Pogrzebany

Okładka książki Pogrzebany
Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Departament Q (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2013-01-01
Joanna Cymbrykiewicz
Joanna Cymbrykiewicz

Powoli zaczynałem się nudzić przy tej serii. Piąty tom wziąłem do ręki z postanowieniem, że jak będzie nudna, to zakończę cykl z Departamentem Q. Na szczęście zaciekawiła mnie fabuła i perypetie miłosne Carla. A i Marko swoje dołożył. Mocne 7. I zaczynam wiszącą dziewczynę.
Do napisania :)

Do napisania :)

Ciekawa kolejna pozycja przygody 15-letniego Marco wydawały mi się że będą inne jak na sprawę departamentu q.
Język jakim posługuje się pisarz bardzo dobrze się czyta jest to styl w który lubię. Książka ma swoje wzloty i upadki z czasem zdarzają się opisy które od wciągają od wątku głównego.
Najfajniejsze co jest to opowieści Assada o wielbłądach. Sama końcówka książki przyprawiła mnie o dreszcz i ciarki i gęsią skórkę co świadczy o tym że autor potrafi w czytelniku wywołać różne emocje.
Jest równowaga dialogów i opisów fajnie podzielony rozdziały ilość stron też działa na korzyść.
Polecam. Dla mnie to nie był krwisty kryminał jak lubię... Ale mimo to podoba mi się. Więcej tu psychologicznego nękania ofiar.
Trio departamentu q wspaniale się zapełnia.

Lubię taki typ książek, mi się podobało

Lubię taki typ książek, mi się podobało

Kolejna z serii o Departamencie Q, który rozwiązuje niewyjaśnione w przeszłości sprawy. Tym razem Carl, Assad i Rose rozwiązują zagadkę z pomocą bezdomnego żebraka i drobnego opryszka Marco. Fabuła skonstruowana zgodnie ze schematem dla skandynawskiego kryminału. Szczegółowa i jak po nitce do kłębka aż do rozwikłania sprawy. Czas na kolejną ekranizację powieści Adlera.

To już moja piąta książka z cyklu o Departamencie Q i niestety najsłabsza. Mimo to z ciekawością sięgnę po kolejną.

To zdecydowanie najsłabsza jak dotąd część cyklu o Departamencie Q. Historia przegadana, nudnawa i mało wiarygodna . Jednak największy minus to zakończenie, takie amerykańskie, gdzie autor usprawiedliwia brudne interesy szczytnym celem. Mnie się to nie podoba, a uważam to za wręcz szkodliwe zachowanie, pomimo tego, że to tylko literackie efekciarstwo, Liczę, że kolejne części będą lepsze.

Kolejna świetna część!! Polecam przeczytać całą serię z Departamentem Q !!!

Kolejna świetna część!! Polecam przeczytać całą serię z Departamentem Q !!!

Pomysł ciekawy, choć książka przegadana.
Mamy tu stałe elementy tej serii: perypetie zawodowe i prywatne Carla Mørcka, kolejne fragmenty przeszłości Assada, dwa rodzaje przestępstw dotykające Danię i Duńczyków, oraz pogłębiającą się współpracę zespołu Departamentu Q.

Nie jest to najlepsza książka z tej serii, ale ze względu na całość akcji warto przeczytać.

Pomysł ciekawy, choć książka przegadana.

Ależ to było dobre. Chociaz początek byl dla mnie trochę cięzki ale chwile później to byla uczta czytelnika :-)
Jak dla mnie to seria jest rewelacyjna. Dość skomplikowane wątki, które wszystko się łączy, poruszane zbrodnie, bohaterowie - Carl i Assad to moi ulubieńcy. Uwielbiam ich duet, ich humor. Che więcej i ciesze się ze mam jeszcz kilka tomów przed sobą.

Absolutnie nie zgadzam się z negatywnymi opiniami, a należę do wybrednych czytelników. Jedna z dwóch najlepszych, jeśli nie najlepsza z dotychczasowych części o Departamencie Q.
Audiobook
Lektor 8/10