Wędrowiec

Suren Cormudian Wydawnictwo: Insignis Cykl: Z skraju na skraj (tom 1) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantastyka, fantasy, science fiction
Странник
Paweł Podmiotko
Insignis
Странник
Z skraju na skraj (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Uniwersum Metro 2033

Czytało się szybko i przyjemnie :) Tradycyjnie do kanonu Metra, polecam.

Wyobraźcie sobie, że przetrwaliście apokalipsę kryjąc się w Metrze razem, z (na oko) kilkunastoma tysiącami ludzi. Każdy kolejny dzień to walka o przetrwanie pod ziemią, choć Wasza egzystencja przypomina życie szczurów.

Moje pytanie jest takie...czy w takim wypadku ciągnie Was do tworzenia opartych na konkretnych ideologiach społeczności? Czy może raczej codzienny trud...

Sam klimat oraz akcja metra jest bardzo dobrze przemyślana. Postapokaliptyczny klimat autora bardzo mi odpowiada. Jednak można mieć lekki niedosyt odnośnie przedstawianych w książce istot oraz ich opisów. Ocena taka a nie lepsza również za sposób rozwiązania głównego problemu związanego z antagonistą. Jednak samo w sonie zakończenie miłe i zaskakujące.

To moja pierwsya książka Metro 2033 nienapisana przez twórcę serii. Bardzo zaintrygowała mnie seria, pomysł Dimitrego Glukhowskiego o Metrze 2033. Długo podchodziłem do książki innego autora. Jakoś padło na "Wędrowca".
Akcja toczy się w moskiewskim metrze, takim jakie go znamy z pierwszej części "Metro 2033". Główy bohater to stalker oraz tajemniczy Wędrowiec, który...

Lubię każdą część projektu Uniwersum Metro 2033, bo raz są ciekawsze niż powieść Dymitra Glukvovskiego, a po drugie mają lepiej skonstruowane postacie. Przykład? Tytułowy Wędrowiec. Na początku wydaje się on cofnięty w rozwoju, ale z biegiem wydarzeń wychodzi na to, że jest bardzo mądrym gościem!

Powieść trzyma w napięciu i chciałbym ją kiedyś zobaczyć w wersji wirtualnej! :)

Muszę przyznać, że spotkanie z twórczością Surena Cormudiana okazało się całkiem przyjemne. W "Wędrowcu" wracamy do moskiewskiego metra i powrót ten jest dość udany. Książka opowiada losy stalkera Siergieja, który zamieszkuje stację Tulską, gdzie pewnego dnia pojawiają się dwie tajemnicze postacie. Okazuje się, że tym razem wrogiem jest tajemnicza substancja. Siergiej wraz...

Zdecydowanie najsłabsza książka jaką przeczytałem z cyklu UM do tej pory. W zasadzie to od jakiejś połowy, było wszystko jasne w jakim kierunku idzie ta akcja i jak się skończy. Jak dla mnie nie było żadnego zaskoczenia, żadnego wypieku na twarzy gdy człowiek stawał w obliczu wywrócenia całej układanki, która zazębiała się z każdą przeczytana stroną.
Niby to pierwszy tom,...

Bardzo dobrze napisana książka. Czuć, że autor chce się do Glukhovsky'iego i całkiem nieźle mu to wychodzi. Prawie cały czas dzieje się akcja, więc książkę czyta się jednym tchem.
Przynajmniej ja tak miałem.
Jeden minus za bardzo krótkie opisy stacji, ale i tak książka jest zdecydowanie godna polecenia.

Po małym rozproszeniu powróciłem do serii Metro. I w pierwszej chwili myślałem, że potrzebna była ta przerwa, ale i bez niej czerpałbym radość z lektury.
Tylko nie była to aż taka radocha jakiej oczekiwałem. Owszem, Wędrowiec jest powieścią zgrabnie napisaną, z domieszką całkiem niezłego humoru, ale...
Pomimo, iż sam zamysł fabularny, jak i bohater byli świetni, mam dwa...

Książka była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Przeczytałem w 3 dni. Niektórym osobom fabuła może nie przypaść do gustu, lecz mimo wszystko naprawdę warto przeczytać tą książkę. Opisy akcji + główny bohater = jedna z najlepszych książek w UM.

Dyskusje

• 2018