Kto porwał Daisy Mason?

Okładka książki Kto porwał Daisy Mason?
Cara Hunter Wydawnictwo: Filia Cykl: Detektyw Adam Fawley (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Adam Fawley (tom 1)
Close to Home
Filia
2018-10-03
2018-10-03
Joanna Grabarek
Joanna Grabarek

Świetna książka, jednak bardzo przewidywalna. Już w połowie książki, wiedziałem że właśnie tak się zakończy. Zakończenie jak dla mnie na plus.

Niezwykle udana intryga

Niezwykle udana intryga

Po raz kolejny postawiłam na serię dwtektywistyczną i się nie zawiodłam. Ekipa Inspektora Adama Fawley'a zostnie przydzielona do poszukiwań ośmioletniej Daisy Maison, która zniknęła z własnego przyjęcia urodzinowego. Jednak, gdy policja i detektywi zaczynają poszukiwania okazuje się, że ta z na pozór perfekcyjna rodzina nie jest tak kryształowa a dziewczynka nie jest idealnie grzeczna i także miała swoje małe tajemnice. Co się z nią stało? Czy policja wpadnie na jej trop? Nieoczywiste zakończenie, którego kompletnie się nie spodziewałam i za nie autorka dostaje ode mnie 10/10.

Zdarza się wam że długo czekacie aby zacząć jakąś książkę, a po przeczytaniu czujecie rozczarowanie bądź niedosyt?

Podczas przyjęcia ginie ośmioletnia dziewczynka Daisy. Nikt nie zauważył kiedy zniknęła, ani goście, ani rodzice. Nie wiadomo co się stało, ale jak wiemy zazwyczaj w takich historiach każdy ma jakieś tajemnice. Na samym początku podejrzani są rodzice. Zarówno Sharon jak i Bary mają sporo do ukrycia chociaż z daleka wyglądają na zwyczajną średnio zamożną rodzinę.

Zupełnie nie wciągnęła się w akcje, jednak nie robię DNF i jakoś doczytałam do końca. Pierwszy raz spotkałam się z tym żeby historia nie była podzielona na oddziały co bardzo utrudniało mi odbior.

Czytając książkę powinnam polubić choć trochę bohaterów chociaż kogoś... Tutaj tak się nie stało. Nie obchodziło mnie co się wydarzy, nie odczuwałam żadnych emocji a przecież zaginęło dziecko...

Jeśli jednak chcecie zobaczy jak prowadzi się śledztwo krok po kroku i dowiedzieć się jak skończyła się ta opowieść czy Daisy żyje czy też nie to sięgnijcie po,, Kto porwał Daisy Maison"

Dużo podejrzanych, wiele tropów. Autorka skonstruowała intrygę w taki sposób, by ciągle rzucać na kogoś innego podejrzenia, wplątała w sprawę ogromną rzeszę osób, a zakończyła zupełnie od czapy. Za dużo grzybów w barszczu.

Na półkach: , , , , ,

Historia ciekawie napisana.
Irytowały mnie hasztagi, strasznie ich dużo.
Dość przewidywalna, ale jednocześnie ma się non stop wątpliwości, czy osoba na którą stawiamy, rzeczywiście nią jest.

Historia ciekawie napisana.
Irytowały mnie hasztagi, strasznie ich dużo.

Akcja książki trochę rozciągnięta. Przeszkadzało mi przeskakiwanie narracji, nie wiedziałam czasami kto teraz 'opowiada', czy ten funkcjonariusz, czy teraz sierżant, czy jeszcze ktoś inny.
Ale rozwiązanie zagadki i odpowiedź na tytułowe pytanie, jest zaskakujące :)

Ale rozwiązanie zagadki i odpowiedź na tytułowe pytanie, jest zaskakujące :)

Przez nieco rozczarowujace zaskoczenie daje tylko siodemke, choć tak naprawdę mogłabym ocenic na 6.5. Niemniej książkę czyta sie bardzo szybko, dialogi sa z życia, wywoluja z pewnością emocje. Czekałam z niecierpliwością na poznanie prawdy o zaginionej Daisy.

Wciągająca historia, gdzie się zmieniający się jak w kalejdoskopie podejrzani

Wciągająca historia, gdzie się zmieniający się jak w kalejdoskopie podejrzani

Szok.
Nie spodziewałam się, że ta pozycja, tak bardzo mi się spodoba.
Czyta się bardzo dobrze i szybko. Dużo zwrotów akcji i narastające napięcie.
Zakończenie dość zaskakujące.
Oczywiście z wielką przyjemnością sięgnę po następne tytuły autorki.

Problematyka poruszona w książce na pewno wstrząśnie nie jednego odbiorcę.

Naprawdę gorąco polecam ;)

Szok.
Nie spodziewałam się, że ta pozycja, tak bardzo mi się spodoba.
Czyta się bardzo dobrze i szybko. Dużo zwrotów akcji i narastające napięcie.
Zakończenie dość zaskakujące.
Oczywiście z wielką przyjemnością sięgnę po następne tytuły autorki.

Problematyka poruszona w książce na pewno wstrząśnie nie jednego odbiorcę.

Naprawdę gorąco polecam ;)