem są zaskakujące, z nieoczekiwanymi nagłymi zmianami kierunku, w którym zmierzają wątki. "Kartoteka 64" pod tym wzgędem również nie zawiodła. Już myślałam, że wiem, jakie będzie zakończenie, a tu - suprise! - coś zupełnie innego się dzieje.
Książka podejmuje również kontrowersyjny temat...

Jak lubię cykl Departament Q tak tym razem coś mi nie do końca zagrało w tej historii. I to już nawet nie chodzi o samą fabułę, która jest zajmująca, dobrze prowadzona i wręcz niewiarygodnie przejmująca. Coś w tej historii sprawiło, że przeżyłam ją znacznie słabiej niż powinnam.
Być może jest to wynik tematyki, która we mnie budzi dramatyczny sprzeciw i najchętniej nie...

Według mnie jest słabsza niż poprzednia część, niemniej jednak posiada to coś i przyciąga. Mniej można tu odnaleźć działań samej policji, a więcej opisanych jest przygód osób związanych ze zbrodniami, czy to winnymi, czy ofiarami. Tematy w tle też nie są najlżejsze, ale dzięki temu książka wyróżnia się na tle innych kryminałów skandynawskich.

• 2018
  • 2019