Pogrzebany

Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Departament Q (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Marco Effekten
Data 1. wydania:
2013-01-01
Sonia Draga
Marco Effekten
Departament Q (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Cymbrykiewicz

To jedna z serii kryminalnych, które ostatnio zagościły na mojej czytelniczej półce. Pracownicy Departamentu Q całkiem mocno potrafią zaangażować czytelnicze zmysły. Oczywiście nie dotyczy to każdej części, nie każdego momentu. Jak to w serii bywa, są lepsze, ale i trochę słabsze chwile. Moment z Pogrzebanych należał do tych bardziej udanych. Bardzo przypadła mi do gustu ta...

Kolejna książka z serii.
Troszeczkę na początku mnie mniej wciągneła, ale potem akcja nabrała tempa.
Kolejny tom - kolejny (inny) temat. I to jest plus tych kryminałow, że każda ksiązka to niespodzianka tematyczna. Tym razem mamy środowisko nielegalnych imigrantów, czy też bardziej siatke przestępczą, która wykorzystuje nieletnich do kradzieży, żebractwa i innych...

Przeoczyłem to ze „Pogrzebany” jest już piąta książka w tej serii.Oczywiscie nadrobię te nieuwagę i zacznę od pierwszego tomu.Bo tez bardzo mnie zaintrygował ,może dość infantylna fabuła,ale napisana wartkim przejrzystym językiem.Bardzo dobrze się ja czyta.

Nie wiem czy to zmęczenie materiału wywołane maratonem czytelniczym sprawiło, że „Pogrzebany” jakoś szczególnie mnie nie wciągnął.

Wraz z lekturą kolejnych książek z serii „Departament Q” zaczyna się ukazywać moim oczom coraz więcej schematów i to mnie martwi.

Regułą jest to, że czytelnik – w przeciwieństwie do głównych bohaterów – od początku zna mordercę/morderców. W...

Sama fabuła niezła, ale ogólnie książka dużo mniej wciągająca od poprzednich z cyklu. Perypetie ciągle uciekającego Marco zaczynają być nudne i denerwujące. Mimo to polecam jak całą serię. Zabieram się za następną część.

Kolejna część, w której więcej jest akcji "niepolicyjnej". Początek obrazujący życie Marca nieco się ciągnie, ale później akcja na szczęście nabiera tempa. Scena kulminacyjna z cegłą jest tak nieprawdopodobna, że aż ja się zdziwiłam, mimo iż książki autora oceniam zwykle wysoko.

Osoba Assada, która w pierwszych tomach nie wzbudzała mojej sympatii, wprowadza ożywienie do...

Na półkach: , , , ,

Zastanawiam się co będę czytać ( słuchać), jak skończy mi się ta niesamowita seria kryminałów. Jussi Adler-Olsen jest niezwykłym autorem. To wszechstronny pisarz, którego można nazwać człowiekiem Renesansu (tyle przeróżnych aktywności) i sukcesów.
Tym razem poznajemy mroczną działalność klanu "Cyganów" na terenie państwa duńskiego a w tle finansowe afery ministerstwa spraw...

Bardzo dobre tłumaczenie. I dobry kryminał osadzony w ramach Skandynawskich. Możliwe, że odbieram go tak wyraziście, bo mieszkam w Danii.

Gorsza od wcześniejszych pozycji J. Adler - Olsen. Schematyczna. Departament Q nie w tak dobrej formie jak wcześniej. Może być, ale nie zachwyciła mnie.

29/24/2019
Kibicujemy piętnastolatkowi, który ze złego chce stać się dobry. Kilka razy cudem unika pobicia albo i śmierci. Na końcu, jak zawsze, dobro zwycięża, a zło dostaje po uszach.
Tymczasem Departament Q jak zwykle: Carl się leni, Rose i Assad chodzą swoimi ścieżkami i pyskują swojemu szefowi. Assad nie szczędzi nam przypowieści o wielbłądach.
Nasza noblistka (mamy...

Dyskusje