Jutro pracy

Okładka książki Jutro pracy Kazimierz Golde, Jan Hoppe
Okładka książki Jutro pracy
Kazimierz GoldeJan Hoppe Wydawnictwo: Jutro pracy filozofia, etyka
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Jutro pracy
Data wydania:
1932-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1932-01-01
Język:
polski
Średnia ocen

5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
650
645

Na półkach:

Broszura z 1932 roku opisująca cele działania i ideologię Związku Zawodowego Pracowników umysłowych. Tym celem było coś, co autorzy nazywają "syndykalizmem" ale nazwy "syndykalizm" używało tak wiele ruchów, że nie wiadomo co się za tym może kryć.

Na fali wielkiego kryzysu powstało wiele teorii i ruchów, które chciały zaproponować coś "zamiast kapitalizmu". Takie ruchy istnieją i dziś. Syndykalizm, dystybucjonizm, ekonomia partycypacyjna, korporacjonizm, koordynatoryzm to tylko kilka przykładów poszukiwania "trzeciej drogi" czyli czegoś innego niż kapitalistyczny leseferyzm i innego niż komunizm. Niestety, wszystkie te ruchy miały jedną wadę: ich podstawy ideologiczne były i są bardzo mętne. I taka też jest ta broszura - mętna. ich mętność wynika, moim zdaniem, z tego, że pomijają ten prosty fakt, że ich powodzenie wymaga bardzo dużego udziału każdej jednostki, każdego człowieka, albo w postaci pełnego zaangażowania albo w postaci pełnego podporządkowania własnych celów celom zbiorowym.

Przed wojną te ruchy poszły bardzo daleko: jedna część, zakładająca podporządkowanie jednostki państwu (czy narodowi) poszła w stronę faszyzmu co skończyło się tragicznie dla wszystkich, inna część zakładająca prymat grup nad dobrem państwa poszła w stronę anarchizmu, co skończyło się źle dla Hiszpanii.

Po wojnie znaleziono rozwiązanie problemu, które obowiązuje - z pewnymi odmianami - we wszystkich cywilizowanych krajach, znane jako "socjal-demokracja". Ale czy i to rozwiązanie się już nie kończy?

Broszura z 1932 roku opisująca cele działania i ideologię Związku Zawodowego Pracowników umysłowych. Tym celem było coś, co autorzy nazywają "syndykalizmem" ale nazwy "syndykalizm" używało tak wiele ruchów, że nie wiadomo co się za tym może kryć.

Na fali wielkiego kryzysu powstało wiele teorii i ruchów, które chciały zaproponować coś "zamiast kapitalizmu". Takie ruchy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jutro pracy


Podobne książki

Przeczytaj także