Kup teraz - 21 ofert w cenie od 3.99 zł do 34.73 zł

Magdalena Moltzan-Małkowska
Klasyka grozy
dracula bram stoker wampiry
Inne

To moje drugie podejście do klasyki i przyznam, że bardzo udane. Czytało się jednym tchem. Czuć było "ten" klimat. Polecam.

Klasyka gatunku. Długo czytałem Dracule, uważam że to bardzo dobra pozycja. Wiarygodni bohaterowie i wspaniale przedstawiony antagonista! Dla Brama Stokera biję brawo i chociaż raczej nie wrócę do tej książki to muszę przyznać że jest to porządnie napisana opowieść. Prześwietnie przedstawiony Antagonista i głównie za to dałem ocenę bardzo dobrą. Takie powinny być książki o...

Świetny klasyk, który każdy miłośnik literatury grozy powinien poznać. Obecność Draculi w popkulturze ani trochę nie odebrała mi przyjemności z czytania. Samą powieść, mimo upływu czasu, czyta się bardzo dobrze, choć zapewne największe zasługi należy przypisać tutaj wydawnictwu Vesper i jego wspaniałemu wydaniu. Owszem, można jej zarzucić, że jest nieco przydługa, ale jak...

Nie był to klasyk, który mnie oczarował, ale bardzo doceniam dzieło Stokera i cieszę się, że je przeczytałam.

Czuję lekkie rozczarowanie. Za mało Draculi w Draculi. Widoczny głownie w pierwszych rozdziałach ksiązki, pozniej tylko domysły. Teraz już wiem, że to filmowcy mianowali i wypromowali postać hrabiego na wampira nad wampirami, kultową postać jaką niewątpliwie do dzisiaj jest. 3/4 książki mega wciągające. Renfield, Seward, Van Helsing to dla mnie najciekawsze pełne krwi i...

Dobry klasyk. Warto znać źródło kultowych motywów! Jeśli niektóre fragmenty były trochę zbyt rozwleczone, wrażenie szybko mijało - trudno się nudzić przy prawdziwej powieści grozy.

Nie była to książka w moim odczucia bardzo wciągająca (momentami miałem wrażenie, że przedzieram się przez mniejsze zarośla), aczkolwiek po jej ukończeniu, uznaję ją za cenne wzbogacenie wiedzy, na płaszczyźnie początków tworzenia się postaci wampirów.

Klasyk w najczystszej postaci. Myślę, że tej książki nie trzeba zbytnio reklamować. Niesamowity klimat, który utrzymywał się od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo się cieszę, że poznałam "ojca" wszystkich obecnych w kulturze wampirów.

Gdy zaczynałam czytać książkę to spodziewałam się poznać historie Draculi, natomiast jak dla mnie samego Draculi jest mało. Może za rok spróbuję przeczytać jeszcze raz i wtedy zmienię swoją opinię. Zdecydowanie książka zasługuje na uwagę chociażby ze względu na język.

Wyśmienita lektura. Język, soczysta narracja i te epistolarne formy poszczególnych fragmentów są bardzo wartościowym doświadczeniem czytelniczym. Oto Hrabia Dracula staje przed nami surowy, pierwotny, bez hollywoodzkiego blichtru. Poprzez karty powieści wyziera jego bezwzględność i według mnie każdy fan dreszczowców winien zasmakować takiego portretu wampira wszech czasów.

9 504
    6 707